Karadeniz Pet

Burunda kan ve dışkı yapışması. Biraz acil cevap lazım

merdempc

Yeni Üye
Kuşumuz öldü arkadaşlar. Yardım eden, etmeye çalışan, etmeyi düşünüp edemeyen herkese teşekkürler.

Bugün öğlen eve gelip özellikle ilgilenmek istedim. geldiğimde dün akşama göre durumu daha iyi gibiydi. Hareketlenmişti biraz. Suyuna vitamin ve antibiyotik ekledim. Akşam eve geldiğimde kaskatı kesilmiş, sanki cançekişmiş gibi bir hali vardı. Beni çok etkiledi. Çok üzüldüm öldüğüne. En çok üzüldüğümse elimden birşey gelmemesi. İyiki can çekiştiğini görmedim yoksa kahrolurdum.

----------------------------------------------------------------------------------

Merhaba arkadaşlar Aşağıda eklediğim resimlerde görüldüğü gibi kuşumun burnunda kan var. uzun zamandır çok sakin ve durgun olan kuşum bugün iyice kötüleşti. Burnunda kan olduğunu görünce elime aldım poposunda da bol miktarda dışkının komple popo kısmına yapıştığını gördün 5 dk ılık suya ovaladıktan sonra çözülmeye başladı ve temizleyebildim. Ama burnundaki kanın neden olduğu konusunda en ufak bir fikrim yok.

Kuş kafesten haftalardır hiç çıkmadı. Yani kapısını açık bırakmama rağmen çıkmadı. yani biryere çarpma gibi bir durumu yok. Yanındaki erkek kuşunda zarar verme gibi bir durumu yok.

Elime almama rağmen hiç kaçmaya çalışmıyor. Isırmak istese de sanki ısırmaya mecali yokmuş gibi. yıkadıktan sonra kalorifer peteğinin üstüne bıraktım ama yalpalayarak yürüyor. Bir burun deliği kandan görünmüyor. Diğeri de sanki burun pisliği dolmuş gibi sanki kapalı gibi görünüyor.

Ne yapmam lazım. ne olmuş olabilir. Çok üzgün durumdayız. Ne olur bir yardım edin.

Son düzenleme:
ayni renk kuşum vardi ayni burun deliginden kan gelmis krem sürdüm bi damla üstüne öteki gün kandan eser yoktu bidahada gelmedi

Geçmiş olsun inşallah düzelir

valla kardesim yumusatsın diye kan olan yere az miktarda fucidin sürdüm

valla ne yapcamı şaşırdım. Pek sevmediğim bir kuştu. hatta kızardım arada bir ama bugün o halde görüp elime alınca iyice sokuluyor parmaklarımın arasına. Çok kötü oldum ya. Beni hiç sevmeyen kuş, kazağımın arasına kafasını sokup parmaklarımı sıkı sıkı tutuyor.

geçmiş olsun. bi yerde okudum şimdi. gerçi o güvercinler için konuşulmuş ama yinede benzer bi durum olabilir. ağır nezle vakalarında burundan gelen akıntı iltihaplı ve kanlı bir şekilde olabiliyormuş. üşüttüyse, nezle fialan olduysa böyle bir durum olabilir. bence veteriner, bulamazsanız petshopa falan sorun yarın. profesyonel bir yardım eli şart gibi size. umarım düzelir.geçmiş olsun çok.

Resimlerden anladığım kadarı ile sağ burun deliğinin üst kısmı kavga sonucu kopmuş gibi duruyor. Dikkatli bakarsanız burunun üst kemik kısmı yok sanki. Eğer gerçekten böyle bir durum varsa mutlaka ilaç tedavisi ile iyileşmeyi hızlandırın derim.

Umarım ben yanlış görmüşümdür.

Son düzenleme:
göğüs kemiği sivrileşmiş gibi görünüyor kuruma işareti olabilir veterinere götürün derim

Arkadaşım kusun durumu nasıl oldu

Arkadaşım kusun durumu nasıl oldu

Kuşumuz öldü arkadaşlar.

Bugün öğlen eve gelip özellikle ilgilenmek istedim. Geldiğimde dün akşama göre durumu daha iyi gibiydi. Hareketlenmişti biraz. Suyuna vitamin ve antibiyotik ekledim. Akşam eve geldiğimde ölmüştü. Kaskatı kesilmiş, sanki cançekişmiş gibi bir hali vardı. Beni çok etkiledi. Çok üzüldüm öldüğüne. En çok üzüldüğümse elimden birşey gelmemesi. İyiki can çekiştiğini görmedim yoksa kahrolurdum.

Yardım eden, etmeye çalışan, etmeyi düşünüp edemeyen herkese teşekkürler.

Son düzenleme:
Tuuuh ben bile üzüldüm simdi ya

Başınız sağolsun :( Diğer kuşlarınıza sağlıklı uzun ömürler dilerim.

konuyu dün gördüm içim acıdı ama bir fikrim olmadığı için yorum yapamadım, çok üzüldüm :(

Çok Üzgünüm geçmiş olsun :(

konuyu dün gördüm içim acıdı ama bir fikrim olmadığı için yorum yapamadım, çok üzüldüm :(

Bende arkadaşla aynı durumdaydım gördüm girdim ama fikrim olmadığı için yardım edemedim... Geçmiş olsun, üzüldüm... :(

Son düzenleme:
Etkisinden kurtulamadım daha. Nasıl oldu böyle birden anlamadım. Uzun zamandır üstünde bir sakinlik vardı. Ama havaların soğuk olmasına falan bağlıyordum. yaz gelsin düzelir diyordum. Her iki günde bir ellerimle mama hazırlayıp veriyordum kendini toplasın diye. Hatta iyice rahatsızlanmadan 7-8 saat önce yani hiçbirşeyi yokken daha sıcak diye başka bir odaya almıştım o kafesi eşimin burnunda kan var demesiyle ve benim poposunda bol miktarda birikmiş dışkısını görmemle başlayan serüvenin sonu acı bitti.

Bazen arkadaşlar yazıyorlardı şöyle üzüldük böyle üzüldük diye bazılarına "o kadarda üzülünmez" falan diyordum ama gerçekten başkaymış. 3 tane daha kuşum var ama sanki hiçbiri yokmuş yalnız kalmışım gibi.....

Etkisinden kurtulamadım daha. Nasıl oldu böyle birden anlamadım. Uzun zamandır üstünde bir sakinlik vardı. Ama havaların soğuk olmasına falan bağlıyordum. yaz gelsin düzelir diyordum. Her iki günde bir ellerimle mama hazırlayıp veriyordum kendini toplasın diye. Hatta iyice rahatsızlanmadan 7-8 saat önce yani hiçbirşeyi yokken daha sıcak diye başka bir odaya almıştım o kafesi eşimin burnunda kan var demesiyle ve benim poposunda bol miktarda birikmiş dışkısını görmemle başlayan serüvenin sonu acı bitti.

Bazen arkadaşlar yazıyorlardı şöyle üzüldük böyle üzüldük diye bazılarına "o kadarda üzülünmez" falan diyordum ama gerçekten başkaymış. 3 tane daha kuşum var ama sanki hiçbiri yokmuş yalnız kalmışım gibi.....

Geçmiş olsun umarım bunuda en kısa zamanda atlatırsınız...

Geri