Karadeniz Pet

Cam sorunu.

Akustik

Yeni Üye
Ben yavru bi muhabbet kuşu aldım 1 ay önce. Çok sinir bozucu bir karakteri var. Şuana kadar beslemiş olduğum 1 çift 1de tek olmak üzere muhabbet kuşalarım vardı bunlar hep gelmek isterdi oyuncuydu ama güvensizlikten gelemezlerdi güvenlerini kazanırdım.

Bu korkmuyo ama benle işide yok. ilk geldiği gün alışıcak gibiyde yakınımda felan uçtu sofraya kondu vs...
Sonra bi gün perdeyi açtık açış o açış habire ordaki kuşlara ötüyo kafesinde dört dönüyo kafesi açınca direkt cama uçuyo oraya tünüyo bıraksan sabahtan akşama kadar diğer kuşları seyredicek benle hiç işi yok.. kafesindeki zillerede dokunmuyo.
Sizce ne yapmalıyım ? Eşli muhabbet kuşu gibi bu durumu.. Alırsam şöyle 2 3dk benle oynuyo daha dogru yataktaki ipleri gagalıyo bende elimle arkadaşlık ediyorum yandan sonra kuşlar aklına geliyo tekrar uçuyo cama.

Herkesin görüşüne saygım var fakat tek hayvan beslenmez. O hayvan yalnız aynı türden eşi olması lazım. Siz elinize alıcaksınız seveceksiniz diye tek kuş almışsınız. Hayvana eziyet etmeyin alın yanına arkadaş. Çift olunca size alışmaz fakat mutlu olur. Büyüyüp yavruları olduklarında elinize doğacaklarından sizden kaçmaz zaten. Çift kuş alıp yavrularını sevmek dağa mantıklı bence

Dediğiniz bi noktada doğru fakat burdaki mantık daha ergenliğe girmemiş bir hayvanın dişi arzulamak yerine oyun oynuyacak vakit geçiricek birine ihtiyaç duyuyor olması.. Bu boşluğuda sahip dolduruyor.
Ergenliğe girdiğinde ise bir arkadaştan öte bi eş olarak görüyor sizi..

Haklı olduğunuz nokta şu hayvan size daha yakın olsun diye ergenliğe girdiğinde kendinizi eşi olarak görmesini sağlamak..
Ki bi önceki kuşumda bunu yapmıştım kusardı sürekli bazen çıldırıp elime sürttüğüde olmuştur :S
Ama bu kuşta kendi ırkından bi eş alıp yavru almayı düşünüyorum. Dediğiniz gibi elde büyüdüklerinden daha sağlıklı bir iletişim oluyor arada.

Geri