Karadeniz Pet

Büyük salma denemesi

Atılım BUKAĞIKIRAN

Onursal Üye
merhaba arkadaslar.. forumda henüz cok yeniyim.. eskilerden beri muhabbet kusu üreticisi olma istedigim vardı.. 2 cift alarak bir deneme yapmak istedim.. ciftlerim suan cok iyi anlasıyorlar.. elimde genis bir cifthane var.. orada bulunuyorlar.. oturdugum evin bodrumunda 25 metre kare büyüklügünde bana ait bir oda bulunuyor.. kuslara icinde rahatca ucabilecekleri bir ortam hazırlamak istedim.. bu konuda acemiyim ve hayatımda ilk defa böyle birseye kalkısıyorum.. sizlerden tavsiyelerinizi bekliyorum.. her gecen gün fotograflarını ekleyecegim..;)
wbm1Pd.jpg

e5b0jj.jpg

xAWVjp.jpg

x09X39.jpg

K4XAN4.jpg

xJm9jo.jpg

wOmbjQ.jpg

Güzel olmuş işte mis gibi salma olacak bitince.
Ancak bu salmaya kuş lazım.. Birkaç yavru alıp at içine..

evde 3 aylık jumbo kırık erkek var.. 2 tane de cift var.. bu noktadan sonrası sizin üretimlerinizden temin edecem insallah :)

Güzel olacak bence de Yavruluktan atılması gerekiyor sanırım ve de erkek sayısı dişiden az olması gerekiyor

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

cifthaneyi icerisine montelesem.. orda kalsalar peki.. cıkan yavrular yeme düsünce dısarı cıkarırım salmanın icinde kalırlar.. anne babalarını görürler.. diledikleri gibi ucarlar icinde.. bu nasıl olurdu

gayet guzel oluyor yanlız alt zemındekı tahtaların arasına pıslık birikir ve pit yapar oyuzden zemın düz olsa tahtaları dışardan destekleseydın daha ıyımı olurdu acaba dıyorum:)

senin kusları satın aldın mı yoksa henüz almadın mı.. söylemem su ki.. alacagın yerden 1 2 ciftte ben alırım belki..

bir kaç salam gordum ben butun kuşlar aynı yerde yere yada bıraz dahaüstüne yuvalık koymuşlar gayet guzel üretim yapıyorlar

gayet guzel oluyor yanlız alt zemındekı tahtaların arasına pıslık birikir ve pit yapar oyuzden zemın düz olsa tahtaları dışardan destekleseydın daha ıyımı olurdu acaba dıyorum:)

üstadın söyledikleri tabiki dikkate alınır :) oradaki tahtaları cıkarıcam.. iskeleti de ilaclayacam kusları koymadan.. alta kalın muşamba yapmayı düsündüm..

üstadın söyledikleri tabiki dikkate alınır :) oradaki tahtaları cıkarıcam.. iskeleti de ilaclayacam kusları koymadan.. alta kalın muşamba yapmayı düsündüm..

yok musamba hiç olmaz bırak zemın düz beton kalsın.rutubet yapar cunki suyu dokecekler yıkanacaklar falan duvarlara takılan bır tunek var aslında ondan alsan super olur yarın resmını ceker koyarım bırde tellerın aralıgı ne kadar cm bıraz buyuk geldı bana

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:42 -->-> Daha önceki mesaj 00:41 --

kardeşim eyvallah sagol da daha usta degılım ben anca olsam olsam kalfa daha :)

araları 3 cm den fazla degil.. cıkamazlar aradan gibi geldi bana.. tmm beklerim fotografları.. :)

3 cm olsa bıle cok aralık gibi ya normal kafeslerde en falz 1 bucuk falandır emınmısın kafalırı falan sıgmadıgından cıkmak degıl kafaları gecerse sabah baktıgında hepsı telef olur allah gostermesın

Değişik bir taktik tabi.. Görmedim hiç böyle yapanı.
Bence sen içine koyma çifthaneyi, o oda içinde bir yer yap orada dursun. Yavruları salarsın salmaya..

tmm öyle yapabilirim.. kuslar 10 cift falan olsaydı direk hepsini salıp yuvalık yerlestirirdim duvarlara..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:53 -->-> Daha önceki mesaj 00:50 --

3 cm olsa bıle cok aralık gibi ya normal kafeslerde en falz 1 bucuk falandır emınmısın kafalırı falan sıgmadıgından cıkmak degıl kafaları gecerse sabah baktıgında hepsı telef olur allah gostermesın

aman Allah korusun.. ben tekrardan kontrol ederim yarın.. bizzat ölcecem aralıkları.. yakın bi zamanda kusları da yüklerim.. eksiklerimi söylersiniz..

bende öyle bir bodrum olsun yemin ediyorum 25 30 çift kuş bırakırım :D evde bile değil orda yatarım

bende öyle bir bodrum olsun yemin ediyorum 25 30 çift kuş bırakırım :D evde bile değil orda yatarım

hehehe dostum bende öyle yapmak isterdim fakat daha cok acemiyim.. o kadar kusu telef etmek istemedim.. kendime 2 cift aldım.. eger üretim işini bu kuslarla kıvırabilirsem duruma göre yeni kuslarda alacagım.. hersey bu 2 ciftin yumurtlamasına baglı benim icin...

salma üretim çok dikkat etmeniz gereken bir husus kuşlar yavrudan atılırsa daha sağlıklı olabiliyor ama damızlık düşünüyorsanız çok dikkat etmeniz gerekiyor kuşların hepsini aynı anda salıp iyi gözlemlemeniz gerekiyor huzursuzluk veren kuşları salmadan almanız gerekiyor sonradan salmaya kuş eklemeniz istenmeyen sonuçlar doğurabiliyor ve Allah korusun bir hastalık bulaştı mı çok çabuk diğer kuşlara yayılabiliyor demek istediğim çok dikkat etmeniz gerekiyor ve yere kum seren arkadaşlar var salma üretimde bunun hakkında da bir araştırma yapabilirsiniz hayırlı üretimler.

salma üretim çok dikkat etmeniz gereken bir husus kuşlar yavrudan atılırsa daha sağlıklı olabiliyor ama damızlık düşünüyorsanız çok dikkat etmeniz gerekiyor kuşların hepsini aynı anda salıp iyi gözlemlemeniz gerekiyor huzursuzluk veren kuşları salmadan almanız gerekiyor sonradan salmaya kuş eklemeniz istenmeyen sonuçlar doğurabiliyor ve Allah korusun bir hastalık bulaştı mı çok çabuk diğer kuşlara yayılabiliyor demek istediğim çok dikkat etmeniz gerekiyor ve yere kum seren arkadaşlar var salma üretimde bunun hakkında da bir araştırma yapabilirsiniz hayırlı üretimler.

teşekkür ederim fikirlerin için.. kum serilmesi cok daha dogru olabilir.. akıl akıldan üstündür.. :)