Karadeniz Pet

Ç.otu tozu, keçi b.tozu, kara üzüm tozu üçlüsü

Erdal Arıcan

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar bir çift kuşuma yaklaşık yarım mamalık kabına bu üçlüden siz üretici üstadlar nekadar koyardınız,ve bunlar neden tercih edilir.

Yani ben şahsen günlük öyle tek tek koymuyorum.Hazırlamış olduğum kuru mama var bana 1 ay yetiyor.
Sonuçta tekrardan bunlar mama içine girecek şeyler.keçiboynuzu herdaim verilmemeli.Yalnızca kızıştırmak amacıyla verilmeli.Üzüm çekirdeği tozunda mükemmel antidoksidan var kan damarlarını onarmaya yardımcıdır,kanı dengede tutar.Çörekotundada A vitamini, B vitamini, B12 ve B2 vitamini vardır.Keçiboynuzunu zaten bilmeyen yoktur ayrıca sindirim sistemine iyi gelir.
Bu arada yazdıklarım kopyala yapıştır değil bizzat kendi yazdıklarımdır :).
Kuru mamanın içeriğine gelecek olursak ;
Çavdar unu,Buğday ruşeymi,Diazyme 256,Opti Breed,Çörekotu tozu,Üzümçekirdeği tozu,Yulaf tozu,Keten tohumu tozu,Bira mayası,Bebelac tahıllı mama hepsini karıştırıp kuru mama olarak kullanıyorum.

Levent bey,sizin mama tarifinize baktım harika ,bende dün ç.otu tozu aldım fakat sizinki simsiyah gözüküyor yadan resimden,bir bakarmısınız rengine benim aldığım böyle mavi haşhaşrenginde ve siyah renkte karışık tam emin olamadım,parçalı renk gibi diyim.

Yani ben şahsen günlük öyle tek tek koymuyorum.Hazırlamış olduğum kuru mama var bana 1 ay yetiyor.
Sonuçta tekrardan bunlar mama içine girecek şeyler.keçiboynuzu herdaim verilmemeli.Yalnızca kızıştırmak amacıyla verilmeli.Üzüm çekirdeği tozunda mükemmel antidoksidan var kan damarlarını onarmaya yardımcıdır,kanı dengede tutar.Çörekotundada A vitamini, B vitamini, B12 ve B2 vitamini vardır.Keçiboynuzunu zaten bilmeyen yoktur ayrıca sindirim sistemine iyi gelir.
Bu arada yazdıklarım kopyala yapıştır değil bizzat kendi yazdıklarımdır :).
Kuru mamanın içeriğine gelecek olursak ;
Çavdar unu,Buğday ruşeymi,Diazyme 256,Opti Breed,Çörekotu tozu,Üzümçekirdeği tozu,Yulaf tozu,Keten tohumu tozu,Bira mayası,Bebelac tahıllı mama hepsini karıştırıp kuru mama olarak kullanıyorum.
Ek malzeme çıkarıaz belli oldu:)ben arı mama kullanıyordum çok yapış yapış yapıyor birde içinde şeker çok sanırım kullanmıycam,bu arada bebe bisküvisi kullanıyorum vitaminli oldugundanbirde toz tarçın uygunmu.

Levent bey,sizin mama tarifinize baktım harika ,bende dün ç.otu tozu aldım fakat sizinki simsiyah gözüküyor yadan resimden,bir bakarmısınız rengine benim aldığım böyle mavi haşhaşrenginde ve siyah renkte karışık tam emin olamadım,parçalı renk gibi diyim.

Benimki siyah renkte. Zaten çörekotunun kendisi siyah olur.

Şimdi ç.otu vardı evde ezdim ufaladım aynı rengi aldı sorun yok sanırım.

Ekli dosyalar

• Fotoğraf1503.jpg
    Fotoğraf1503.jpg
    19.3 KB · Görüntüleme: 11
  • Fotoğraf1505.jpg
    Fotoğraf1505.jpg
    18.8 KB · Görüntüleme: 11
  • Fotoğraf1506.jpg
    Fotoğraf1506.jpg
    18.9 KB · Görüntüleme: 12
  • Fotoğraf1507.jpg
    Fotoğraf1507.jpg