Karadeniz Pet

canım sıkkın tecrübeli arkadaşlar yardım edin

berkecakil

Meraklı Üye
ya arkadaşlar 2 gün önce dişime erkek bir kuş aldım az önce biraz izledim dişi erkeği kovalıyor gagalıyor. acaba anlaşamayacaklarmı yani bu bir kavgamı. erkek kuş ilkin karşılık veriyor ama genelde kaçıyor. bi yardım edin nasıl bir yol izleyeyim

Eş tutmamışlardır.Eğer dişinin yanına erkek aldıysan eş tutmama olasılığı daha fazla oluyor.Erkek kuşunun yanına dişi alsaydın eş tutma olasılığı daha yüksek olurdu.Ama büyük ihtimalle eş tutmamışlar.Benim de başıma gelmişti,eğer aldığın dişinin daha önceden bir eşi varsa 1.5 hafta ayrı tut

anlasırlar zamanla sıkıntı yapmana gerek yok ben bu ısın sabır ısı oldugunu anladım

bence daha yeni almışışsın anlaşmazlara boşa vakit kaybedersin ve değiştirmek için ekstira 10tl ödersin anlaşmıyor de değiştir bence bu kuşlar eş tutmaz salbi gözlemle istersen

2 gün boyunca bişey yoktu. aniden birbirlerini kovalamaya başladılar. daha önce ölen(geçen hafta öldü) erkeğide kovalıyordu dişi. şimdi yeni erkeğide kovalıyor. tam kızışmış durumda dişi. acaba ilgi bekliyor olabilir mi. çünkü erkek kuş bir kere bile dişiye bakmıyor sürekli kafesin dışına bakıyor

dişi seri katil olmuş maşşallahh :D
kardeş sen bence ayır o erkeğide yemesin :)) dişi kuşuda bi petshop yada üretici varsa bulunduuğunuz yerde orda kızgın gerçekten anlaşacağı bi eş bulun..

5 gün daha aynı kafeste tutup eğer anlaşamazlarsa 1 hafta ayırmayı düşünüyorum. bilmiyorum hatamı yapıyorum. değiştirmeyi kesinlikle düşünmüyorum.

Ben erkegin yanina dişi aldim 2 ay oldu anca es tuttular ama yemi paylasmiyorlar mesela orda kavga ediyorlar.sabir et derim

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ben 1 ay bekledim senin gibi erkeğin kanatlarındaki tüyler gaga yemekten tepeli kuşların tüylerine benzedi :) sonunda aldıgım yere geri verdim şimdi eş kuş bekliyorum sende iyicene gözetle kuşlarını olmuyor dediğin anda değiştirme yoluna git ama arkadaşların dediği gibi sabır ve gözlemle kuşlarını iyi analiz et ;)

sabretmessen bı kusları besleme bosuna ben 1,5 yıl bekledım yumurtaları oldu daha yenı

Zamanla anlaşacaklardır

H7G-R1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

eş tutacaklarını bilsem beklerim sıkıntı olmaz. korkum eş tutmamaları. bu kuşları yaklaşık bir ay boyunca aradım ikiside kızışmış ve yaşları 1 yaş civarı.tekrar geri vermeyide düşünmüyorum. eş tutana kadar bekleyeceğim

2 günde olacak iş değilki bu biraz tanısınlar birbirlerini.

iki hafta bekle bir birlerine yakınlaşma varsa tamamdır ama yok olmadı ayır iki hafta ayrı dursunlar tekrar erkeğin yanına at anlaşamazlarsa ya uzun vade bekleyeceksin yada petshopa gidip erkeği veya dişiyi götürüp salmaya salacaksın kendine beğendiği eşi alacakmsın

Geri