petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Burun tıkanması mı Astım mı yoksa başka bir şey mi ? (Videolu)

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve daygrameon tarafından 15 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. daygrameon

daygrameon Member

Beğenileri:
    0
    Merhabalar arkadaşlar.

3 günlük kuşumda bi gariplik farkettim. Sürekli ağzını oynatıyor gibiydi. Sonradan takibe aldım ve farkettim ki, ağzından hızlı hızlı nefes alıyor. Takibe devam ettim ve ayağıyla burnunu kaşıyıp hapşırdığını farkettim. Ama bunu neredeyse her 10 - 15 dakika da bir tekrarlıyor. Kaşıyor ve hapşırıyor. Yem yemesinde, su içmesinde ve kakasında herhangi bir terslik yok. Ağızdan hızlı nefes alma olayını da videoya aldım. Bu hızlı nefes almayı yaparken sanki ağzında yem çeviriyormuş gibi ve çıtır çıtır sesler de çıkartıyor. Ama bazen 3-5 dk bunu yapmadığı da oluyor. Uçurmuyorum o yzden yorgunluktan dolayı da değil. Çözemedim inşaallah bi sıkıntı yoktur. :( Buyrun video.

Video0073 - YouTube

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:48 -->-> Daha önceki mesaj 22:35 --

Kimsenin bi fikri yok mu ?

2. Ahmet Behçet

hocam benım kuşda da oluyor ama bence normal bişey sıcaktan oluyor. Zaten kuşu parmağınıza alın ağzınıza yaklaştırın nefes alıp verırken agzından sankı alev gelıyor :)

3. daygrameon

daygrameon Member

Beğenileri:
    0
    Araştırma yaparken vücut sıcaklıklarını dengelemek için böyle bişey yaptıklarını öğrendim. Kafesine bırakınca pek yapmıyor açıkçası. Parmakta uzun süre kalınca yapıyor iyiden iyiye inceledikçe keşfediyorum. İnşaallah sıkıntı bundan ibarettir. Ama günde 10-15 defa burnunu kaşıyıp hapşırması da pek sıcaklıkla alakalı gibi gelmiyor. Hayırlısı bakalım. Umarım büyük bi sıkıntısı yoktur Behlül'ün :)

#3 daygrameon, 15 Temmuz 2014
    Son düzenleme: 15 Temmuz 2014
  4. modernmabuse

Beğenileri:
    1
    Benim de kuşlarım bunaldıklarında yapıyorlar.

5. Ezgi Yılmaz

Ezgi Yılmaz New Member

Beğenileri:
    0
    Ayaklarda sicaciktir onun. Bu sicaklarda iki dönsünler odada hemen nefes nefese kaliyor kuscagizlar.

6. Ahmet Behçet

o yüzden sıcak aylarda fazla uçurmucaz ben sadece gecelerı bı yarım saat ucuruyom
    zaten gece kapıyı acar acmaz hemen odada 3-5 tur atıp gelıyo kafesın ustune :D

7. Ezgi Yılmaz

Ezgi Yılmaz New Member

Beğenileri:
    0
    Bende aksam saliyorum ama benimki butun gün disari cikmak için kapiyi açmaya ugrasiyor. Birde uzun sure disari cikarmayinca elimi fena gagaliyor

Sayfayı Paylaş