petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Cancana eş aldım fakat yardım gerekli

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve bbaskk tarafından 19 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. bbaskk

bbaskk Guest

Arkadaşlar biraz erken olsada cancan sıkılıyor tek başına diye ve dişiyi çok beğendiğim için aldım fakat dişi cancandan çok büyük cancan 4 aylik falan dişi nerdeyse 1bucuk yasinda yas problem olmaz gibi ama dişi çok ürkek en ufak seste yerinden zıplıyor ele gelmesini bile zar zor alıştırdım ama elimdeyken yürüsem bile korkup uçuyor.. aslında çok da uçmayı bilmiyor odayı tanımadığından olabilir diye düşünüyorum. Sizce bana alışır mı cancana alışır mı cancan çok sevdi arkadaşını ama limon(dişi) cancani sevmedi sanirim cancan öpmeye çalışınca limon gagasina vuruyor yinede eş olabilirler mi cevaplarinizi bekliorum arkadaşlar. Cancan yerli ama büyük yerli izmir kuşu da deniyormuş limonda kırmızı gözlü albino sarı renkli en kısa zamanda resimlerini yükleyeceğim ırkları farklı diye eş olmamama durumu olur mu? şimdiden teşekkürler :)

2. bjk70

bjk70 Member

Beğenileri:
    0
    Hayırlı olsun

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Serdar Şerifoğlu

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Irklar la alakalı bi sorun olmaz
    fakat keşke yaşıtı bi eş alsaydın derim

4. x16

x16 New Member

Beğenileri:
    0
    ırk farkından bişey olmaz ama dişini yaşı büyük olmasa bence daha iyi olurdu :)

5. bbaskk

bbaskk Guest

evet yaşıtı güzel olurdu ama dişiyi çok sevdim.Bana ısınır mı ? Cancanla eş olur mu sonra?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:47 -->-> Daha önceki mesaj 18:46 --

Dişinin yaşı büyük zaten ama erkek daha iri

6. x16

x16 New Member

Beğenileri:
    0
    yaşıt olsalar bi sıkıntı olmaz fakat yaş farkı bazen sıkıntı olabiliyor

7. bbaskk

bbaskk Guest

eş olmazlar mı :(

8. x16

x16 New Member

Beğenileri:
    0
    size alışır fakat eş olmada eş tutmayabilirlerde eş tutabilirlerde fakat daha zor yaşıt bi dişiye göre bence degiştirme imkanın varsa değiştir derim

9. bbaskk

bbaskk Guest

seviyorum dişiyi ama :( eş tutmazlarsa kafeste birlikte yaşayabilirler mi?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:06 -->-> Daha önceki mesaj 09:37 --

Arkadaşlar işte cancan(erkek) ve limon(dişi)
    cancan beyaz olan limon sarı

10. Abdullah Mustafa YILMAZ

Beğenileri:
    0
    Başak Abla Yer Değişikliğinden Olabilir.Arkadaşta O Kuş O Kadar Fazla Korkmuyordu Üstünde Filan Duruyordu,benim aldığım ilk gün bile acayip korkmaya başladı.Ardından Alışmadan Bir de sana verdim 2 kez üst üste alışmadan yer değiştirmiş oldu kuş belki ondandır. :)

11. SMERT ALTUN

1.5 yaşında deil zaten en fazla 7-8 aylık gibiler

12. Rassien

Rassien Well-Known Member

Beğenileri:
    30
    bence dişiyi değiştirin yaşıt bir dişi alın ya da benim tavsiyem 8 aylık olunca eş alın bu kuş kuşunuzdan baya bir büyük ve dişi özellikle dişiler sorun çıkarabiliyor eğer şiddetli kavgalar varsa ölümle sonuçlanabilir

13. bbaskk

bbaskk Guest

Hiç bir kavgaları yok uçarken birlikte uçup yanyana konuyorlar ama erkek olan kur yapinca dişi kızıyor yatta erkeği baska odaya götürünce dişi bağırıyor. Tabi dişiyse kesin bu dişi diyen yok mu ya ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:07 -->-> Daha önceki mesaj 20:03 --

Ya korkmasi sorun değil dişi olsun yeter :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:11 -->-> Daha önceki mesaj 20:07 --

Erkek olan 5. ayına giriyor dişide 1 1.5 arası bişi

#13 bbaskk, 29 Kasım 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 29 Kasım 2014

Sayfayı Paylaş