Karadeniz Pet

Burun rengi değişimi

• Konbuyu başlatan iskelet
  • Başlangıç tarihi
I

iskelet

Guest
Arkadaşlar merhaba,

1 aylıkken erkek bir muhabbet kuşu almıştım. Şimdilerde 1 yaşına girmek üzere. Burun rengi bildiğiniz koyu kahverengi oldu bir süredir. İnternette bir sürü siteden okudum ancak benzer soru soran arkadaşlara hep kuşunuz çiftleşme dönemine girmiş ama zaten dişiymiş gibi cevaplar vermişler.

Aşağıdaki fotoğrafta 3-4 aylık olması lazım:

981555_10151603132099334_799390826_o.jpg

Lütfen erkek olduğunu doğrulayıp bu renk değişiminin sebebini izah eder misiniz? :)

Teşekkürler.

kardeş bu kuş dişi

Duşunuz dişi ve çiftleşmeye hazır oldugu için gagasının rengi kahverengi olmuştur.Bence yanına eş almasılınız kızgınlığı boşa gitmesin.

tamamen mavi değil maalesef, bu kuş dişi. burun rengi ondan değişmiştir hemde, kahverengi olur kızgınlık vaktidir yanına eş alırsanız yavrularını alabilirsiniz. çok eneji dolu maşallah

kardes gagada hafif mavilik var ama burun delikleri kenarları beyaz ise o kuş dişidir yani senin kuş DİŞİ yapacak bi şey yok artık kabullen durumu :)

Kabullenmede bir sıkıntı yok yahu sağlıklı olsun da dişi ya da erkek olması önemli değil :) Zamanında erkek bilip iyi ki yanına bir dişi daha almamışım :)

Peki hemen bir soru daha sorayım. Bu canavarla bile zor baş ederken çiftleştirme ya da yanına eş alma gibi bir düşüncem yoktu. Bu dönemde tek başına kalmasında herhangi bir sakınca var mı. İlle çiftleşecek diye bir durum söz konusu mu?

illa çiftleşecek diye birşey yok ama kızgınken verimli olur kızgınlığı boşa gitmesin. bu arada kızgınlık yumurtası verebilir yanında erkek kuş yokken bile :) şaşırmayın sakın

Kabullenmede bir sıkıntı yok yahu sağlıklı olsun da dişi ya da erkek olması önemli değil :) Zamanında erkek bilip iyi ki yanına bir dişi daha almamışım :)

Peki hemen bir soru daha sorayım. Bu canavarla bile zor baş ederken çiftleştirme ya da yanına eş alma gibi bir düşüncem yoktu. Bu dönemde tek başına kalmasında herhangi bir sakınca var mı. İlle çiftleşecek diye bir durum söz konusu mu?

kuş kızgınlık yumurtası yapar boşu boşuna yorulur kuş.illa eşlecek diye bir durum yok ama tek başına bakma al yanına bir tane eş sonuçta kendi ırkından birisini ister :)

sizin iki kuşu dayanabilmenizde önemli..ikisi başbaşa verdi mi orkestra başlar :)
ama kuşunuz herhangi bir kuş sesi duysa çıldırıyordur eminim çünkü benim dişi kuşta yalnızdı 1,5 yaşına kadara cürüfü kahverengi olunca kuş çıldırdı her sese cevap vermeye başladı bende eş almak zorunda kalmıştım..
vicdanım el vermedi tek kalmasına :)

Geri