Karadeniz Pet

Burun tıkanması mı Astım mı yoksa başka bir şey mi ? (Videolu)

daygrameon

Meraklı Üye
Merhabalar arkadaşlar.

3 günlük kuşumda bi gariplik farkettim. Sürekli ağzını oynatıyor gibiydi. Sonradan takibe aldım ve farkettim ki, ağzından hızlı hızlı nefes alıyor. Takibe devam ettim ve ayağıyla burnunu kaşıyıp hapşırdığını farkettim. Ama bunu neredeyse her 10 - 15 dakika da bir tekrarlıyor. Kaşıyor ve hapşırıyor. Yem yemesinde, su içmesinde ve kakasında herhangi bir terslik yok. Ağızdan hızlı nefes alma olayını da videoya aldım. Bu hızlı nefes almayı yaparken sanki ağzında yem çeviriyormuş gibi ve çıtır çıtır sesler de çıkartıyor. Ama bazen 3-5 dk bunu yapmadığı da oluyor. Uçurmuyorum o yzden yorgunluktan dolayı da değil. Çözemedim inşaallah bi sıkıntı yoktur. :( Buyrun video.

Video0073 - YouTube

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:48 -->-> Daha önceki mesaj 22:35 --

Kimsenin bi fikri yok mu ?

hocam benım kuşda da oluyor ama bence normal bişey sıcaktan oluyor. Zaten kuşu parmağınıza alın ağzınıza yaklaştırın nefes alıp verırken agzından sankı alev gelıyor :)

Araştırma yaparken vücut sıcaklıklarını dengelemek için böyle bişey yaptıklarını öğrendim. Kafesine bırakınca pek yapmıyor açıkçası. Parmakta uzun süre kalınca yapıyor iyiden iyiye inceledikçe keşfediyorum. İnşaallah sıkıntı bundan ibarettir. Ama günde 10-15 defa burnunu kaşıyıp hapşırması da pek sıcaklıkla alakalı gibi gelmiyor. Hayırlısı bakalım. Umarım büyük bi sıkıntısı yoktur Behlül'ün :)

Son düzenleme:
Ayaklarda sicaciktir onun. Bu sicaklarda iki dönsünler odada hemen nefes nefese kaliyor kuscagizlar.

Ayaklarda sicaciktir onun. Bu sicaklarda iki dönsünler odada hemen nefes nefese kaliyor kuscagizlar.

o yüzden sıcak aylarda fazla uçurmucaz ben sadece gecelerı bı yarım saat ucuruyom
zaten gece kapıyı acar acmaz hemen odada 3-5 tur atıp gelıyo kafesın ustune :D

o yüzden sıcak aylarda fazla uçurmucaz ben sadece gecelerı bı yarım saat ucuruyom
zaten gece kapıyı acar acmaz hemen odada 3-5 tur atıp gelıyo kafesın ustune :D

Bende aksam saliyorum ama benimki butun gün disari cikmak için kapiyi açmaya ugrasiyor. Birde uzun sure disari cikarmayinca elimi fena gagaliyor

Geri