Karadeniz Pet

Cancana eş aldım fakat yardım gerekli

• Konbuyu başlatan bbaskk
  • Başlangıç tarihi
B

bbaskk

Guest
Arkadaşlar biraz erken olsada cancan sıkılıyor tek başına diye ve dişiyi çok beğendiğim için aldım fakat dişi cancandan çok büyük cancan 4 aylik falan dişi nerdeyse 1bucuk yasinda yas problem olmaz gibi ama dişi çok ürkek en ufak seste yerinden zıplıyor ele gelmesini bile zar zor alıştırdım ama elimdeyken yürüsem bile korkup uçuyor.. aslında çok da uçmayı bilmiyor odayı tanımadığından olabilir diye düşünüyorum. Sizce bana alışır mı cancana alışır mı cancan çok sevdi arkadaşını ama limon(dişi) cancani sevmedi sanirim cancan öpmeye çalışınca limon gagasina vuruyor yinede eş olabilirler mi cevaplarinizi bekliorum arkadaşlar. Cancan yerli ama büyük yerli izmir kuşu da deniyormuş limonda kırmızı gözlü albino sarı renkli en kısa zamanda resimlerini yükleyeceğim ırkları farklı diye eş olmamama durumu olur mu? şimdiden teşekkürler :)

Hayırlı olsun

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Irklar la alakalı bi sorun olmaz
fakat keşke yaşıtı bi eş alsaydın derim

ırk farkından bişey olmaz ama dişini yaşı büyük olmasa bence daha iyi olurdu :)

Irklar la alakalı bi sorun olmaz
fakat keşke yaşıtı bi eş alsaydın derim

evet yaşıtı güzel olurdu ama dişiyi çok sevdim.Bana ısınır mı ? Cancanla eş olur mu sonra?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:47 -->-> Daha önceki mesaj 18:46 --

ırk farkından bişey olmaz ama dişini yaşı büyük olmasa bence daha iyi olurdu :)

Dişinin yaşı büyük zaten ama erkek daha iri

yaşıt olsalar bi sıkıntı olmaz fakat yaş farkı bazen sıkıntı olabiliyor

size alışır fakat eş olmada eş tutmayabilirlerde eş tutabilirlerde fakat daha zor yaşıt bi dişiye göre bence degiştirme imkanın varsa değiştir derim

size alışır fakat eş olmada eş tutmayabilirlerde eş tutabilirlerde fakat daha zor yaşıt bi dişiye göre bence degiştirme imkanın varsa değiştir derim

seviyorum dişiyi ama :( eş tutmazlarsa kafeste birlikte yaşayabilirler mi?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:06 -->-> Daha önceki mesaj 09:37 --

Arkadaşlar işte cancan(erkek) ve limon(dişi)
cancan beyaz olan limon sarı

Başak Abla Yer Değişikliğinden Olabilir.Arkadaşta O Kuş O Kadar Fazla Korkmuyordu Üstünde Filan Duruyordu,benim aldığım ilk gün bile acayip korkmaya başladı.Ardından Alışmadan Bir de sana verdim 2 kez üst üste alışmadan yer değiştirmiş oldu kuş belki ondandır. :)

bence dişiyi değiştirin yaşıt bir dişi alın ya da benim tavsiyem 8 aylık olunca eş alın bu kuş kuşunuzdan baya bir büyük ve dişi özellikle dişiler sorun çıkarabiliyor eğer şiddetli kavgalar varsa ölümle sonuçlanabilir

bence dişiyi değiştirin yaşıt bir dişi alın ya da benim tavsiyem 8 aylık olunca eş alın bu kuş kuşunuzdan baya bir büyük ve dişi özellikle dişiler sorun çıkarabiliyor eğer şiddetli kavgalar varsa ölümle sonuçlanabilir

Hiç bir kavgaları yok uçarken birlikte uçup yanyana konuyorlar ama erkek olan kur yapinca dişi kızıyor yatta erkeği baska odaya götürünce dişi bağırıyor. Tabi dişiyse kesin bu dişi diyen yok mu ya ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:07 -->-> Daha önceki mesaj 20:03 --

Başak Abla Yer Değişikliğinden Olabilir.Arkadaşta O Kuş O Kadar Fazla Korkmuyordu Üstünde Filan Duruyordu,benim aldığım ilk gün bile acayip korkmaya başladı.Ardından Alışmadan Bir de sana verdim 2 kez üst üste alışmadan yer değiştirmiş oldu kuş belki ondandır. :)

Ya korkmasi sorun değil dişi olsun yeter :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:11 -->-> Daha önceki mesaj 20:07 --

1.5 yaşında deil zaten en fazla 7-8 aylık gibiler

Erkek olan 5. ayına giriyor dişide 1 1.5 arası bişi

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri