petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

bunlarda yeni üyeden

Konusu 'Muhabbet Kuşu Resimleri' forumundadır ve sabbani tarafından 30 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. sabbani

sabbani New Member

Beğenileri:
    0
    Herkese selamlar, ilk 3 foto yeni yeni alışmaya başladığımız yavrumuzdu ama maaalesef müthiş bir strateji sonucu evden kaçmayı başardı.

bu arkadaşta 1 haftalık şirinemiz, araştırmalarıma göre pakistan ırkından ve dişiye yakın. bu konuda çok iyi değilim ama ikisi içinde cinsiyet, yaş ve ırk yorumu yapabilirmisiniz??

2. Ali Alp ÇOŞAN

Ali Alp ÇOŞAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    İlk kuşunuzu çok beğendim nasıl kaçtı anlatırmısınız? :)

3. sabbani

sabbani New Member

Beğenileri:
    0
    valla arkadaşım kafesin kapısı sağlam değildi ama kuşun açabiileceği kadarda gevşek değildi, birden bire içinde çırpınmaya başladı, sağa sola attı kendini sonra kapıya bi omuz dışarda buldu kendini :)) malum balkon kapısıda açık pırrrrrrr, çıktım aradım falan ama ne fayda. yeni kuşda güzel ama çok küçük diye böyle toplicak kendini daha abisi :))

4. GÖKHAN GENÇ

GÖKHAN GENÇ New Member

Beğenileri:
    0
    kuşların ikiside erkek .ilk resimdeki beyazlı bulutlu kuşdan çokvar bende okuş diğerinde daha diri duruyor.kaçan kuşda umarım kendine yeni bi ev bulmuştur.

5. sabbani

sabbani New Member

Beğenileri:
    0
    umarım bulmuştur yeni bir ev. bu arada dumanlı kuşun erkek olduğundan eminimde diğer kuşu incelediğimde dişiye kaçan bi yanıda yok değil. arada kaldığım için aldığım yere sorduğumda dişi olduğunu belirtti. bilemedim valla ceresi tam beyaz olmasada baya yakın beyaza

6. GÖKHAN GENÇ

GÖKHAN GENÇ New Member

Beğenileri:
    0
    resime göre erkek diorum tabi yanılma payımız olabilir.diğer kuş kesin erkek.bu kuşda erkek olarak die şahsi görüşümü belirtiyorum

7. Berrin YASMİN

Berrin YASMİN New Member

Beğenileri:
    0
    ilk kuş çok beğendim malesef kaçırmışınız diğer kuşta güzel.

8. sabbani

sabbani New Member

Beğenileri:
    0
    ilk kuşu bende çok beğeniyodum ama maalesef gitti. ama bununda renkleri falan güzel. cinsini falan çözemedim ama biraz fiziksel olarak hassas gibi. resimlerde öyle görünüyo zaten. ötüşü hareketi falan iyi ama diğeri gibi diri değil sanki. ama tahminimce yaşı kaçan kuşa göre daha küçük. kanatlarının altında tüy yok denecek kadar az

9. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    ilk kuş çok güzelmiş ama ikinci resim malesef ithal bir kuşa benziyor..Değiştirme imkanın varsa değiştir derim..

10. sabbani

sabbani New Member

Beğenileri:
    0
    maalesef değiştirme imkanım yok, ilk kuş demeyin ya içimde kaldı zaten :(( müthiş asildi, çok hırçındı, yok ele gelim, yok alişim tınn yani o derece cool du :))

peki ithal olmasının ne sıkıntıları olur acaba

11. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Daha dirençsiz olur derler ne kadar doğru bilemiyorum ayrıca ufak kalırlar.. Benim fikrim ilk kuş erkek ikinci mavi dişi.

12. sabbani

sabbani New Member

Beğenileri:
    0
    Yusuf beybende ayni fikirdeyim ama harbiden belli olmuyo sanirim yasi kucuk. Kanatlarinin altinda daha yeni tuy bitiyo.

13. sabbani

sabbani New Member

Beğenileri:
    0
    haklı çıktın Yusuf kardeşim, ikinci kuş güzel bi dişi oldu :))

Bu arada yerli bir erkek buldum, yaklaşık 10 aylık, benimki de en fazla 10 aylık falan. erkeğin kafesine attım benim dişiyi. bazen gaga gagaya kavga ediyolar, 10 saniye sonra bakıyorum birbirlerinin kafalarını kaşıyolar gagalarıyla usul usul. nası mayışıyolar bi görseniz bunu yaparken :)) eş tutarmı sizce, yada nası bir politika izlemem lazım. yuvayı koyma henüz dedi phet shopcu, bir hafta alışsınlar birbirlerine dedi, ne derece doğru.

14. Mustafa DURAN

Mustafa DURAN New Member

Beğenileri:
    0
    kuşunuz on aylıktan küçük mümkünse ikisinin birden resmini atın ona göre yorum yapalım

15. sabbani

sabbani New Member

Beğenileri:
    0
    Mustafa abicim kuşun eski resimleri, bu arada ben 10 aylık diyodum ama mesajlara baktım mayıs 2013 tarihli :)) kuş en az 15 aylık belli oldu :D

16. Mustafa DURAN

Mustafa DURAN New Member

Beğenileri:
    0
    :D tarihe hiç dikkat etmedim :D

17. Ahmet Can Sari

Pakistanlar iyi olmuyor diyorlar. V en küçük ırk

Sayfayı Paylaş