Karadeniz Pet

Bunu kullanan varmı.??

Drn Selim

Yeni Üye
Arkadaşlar bugün mama aldim nasil sizce verse laganin bide bu vitamini aldik önceden avi vitamin kullanıyordum bide bunu deneyim dedik kullanan arkadaşlar varmi.??

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:05 -->-> Daha önceki mesaj 14:04 --

http://i.hizliresim.com/AqoV9Q.jpg

Mama versele laga orlux frutti patee galiba. Ben de kullanıyorum. Güzel bir mama. Aldığınız vitamin ve buna benzer vitaminlerin pek bir faydası yok. O yüzden daha profesyonel vitamin kullanmanızı öneririm. Nekton, Greenvet, Aminosol vb.

Tamam tesekurler sagolun bilgilerinix icin mama ondan galiba versela laga dedi tanidiktan aldim zaten

Mamayı eğer nemli değilse yumurta,havuç,kabak gibi sebzelerle nemlendirip verebilirsiniz.

Mama nemli hocam icine birazda havuç verecem küçük parça haftada2 kez yeter li mi vitaminde 1 hafta vercem o hafta içinde iyi olur mu

yavru bakmayan kuşlar için mama haftada 1-2 gün verilebilir.

Bnm tek kusum hic bakmio ayni mamadan aldim ama cift kuslarim yiolar nemli mama...her kus ayni diil insanoglu gibi :)

Hmm olabilir onlarinda ağız tadina uymuyorsa ama cift iken yavru filan olunca yerler tabikide bakalim bozde deneyecez yiyecek ki alışacak mı :)

İcindeki siyah tohum nijer galiba ozellikle onlari secip yiolar ciftim 3-4 aylik tuydeler suan insallah seninkilerde yer

İcindeki siyah tohum nijer galiba ozellikle onlari secip yiolar ciftim 3-4 aylik tuydeler suan insallah seninkilerde yer
Okadar ufak kuşa Nijer vermeniz çok sağlıklı değil ayrıca tüy de ise hiç vermeyin.

Casper_VIA_V9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Okadar ufak kuşa Nijer vermeniz çok sağlıklı değil ayrıca tüy de ise hiç vermeyin.

Nijeri ayri vermiorum mamanin icinde var...tuydeki kuslara hergun verin dio ustalar havuclu mamayi ben haftada 1 gun veriorum bazen 2

Aynen nijer ayri verilmez zaten ayri vermiyroum bende mama icinde varsa ondan saglayacak ihtiyacını

Nijer kuşları kızıştırır ondan sebep söyledim ayrıca tüye girmesine neden olur zaten tüyde kuş dediğine göre havuçlu mama eyvallah ama nijeri ne kadar vermezsen okadar iyi şuanda

Ben bu mamayı yavrulu çiftlerime haftanın 2 günü içine dönüşümlü olarak elma ve havuç rendeleyip veriyorum. Mamanın kendisi nemli olduğu için ilavesini az tutmakta yarar var.

Levent bey havucu icine rendeleyince yemio bnmkiler ama bole koyunca yiolar rendenin en ince yerinde yapiorum acaba buyukmu kalio

Ben rendeleyeceğim şeyi serçe parmak kalınlığında ayırıp rendenin kalın tarafını kullanıyorum. Parçalar kısa ve geniş oluyor. Aslında kuşların yiyip yememesinin rende şekliyle ilgisi yok. İnce yapınca suyu çok çıkıyor sebzenin. Elma denedin mi hiç?

Ben rendeleyeceğim şeyi serçe parmak kalınlığında ayırıp rendenin kalın tarafını kullanıyorum. Parçalar kısa ve geniş oluyor. Aslında kuşların yiyip yememesinin rende şekliyle ilgisi yok. İnce yapınca suyu çok çıkıyor sebzenin. Elma denedin mi hiç?

Elmayi mamada hic denemedim ama ayri olarak astim 1-2 kez kafese cok didiklemediler

Geri