Karadeniz Pet

Bunlar bit mi?

alperen.md

Yeni Üye
Merhabalar.1 hafta önce kuşumun kafesini sıcak su ve domestosla dezenfekte etmiştim ama yuvalığa dokunamamıştım yavrular olduğu için.Bugün yavruyu elime aldığımda küçük nokta kadar kırmızı bir böcekle karşılaştım.Biraz daha bakınca yuvalıkta bayağı bu böceklerden olduğunu gördüm.Resmini çektim.Bunlar kırmızı kuş biti denilen şey mi?
Bunlardan kesin olarak nasıl kurtulurum?

Spreyler var bit için...ama iyi bir kafes temizliği yuvalıkta dahil şart...yavrular yeteri kadar büyükse bir temizliğe girişin..

D2303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Spreyler var bit için...ama iyi bir kafes temizliği yuvalıkta dahil şart...yavrular yeteri kadar büyükse bir temizliğe girişin..

D2303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam yavrular büyük en büyüğü 20 günlük.
Aslında 1 hafta önce kafesi temizlemiştim iyice (yuvalık hariç)
Yuvalığı nasıl ve neyle temizleyebilirim?Bu süreçte yavrular nerede duracak?
(Fazladan kafes yuvalık gibi ekipmanlarım yok)

yuvalığı atın gitsin, yeni yuvalık alın daha iyi, kafeside bütün parçalarını ayrı ayrı sıcak su ve çamaşır suyuyla temizlemeniz gerekli (yemlik, suluk vs herşey) yuvalığın tabanına, folluğun altına, varsa tavanın altına biyodust, kuşların ensesine vilmectin damla ve yine kuşlara ve kafese ardap sprey öneririm kesin çözümdür, geçmiş olsun..

[MENTION=9376]Celil ALPAY[/MENTION] ın dediklerine katılıyorum. İvedi bir şekilde yuvalığı atıp yenisini alın. Çok iyi dezenfekte edin. Yavrular var diye kontrol etmemek olmaz. Eğer kuşlar uysalsa 2-3 günde bile temizlik yapabilirsiniz.(Birçok takımımda öyle yapıyorum) Yok değillerse 10-15 günde bir temizlemelisiniz. Hızlı hareket ederseniz anaçlar da bu durumdan rahatsız olmayacaklardır. Geçmiş olsun. [MENTION=14337]alperen.md[/MENTION]

doğal ahşap (çam) yuvalıklarda bit olmaz diye duymuştum.

sanırım sizinki çam ağacı?

Bende 3 gün önce iki adet bit gördüm ve anında operasyona başladım. Kuşu spreyleyip ayrı boş kafese aldım. Bütün kafes ve parçalarını söküp leğene koyup sıcak su ile yıkadım. Özellikle köşelere ve kuytu yerlere iyi bakman lazım. Eğer önceki kafesin yerine yakın halı gibi tüylü şeyler varsa kuşu başka yere koy belli bir zaman. Zaten bitler uzun süre yaşayamaz. Çoğalmasını önlemen yeterli. Ben bu müdehale ile kurtuldum şimdi yok. Yuvalık vardı direk çöpe attım. Yoksa başa çıkamazsın.

Son düzenleme:
Alperen Bey,

öncelikle gecmis olsun. Acida olsa, evet malesef bu kan emici kirmizi kus biti. Ac olanlar (kan emmemis olanlar, gri /siyah ve
Kan emmis olanlar kirmizi olur.

Bu bitden kurtulmak okadar da kolay degil !!!!!

20 derece hava sicakliginda yumurtladiktan sonra 2 gün icinde
Cikiyorlar. Yaklasik bir bit 400 e kadar yakin yumurta birakiyor.

Bu bitler dogada, bilhassa terk edilmis kus yuvalari, agac ve dallarda var olan ektoparazitler. Bilhassa agaclari yuva olarak sevdikleri icin ahsap kafeslerdede olma riski daha cok. (PVC de kafesdede olabilir)
Peki bu bit nasil gelir?
Cok basit, agaclarda olduklari icin, rüzgarin esmesiyle her yere düsebilirler ve böylelikle bit istilasi baslar.

Bu bitler genelde geceleri aktiflerdir. Yani karanlik olunca, yuvalarindan cikip kafese yayilirlar. Tünek üzerinden kuslarin ayagina ve ordanda gövdesine cikip kan emmeye baslarlar. Gündüz olunca ayni sekilde yuvalarina geri dönerler.

