petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Bunlar ne yapıyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Üretimi' forumundadır ve ilaydaa00 tarafından 13 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

1. ilaydaa00

ilaydaa00 Member

Beğenileri:
    19
    Arkadaşlar erkek olan sürekli dişinin kafasını kaşıyor. İsteyerek mi yoksa zarar mı veriyor anlamıyorum. Gözüne gelicek falan diye korkuyorum. Normalde farklı kafeslerde kalıyorlar. Şimdi aynı kafese koysam çiftleşirler mi lütfen yardım edin

Ekli Dosyalar:

2. PADISAH

PADISAH Active Member

Beğenileri:
    27
    İyi anlaşıyorlar iyiye işaret eş olma yolundalar bence, gözüne gelmez niye gelsin :) Kaşınmalarına yardımcı oluyorlar işte çiftleşmesini istiyorsanız o pembe kafes onlara uygun olmaz :)

3. ilaydaa00

ilaydaa00 Member

Beğenileri:
    19
    nasıl bir kafes gerekiyor :( ne yapmam gerekiyor yuvalık alsam yeter mi ve şu kafes olur mu ? bu diğer kuşumun kafesi

Ekli Dosyalar:

4. PADISAH

PADISAH Active Member

Beğenileri:
    27
    O pembe olan kafes papağan kafesi diye biliyorum yanlışım varsa af ola , çünkü o kafese yuvalık takılmaz o yüzden dedim.
    Diğer kafes te olur aslında ama 2 kuş birlikte küçük gelir kanarya kafesi galiba o bendede vardı kanarya için ama mubiş de beslenebilir.

5. ilaydaa00

ilaydaa00 Member

Beğenileri:
    19
    :D bilmiyorum ki pembe olduğu için almıştım ordaki satıcı da olur dedi

6. PADISAH

PADISAH Active Member

Beğenileri:
    27
    Olur evet ama küçük gelir diye söylemiştim ben :) Rahat etmeleri yönünden söyledim yoksa tabiki olur.

7. ilaydaa00

ilaydaa00 Member

Beğenileri:
    19
    yeni kafes ve yuvalık mı almalıyım yani :) ikisini aynı kafese koymayı hiç istemiyorum zaten ama forumdakiler erkeğin çiftleşmesi gerektiğini söyledi yoksa hep böyle hırçın olurmuş

8. PADISAH

PADISAH Active Member

Beğenileri:
    27
    Yeni kafes alın demiyorum ama rahat etmeleri için büyük olsa daha iyi olur :) Yuvalık kesin alacaksınız zaten çiftleşmeleri için.

ilaydaa00 bunu beğendi.
  9. deniz kom

deniz kom Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    32
    İlayda hanım fotolara bakılırsa kuşlarınız eş olmuşlar. Minimum 45*35 bir kafes almanızı ve yuvalık takmanızı öneririm. Çiftleştirip çiftleştirmemek size kalmış ama bu durumda aynı ortamda 2 kuş tutup bunları ayrı tutmak kuşlarınıza işkence olacaktır. Benim tavsiyem birleştirmeniz yönünde. Bu konuda hiç tecrübenizin olmadığını farz ediyorum. Genişçe bir kafes alıp onları öncelikle aynı kafese aktarın. İlk gün erkeği, ikinci gün de dişiyi kafese koyup birleştirin. Birkaç gün sonra da yuvalığı takın. Gereğini onlar yapacaktır zaten kaldı ki öğrenmeniz gereken her şey detaylıca forumda mevcut :)

ilaydaa00 bunu beğendi.
  10. ilaydaa00

ilaydaa00 Member

Beğenileri:
    19
    çok teşekkür ederim açıklamanız için :)

Sayfayı Paylaş