Karadeniz Pet

Bunlar ne yapıyor

ilaydaa00

Meraklı Üye
Arkadaşlar erkek olan sürekli dişinin kafasını kaşıyor. İsteyerek mi yoksa zarar mı veriyor anlamıyorum. Gözüne gelicek falan diye korkuyorum. Normalde farklı kafeslerde kalıyorlar. Şimdi aynı kafese koysam çiftleşirler mi lütfen yardım edin

Ekli dosyalar

• image.jpeg
    image.jpeg
    578.9 KB · Görüntüleme: 41
  • image.jpeg
    image.jpeg
    424.6 KB · Görüntüleme: 39
  • image.jpeg
    image.jpeg
    567.8 KB · Görüntüleme: 40
İyi anlaşıyorlar iyiye işaret eş olma yolundalar bence, gözüne gelmez niye gelsin :) Kaşınmalarına yardımcı oluyorlar işte çiftleşmesini istiyorsanız o pembe kafes onlara uygun olmaz :)

İyi anlaşıyorlar iyiye işaret eş olma yolundalar bence gözüne gelmez niye gelsin :) Kaşınmalarına yardımcı oluyorlar işte çiftleşmesini istiyorsanız o pembe kafes onlara uygun olmaz :)
nasıl bir kafes gerekiyor :( ne yapmam gerekiyor yuvalık alsam yeter mi ve şu kafes olur mu ? bu diğer kuşumun kafesi

Ekli dosyalar

• 545849259_Eximh6thPfVq3OQcupl.jpg
    545849259_Eximh6thPfVq3OQcupl.jpg
    74.5 KB · Görüntüleme: 35
O pembe olan kafes papağan kafesi diye biliyorum yanlışım varsa af ola , çünkü o kafese yuvalık takılmaz o yüzden dedim.
Diğer kafes te olur aslında ama 2 kuş birlikte küçük gelir kanarya kafesi galiba o bendede vardı kanarya için ama mubiş de beslenebilir.

O pembe olan kafes papağan kafesi diye biliyorum yanlışım varsa af ola , çünkü o kafese yuvalık takılmaz o yüzden dedim.
Diğer kafes te olur aslında ama 2 kuş birlikte küçük gelir kanarya kafesi galiba o bendede vardı kanarya için ama mubiş de beslenebilir.
:D bilmiyorum ki pembe olduğu için almıştım ordaki satıcı da olur dedi

Olur evet ama küçük gelir diye söylemiştim ben :) Rahat etmeleri yönünden söyledim yoksa tabiki olur.

Olur evet ama küçük gelir diye söylemiştim ben :) Rahat etmeleri yönünden söyledim yoksa tabiki olur.
yeni kafes ve yuvalık mı almalıyım yani :) ikisini aynı kafese koymayı hiç istemiyorum zaten ama forumdakiler erkeğin çiftleşmesi gerektiğini söyledi yoksa hep böyle hırçın olurmuş

Yeni kafes alın demiyorum ama rahat etmeleri için büyük olsa daha iyi olur :) Yuvalık kesin alacaksınız zaten çiftleşmeleri için.

İlayda hanım fotolara bakılırsa kuşlarınız eş olmuşlar. Minimum 45*35 bir kafes almanızı ve yuvalık takmanızı öneririm. Çiftleştirip çiftleştirmemek size kalmış ama bu durumda aynı ortamda 2 kuş tutup bunları ayrı tutmak kuşlarınıza işkence olacaktır. Benim tavsiyem birleştirmeniz yönünde. Bu konuda hiç tecrübenizin olmadığını farz ediyorum. Genişçe bir kafes alıp onları öncelikle aynı kafese aktarın. İlk gün erkeği, ikinci gün de dişiyi kafese koyup birleştirin. Birkaç gün sonra da yuvalığı takın. Gereğini onlar yapacaktır zaten kaldı ki öğrenmeniz gereken her şey detaylıca forumda mevcut :)

İlayda hanım fotolara bakılırsa kuşlarınız eş olmuşlar. Minimum 45*35 bir kafes almanızı ve yuvalık takmanızı öneririm. Çiftleştirip çiftleştirmemek size kalmış ama bu durumda aynı ortamda 2 kuş tutup bunları ayrı tutmak kuşlarınıza işkence olacaktır. Benim tavsiyem birleştirmeniz yönünde. Bu konuda hiç tecrübenizin olmadığını farz ediyorum. Genişçe bir kafes alıp onları öncelikle aynı kafese aktarın. İlk gün erkeği, ikinci gün de dişiyi kafese koyup birleştirin. Birkaç gün sonra da yuvalığı takın. Gereğini onlar yapacaktır zaten kaldı ki öğrenmeniz gereken her şey detaylıca forumda mevcut :)
çok teşekkür ederim açıklamanız için :)