Bu okadarda tehlikesiz degildir! Cok kan emme sonucu kus halsiz düsüp ölebilir. Yuvadaki kus yavrulari icin dahada tehlikelidir.

Bu bitler insanlarada atlayip ayni sekilde kan emer.

Peki bu bitlerden kurtulmak mümkün mü???

Evet ama basit degil.

Kafesi yikamak, desinfektespray falan tam efektif bir cözüm degil sanirim.bu Tür sorunlari bircok forumda okudum ve nekadar caresiz kalindigini gördüm.

Bitlerin yuvalarini yok etmedikten sonra hic bir müdahale uzun vadeli cözüm getirmez .

Bende suan bu bit sorunu ile karsi karsiyayim.
Eminim bir cok muhabbet kusu sahibi böyle bir sorundan habersizdir.bitler gece aktif olduklari icin gündüz kimse göremez.

Uzun arayis sonucu 100% dogal bir ürün buldum ve siparis verdim.sanirim bugün gelir.

AniForte® 5 kg Kieselgur - chemiefrei gegen Milben Federlinge Läuse Flöhe

Bu ürün Diyatome yosunundan üretilmektedir. Ana maddesi Silisyum dioksit tir.

Bu un halindeki ürün kafesin her yerine sürülür. 100% dogal ve kimyasiz oldugu icin kuslara ve insanlara kesinlikle zarari yoktur.

Peki bu madde bitlerde nasil bir etki yapar???

Bitler 6 yada 8 bacaklidir. Bu tozun üzerinde yürürken kristal gibi olan silisyum dioksit, bitlerin eklem yerlerini parcalar ve hareket edemezler ve dolayisiyla sivi kaybederek hemen ölürler.

Umarim bugün bu ürünü test edip sonucunu sizinle paylasacagim.

Bircok bit istilasina ugrayan kisilerin sadece bu madde sayesinde bit ve diger hasaratlardan kurtulduklarini anlatiyorlar.

Sadece muhabbet kusu degil,butün kanatli ve diger evcil hayvanlarda, kedi, köpek vs.etkili.

Herkese bitsiz kus beslemeler...

Son düzenleme:
Alperen Bey,

öncelikle gecmis olsun. Acida olsa, evet malesef bu kan emici kirmizi kus biti. Ac olanlar (kan emmemis olanlar, gri /siyah ve

Bu bitler dogada, bilhassa terk edilmis kus yuvalari, agac ve dallarda var olan ektoparazitler. Bilhassa agaclari yuva olarak sevdikleri icin ahsap kafeslerdede olma riski daha cok. (PVC de kafesdede olabilir)
Peki bu bit nasil gelir?
Cok basit, agaclarda olduklari icin, rüzgarin esmesiyle her yere düsebilirler ve böylelikle bit istilasi baslar.

Bu bitler genelde geceleri aktiflerdir. Yani karanlik olunca, yuvalarindan cikip kafese yayilirlar. Tünek üzerinden kuslarin ayagina ve ordanda gövdesine cikip kan emmeye baslarlar. Gündüz olunca ayni sekilde yuvalarina geri dönerler.

Bu okadarda tehlikesiz degildir! Cok kan emme sonucu kus halsiz düsüp ölebilir. Yuvadaki kus yavrulari icin dahada tehlikelidir.

Evet ama basit degil.

Kafesi yikamak, desinfektespray falan tam efektif bir cözüm degil sanirim.bu Tür sorunlari bircok forumda okudum ve nekadar caresiz kalindigini gördüm.

Bitlerin yuvalarini yok etmedikten sonra hic bir müdahale uzun vadeli cözüm getirmez .

Eminim bir cok muhabbet kusu sahibi böyle bir sorundan habersizdir.bitler gece aktif olduklari icin gündüz kimse göremez.

Uzun arayis sonucu 100% dogal bir ürün buldum ve siparis verdim.sanirim bugün gelir.

Bu un halindeki ürün kafesin her yerine sürülür. 100% dogal ve kimyasiz oldugu icin kuslara ve insanlara kesinlikle zarari yoktur.

Peki madde bitlerde nasil bir etki yapar???

Bitler 6 yada 8 bacaklidir. Bu tozun üzerinde yürürken kristal gibi olan silisyum dioksit, bitlerin eklem yerlerini parcalar ve hareket edemezler ve dolayisiyla sivi kaybederek hemen ölürler.

