petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

canım sıkkın tecrübeli arkadaşlar yardım edin

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve berkecakil tarafından 2 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. berkecakil

berkecakil Member

Beğenileri:
    0
    ya arkadaşlar 2 gün önce dişime erkek bir kuş aldım az önce biraz izledim dişi erkeği kovalıyor gagalıyor. acaba anlaşamayacaklarmı yani bu bir kavgamı. erkek kuş ilkin karşılık veriyor ama genelde kaçıyor. bi yardım edin nasıl bir yol izleyeyim

2. Necati ÜNAL

Eş tutmamışlardır.Eğer dişinin yanına erkek aldıysan eş tutmama olasılığı daha fazla oluyor.Erkek kuşunun yanına dişi alsaydın eş tutma olasılığı daha yüksek olurdu.Ama büyük ihtimalle eş tutmamışlar.Benim de başıma gelmişti,eğer aldığın dişinin daha önceden bir eşi varsa 1.5 hafta ayrı tut

3. Gökhan Naçar

Gökhan Naçar New Member

Beğenileri:
    0
    anlasırlar zamanla sıkıntı yapmana gerek yok ben bu ısın sabır ısı oldugunu anladım

4. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    bence daha yeni almışışsın anlaşmazlara boşa vakit kaybedersin ve değiştirmek için ekstira 10tl ödersin anlaşmıyor de değiştir bence bu kuşlar eş tutmaz salbi gözlemle istersen

5. berkecakil

berkecakil Member

Beğenileri:
    0
    2 gün boyunca bişey yoktu. aniden birbirlerini kovalamaya başladılar. daha önce ölen(geçen hafta öldü) erkeğide kovalıyordu dişi. şimdi yeni erkeğide kovalıyor. tam kızışmış durumda dişi. acaba ilgi bekliyor olabilir mi. çünkü erkek kuş bir kere bile dişiye bakmıyor sürekli kafesin dışına bakıyor

6. Mehmet GÜLER

Mehmet GÜLER New Member

Beğenileri:
    1
    dişi seri katil olmuş maşşallahh :D
    kardeş sen bence ayır o erkeğide yemesin :)) dişi kuşuda bi petshop yada üretici varsa bulunduuğunuz yerde orda kızgın gerçekten anlaşacağı bi eş bulun..

7. berkecakil

berkecakil Member

Beğenileri:
    0
    5 gün daha aynı kafeste tutup eğer anlaşamazlarsa 1 hafta ayırmayı düşünüyorum. bilmiyorum hatamı yapıyorum. değiştirmeyi kesinlikle düşünmüyorum.

8. Mehmet SEVİM

Ben erkegin yanina dişi aldim 2 ay oldu anca es tuttular ama yemi paylasmiyorlar mesela orda kavga ediyorlar.sabir et derim

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

9. Ekincan EROL

Ekincan EROL Active Member

Beğenileri:
    1
    2 gün çok erken bir süre. Sabretmelisiniz.

10. Serdar Nişancı

ben 1 ay bekledim senin gibi erkeğin kanatlarındaki tüyler gaga yemekten tepeli kuşların tüylerine benzedi :) sonunda aldıgım yere geri verdim şimdi eş kuş bekliyorum sende iyicene gözetle kuşlarını olmuyor dediğin anda değiştirme yoluna git ama arkadaşların dediği gibi sabır ve gözlemle kuşlarını iyi analiz et ;)

11. Gökhan Naçar

Gökhan Naçar New Member

Beğenileri:
    0
    sabretmessen bı kusları besleme bosuna ben 1,5 yıl bekledım yumurtaları oldu daha yenı

12. Mehmet YALÇINKAYA

Beğenileri:
    0
    Zamanla anlaşacaklardır

H7G-R1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

13. berkecakil

berkecakil Member

Beğenileri:
    0
    eş tutacaklarını bilsem beklerim sıkıntı olmaz. korkum eş tutmamaları. bu kuşları yaklaşık bir ay boyunca aradım ikiside kızışmış ve yaşları 1 yaş civarı.tekrar geri vermeyide düşünmüyorum. eş tutana kadar bekleyeceğim

14. Fırat TORUN

Fırat TORUN New Member

Beğenileri:
    0
    2 günde olacak iş değilki bu biraz tanısınlar birbirlerini.

15. Abdurrahman CENGİZ

iki hafta bekle bir birlerine yakınlaşma varsa tamamdır ama yok olmadı ayır iki hafta ayrı dursunlar tekrar erkeğin yanına at anlaşamazlarsa ya uzun vade bekleyeceksin yada petshopa gidip erkeği veya dişiyi götürüp salmaya salacaksın kendine beğendiği eşi alacakmsın

Sayfayı Paylaş