Karadeniz Pet

Canımıniçi yavru kusumla ilgili sorum var yanıtlar mısınız?

modernmabuse

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar 3-4 aylık bir kus aldım. Hızlı soluk alıp verıyor bır de bu sabah kusarmıs gıbı yapıp agzını acarak basını öne doğru dalgalandırıyor. Alalı bir hafta oldu. Yem yıyor su ıcıyor. Ne yapabılırım ne olur yardımcı olun.

hocam üşütmüş ola bilirmi acaba ??
kabızlık varmı acaba

Hastalık belirtiside olabilir yada 4 aylık kuş olduğu için insan faktörüne ve ortam değişikliğine alışık olmadığı için hala stres altında da olabilir.

Cok tesekkurler arkadaşlar kabızlık yok cunku dışkısı normal. 1 hafta oldu acaba hala stres altında mı
Bır de guzel ve etkılı bır solunum ilacı söyler misiniz avıastımdan memnun kalmadım

strestendir diye düşünüyorum ben hastalık belirtisi yok diyorsanız ilaç konusunda bir şey diyemeyeceğim.

Sadece esniyor olabilir mi? Soluk alıp verişinde hırıltı var mı zorlanıyor gibi mi? Dışkısı normal mi? Hemen telaşa kapılmayın ama gözünüzü de üzerinden eksik etmeyin. :)

bende sitrestendir diye düşünüyorum

Neden hemen ilaca başvuruyorsunuz, üstelik kafamıza göre teşhis koyarak bunu yapmak ne kadar doğru? Stres konusunda hem fikirseniz de tedirgin olacağı ufak sevme çabalarına dahi bir süre ara verip kendi haline bırakırsanız geçer diye düşünüyorum.

Zamanla alışır inşaallah eğer hala devam ederse hastalıktan söz edebiliriz

Neden hemen ilaca başvuruyorsunuz, üstelik kafamıza göre teşhis koyarak bunu yapmak ne kadar doğru? Stres konusunda hem fikirseniz de tedirgin olacağı ufak sevme çabalarına dahi bir süre ara verip kendi haline bırakırsanız geçer diye düşünüyorum.

Geç kalmaktan korkuyorum. Daha 2 yıldır muhabbet kuşu besliyorum. Ama aldığım bu yeni kuşta bir sorun olduğunu düşünüyorum. O nedenle ilaç arayışına girdim. Stres gibi değil, video çekip göndereceğim. Daha net olur.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:49 -->-> Daha önceki mesaj 18:25 --

Video çektim arkadaşlar,

https://www.youtube.com/watch?v=aitJBHgTapI

İzler misiniz?

Özellikle 24. saniyeye dikkat.

Son düzenleme:
Geç kalmaktan korkmakta haklısınız.Teşhisi netleştirmeden ilaç denemenize tepki gösterdim. İki yıldır ilgili olmanız farklı davranışı kolay ve erken fark etmenize yardımcı olmuştur. Umarım bu durum sadece kuruntudur.

İzledim, görünüş olarak bence normal duruyor.Diğerinin sesinden pek bir şey anlayamadım açıkcası. Tecrübeliler anlayabilir.

Bendeki yavru muhabbet kusu da bire bir ayni hareketleri yapiyo ve hizli nefes aliyo. Ben bi sorun oldugunu dusunmuyorum. Daha tecrubeliler cevap verebilir tabi tam olarak bilmiyorum

İnşallah kuruntu yapıyorumdur, alışma dönemindedir. Çok teşekkürler arkadaşlar. Diğer yorumları da bekliyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 07:52 -->-> Daha önceki mesaj 20:27 --

Arkadaşlar, kuşum öldü :( Allahım cennetine alsın inşallah.

Son düzenleme:
Videoyu şimdi izledim kuş yıpranmış görünüyor dediğin gibi bir hastalığı olabilir vs diyecektimki son mesajını gördüm, üzüldüm geçmiş olsun. Kendini belli ediyormuş aslında zaten kuş tüyleri duruşu pek iyi değilmiş bilmiyorum yakınlarında veteriner varmı da baktırsanda veterinerlerin çoğu kuşlara bir şey yapmıyor yapamıyor.

Geri