Karadeniz Pet

Bunlarda benim çiftim...

• Konbuyu başlatan Mustafa ERTAŞ
  • Başlangıç tarihi
M

Mustafa ERTAŞ

Guest
v2lgv.jpg
[/url][/IMG]

v2lux.jpg
[/url][/IMG]

maşallah erkek baya tosunmuş

Aslında tosun ama bazen dayak yiyor hanımından :) çok iyi anlaşıyorlar, dişi hazır değil daha..Erkek çok üstüne gidince bazen gaga yiyebiliyor :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:36 -->-> Daha önceki mesaj 19:14 --

Yok mu yorum yapmak isteyen başka??

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:01 -->-> Daha önceki mesaj 19:36 --

Güncelll....

Kuşların kafesi üretime uygun değil , kafes düzeninizde yanlış..Kuşlarına maşallah diyelim.

Bilgi vermek adına söylemek istedim..

Kuşların kafesi üretime uygun değil , kafes düzeninizde yanlış..Kuşlarına maşallah diyelim.

Bilgi vermek adına söylemek istedim..

İlginiz için Teşekkürler Serkan Bey. Çifthane mi kullanmalıyım sizce? Çok tünek olması mı düzen açısından olumsuz bir durum? Böyle çok soru sordum ama sizin gibi tecrübeli birinden bilgi almak istediğimden..

Ben de bu kafeslerin papağanlar içün olduğunu biliyorum.

Bu kafes muhabbet kuşları için ideal değildir , siz çifthanenin bir küçüğü olan orta boylarda pirinç kafes alın yuvalığı takın ve yuvalık deliğinden karşı tele paralel geçen 1 adet tahta tunek atın yeter..Başka birşey koymanıza gerek yok..

Üretimde çok fazla tünek asmak iyi değildir , kuşlar yan yana duramadıkları için çiftleşmeleri zor olur..

Kuşlarınızda da durgunluk var , mama ve vitamin takviyesi yaparak kızıştırabilirsiniz.

Kış ayları geldiği için yemlerine ve mamalarına nijer ekleyebilirsiniz.

Arada birde çimlendirilmiş tohum vermeniz kuşlarınıza ek besin değeri sağlamış olur..

Nijer tohumu vermiyorum ama mama veriyorum ( Çok iştahlı yemeselerde yiyorlar diyebilrim) Aslında çok durgun değiller ama resimde biraz öyle çıktılar. Dişi Yuvaya yavaş yavaş alışmaya başladı ama tam olrak girmedi yuvaya. Vitamin olarak Avisol kullanıyorum. Ayrıca bol bol havuç veriyorrum..

O zaman sorun yok..Umarım kısa sürede yavrularına kavuşursunuz..

İnşallah.. Herkese Allah hayırlısını nasip etsin..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:27 -->-> Daha önceki mesaj 23:32 --

Serkan Bey'den gelen tavsiye üzerine kullandığınız ve memnun olduğunuz ( veya almayı planladığınız) çifthane/kafes önerilerinize açığım. Link veya resim paylaşıp yardımcı olursanız çok sevinirim..

Dişinin erkeğe gaga atması hazır olmadıgındandır,hazır oldugunda bunu kesecektir.

Dişinin erkeğe gaga atması hazır olmadıgındandır,hazır oldugunda bunu kesecektir.

Bende öyle olduğunu düşünüyorum. Hafiften kırmızı olmaya başladı gibi bakalım hayırlısı..Nijer de vermiyorum ama verecem gibi galiba..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:22 -->-> Daha önceki mesaj 22:49 --

Dişi kuşum da hiç bir gelişme olmadı.. Nijer de vermeye başladım ama aynı gibi.. Ne tavsiye edersiniz?

vbhuc.jpg
[/url][/IMG]
vbhur.jpg
[/url][/IMG]

maşallah kuşlarınız çok güzel sağlıklı sıhhatli gelişirler inş.

Geri