Karadeniz Pet

Butik'in Burnu Turunculaştı Sanki

butik

Yeni Üye
Merhabalar,
muhabbet kuşumun (namı değer Butik) burnunun son haftalarda sanki biraz turunculaştığını gözlemledim. Bu neyin göstergesidir, önceden yoktu. Öncesi ve sonrası resimleri paylaşıyorum:confused:

ÖNCESİ

SONRASI

önceki resimde daha küçükmüş kuşunuz...ikinci resimde daha da büyümüş ve sanki biraz da kızışmaya başlamış gibi...biraz daha bekleyebilir ve yanına iyi bir damızlık erkek alabilirsiniz...kolay gelsin...ayrıca kuşunuza da maşaallah...:)

Arkadaşlarında dediği gibi kuşunuz kızışmaya başlamış :)

Tam kızıştıktan sonra(koyu kahverengi) yanına tam kızışmış bir erkek(koyu mavi cereli) aldıktan sonra yuvalık takın.
Kesefinde kalamar kemiği olsun ve eş alınca mama vermeye başlayın.

bu ne kadar tatlı bir dişi böyle :) Kuş seçiminde çok şanslısınız dişi kuşlar genelde korkak olurlar en ufak bir hatada tüm yaptıklarınızı unuturlar sizde bu tam tersi sanırım :D
Kuşunuzu aldığınızda kaç aylıktı ?

Biraz daha kahverengileşmesini bekliycem.
Eski kocasını babamlardan geri almayı düşüyorum.
Benden uzaklaşmasına hazır değilim.
Zaten kıskançlığımdan ayırmıştım çiftleri.

aboo kuşları birbirinden mi kıskandınız :) şaşırdım ... inşallah çabuk hazırlanırsınız bizde yavruların fotolarını bekliyoruz.

aboo kuşları birbirinden mi kıskandınız :) şaşırdım ... inşallah çabuk hazırlanırsınız bizde yavruların fotolarını bekliyoruz.

Ben biraz duygusal, Butik de sıradışı, sevimli ,uykucu, obur, meraklı ve dünya tatlısı olunca...

Kuşun omzuma konması, boynumu ve kıyafetimi ısırması, orada uyuya kalması...
Bunlar bana huzur ve mutluluk veriyor, öyle kolay vazgeçemem.

8 ayda elden geldiğince alıştırmışken bir de...

Bir yandan o da hayvan, bir kere geliyor dünyaya, çiftleşmek hakkı.

Bak sinirim bozuldu yine...

zorunda değilsin seninlede mutluysa... ama öylede çok mutlu olacaktır ben şimdiye kadar hiç eş kuşa sahip olmadım hep kızlarım oldu :) yani mecbur değilsin... bende tam tersi eş istiyorum yavru istiyorum artık :)

Geri