petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Büyüme Sorunu

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Muhammet AKYÜZ tarafından 22 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Muhammet AKYÜZ

arkadaşlar kuşum yuvaya düştüğünde almıştım . bugün 3 hafta oldu fakat kuyruğu aldığım günden beri yarım santim ya uzadı ya uzamadı kanatları ilk aldığım günden çok az büyük bunda bi anormallik varmı sizce çoktan uçuyor olması gerekmez mi bu arada kuşum lutino cinsi. bunun büyümesiyle bi alakası yoktur herhalde şimdiden teşekkür ederim

2. Ahmet TOPRAK

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    kuşunuzun fotoğrafını eklerseniz daha kolay yardımcı olabiliriz

3. Muhammet AKYÜZ

[​IMG] arkadaşlar lütfen yardım edin

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:23 -->-> Daha önceki mesaj 19:19 --

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:39 -->-> Daha önceki mesaj 19:23 --

Arkadaşlar ??????

4. Ercan YAŞAR

Ercan YAŞAR Active Member

Beğenileri:
    11
    kopmuş gibi duruyor büyüme sorunu değil. umarım fransız tüy döküm hastalığı diye birsey varmış o değildir.

5. Muhammet AKYÜZ

1 ay etti aldığımızdada böyleydi ?

6. Muhammet AKYÜZ

arkadaşlar lütfen rica ediyorum yardımcı olur musunuz ???

7. MevlütŞimşek

MevlütŞimşek New Member

Beğenileri:
    0
    kuşlar yuvadan düştüğünde kuyruğu da oluyor galiba size farklı söylediler.. kesilmiş, kopmuş yada tüy hastalığı var olabilir.
    not:bence kesilmişe benziyor.

8. Duranettin ERAYDIN

kuyruğu kesilmişse zor uzar kopmuşsa tamamen uzar

9. Muhammet AKYÜZ

Yani suan hasta gibi durmuyor öyle mi ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:06 -->-> Daha önceki mesaj 17:14 --

Ya kimse yardımcı olmak istemiyormu 3 arkadaştan başka onlara sonsuz teşekkürler.

10. nuvanda

nuvanda Guest

Bilgim yok ama, kuyruğu kesik mi? Çok mu kısa?Yoksa hiç kuruk yok mu? diye bakabilir,veteriner hekime sorabilirsin.

11. Muhammet AKYÜZ

Kuyrugu kesikmi bilmiyorum 1 ay once yuvadan düştüğünde aldım. Aldığımdan beri böyle ?

12. Alper POLAT

Alper POLAT New Member

Beğenileri:
    0
    French molt olsa kanat tüylerinde de dökülme olur diye biliyorum. Muhtemelen kesilmiş kopsa uzardı bu zamana kadar

13. Muhammet AKYÜZ

Icime biraz olsun su serptiniz Allah razı olsun

14. Burak Boyacı

kesilmise benziyor veteriner gidin

15. Muhammet AKYÜZ

Arkadaşlar kanatları da kısa onlarda kesilmiş olabilir mi ?

16. MevlütŞimşek

MevlütŞimşek New Member

Beğenileri:
    0
    evet kuyruk ve kanat uçlarını kesmişler :mad:

17. Aysetursak

Eğer kesmişlerse de problem yok tüy döküm zamanı geldiğinde yenisi çıkar diye düşünüyorum

18. Orhan Candaş

kardesım kusu elıne al ve kuyrugunun dıbıne bak eger orda ufak kuyruk tuylerı varsa ne mutlu sana kopmus uzuyor demektır ama ucu kesık kesık tuyler varsa neyazık kı uzaman.eger ole bı durum varsa tek caren kalıyor o tuylerı koparmak

19. Onur TÜFEKCİ

Tuyler kesık ıse kesılen tuylerı koparmanız gerekecektır. Tahmınım kesılmıs kı uzamıyor. Ama kusa da tahmınlerle ezıyete etmeye gerek yok. Elınıze aldıgınızda kuyruk kısmına bakın kesıkse makas ızlerı vardır zaten. Anlamıyorsanız eger bır bılen kısı veya veterınere danısın. 1 ayda kuyruk bu sekılde olmaz. Emın olmamakla bırlıkte kesılmıs dıyorum.

20. Mehmet YALÇINKAYA

Beğenileri:
    0
    veterinere götürün derim kesilmişse tüyleri koparmak gerek bunu sizin yapmanız acemilikle kuşa eziyet olabilir o yüzden bilen birisine götürseniz iyi olur..

Sayfayı Paylaş