Bircok bit istilasina ugrayan kisilerin sadece bu madde sayesinde bit ve diger hasaratlardan kurdulfuklarini anlatiyorlar.

Sadece muhabbet kusu degil,butün kanatli ve diger evcil hayvanlarda, kedi, köpek vs.etkili.

değerli bilgiler için teşekkür ederiz.
siz başarılı olursanız bizde bu ürünü kullanmak isteriz ancak

türkiye de satışı yok
nasıl bulabiliriz acaba?

Evet malesef bazi seyler Türkiyemizde yok. Evcil Hayvan talebi az oldugundanmi? Sanmiyorum, girisimci yok fazla bu sektörde galiba. Bircok yabanici ürünü bizde yapabiliriz!!!

Ürün bugun geldi

resmen un gibi

bir 5 kg kovaya bosalttim

yaninda bedava gönderdikleri püskürtme sisesine doldurdum. huni kücük oldugu icin ugrastirdi biraz.

püskürtdükten sonra fircayla dagitim,bos araliklari doldurdum

yuvalarida ayni sekilde isledim

disinida ayni sekilde

evin icinde yapilacak birsey degil. toz cok savruluyor. maske takilabilir ama ben maskesiz yaptim. hicbir yan etki hissetmedim.

suya yikayinca hemen cikiyor.

onca toz kullandim cok isyan oldu,yerdekileri toplamadim. hem üretim boxunu hemde yanindaki salma kafesi isledim ve 5 kg kovada halen bu kadar var :)

sonucu yarin sizde bildiririm.

Son düzenleme:
Evet malesef bazi seyler Türkiyemizde yok. Evcil Hayvan talebi az oldugundanmi? Sanmiyorum, girisimci yok fazla bu sektörde galiba. Bircok yabanici ürünü bizde yapabiliriz!!!

Ürün bugun geldi

resmen un gibi

bir 5 kg kovaya bosalttim

yaninda bedava gönderdikleri püskürtme sisesine doldurdum. huni kücük oldugu icin ugrastirdi biraz.

püskürtdükten sonra fircayla dagitim,bos araliklari doldurdum

yuvalarida ayni sekilde isledim

disinida ayni sekilde

evin icinde yapilacak birsey degil. toz cok savruluyor. maske takilabilir ama ben maskesiz yaptim. hicbir yan etki hissetmedim.

suya yikayinca hemen cikiyor.

onca toz kullandim cok isyan oldu,yerdekileri toplamadim. hem üretim boxunu hemde yanindaki salma kafesi isledim ve 5 kg kovada halen bu kadar var :)

sonucu yarin sizde bildiririm.

Tek kuş besleyenler kolayca kurtulabilir ancak sizin gibi çok kuş besleyenler için tavsiyeleriniz çok değerli.

Alperen Bey,

Peki bu bit nasil gelir?

Evet ama basit degil.

Peki bu madde bitlerde nasil bir etki yapar???

Bircok bit istilasina ugrayan kisilerin sadece bu madde sayesinde bit ve diger hasaratlardan kurtulduklarini anlatiyorlar.

Ben burada bir konuya katılmıyorum, kanatlı hayvanlardan beslenen bitler insanlardan yada diğer memelilerden beslenmez,

bitten bende çok çektim.ama BAYMEC kullandım.çok şükür şimdi yok.spray toz felan hikaye baymec kullanın derim.artı sönmüş kireci yuvalıklara sürebilirsiniz.

.spray toz felan hikaye baymec kullanın derim..

niye hikaye???:mad: gece 1 tane dahi bit göremedim. 1 gün öncesi civil civil tüneklerin üzerinde,kuslarin gövdesinde cirit atiyorlardi. türkiyede nasil bir toz var bilmem ama benim denemis oldugum ürün ayni tahmin etttigim gibi etkisi aninda gösterdi ve gayet memnunum sonuctan.

Son düzenleme:
Herkese değerli tavsiyeleri için teşekkürler.İlk gün yoğun şekilde olan bit yuvalarının üstüne kolonya döktüm.Ertesi gece 2-3 tane gördüm gerçekten kolonya aşırı etkili oldu umarım kuşlara zarar vermemiştir.Tekrar bir yuvalık alıp kafesin tüm ekipmanlarını da dezenfekte edeceğim.

Geri