Karadeniz Pet

canli yumurtadan cikarma...

• Konbuyu başlatan Sehimerdan KARA
  • Başlangıç tarihi
Cok sukur birsey yok su an ikincide cikti ama bunun gozler sanki biraz olfunlasmamis digerine gore birazda ufak insallah yasarlar

Bende birkez aynı sorunla karşılaşmıştım ve açılmadığı için kendi elimle açmıştım ama malesef gelişimini tamamlayamadı ve 2. gün öldü :( ilk 3 günü atlatırsa hiçbir sorun olmaz..İnşallah sağlıklı bir şekilde büyür..

abi benim bi sorum olacak zayıflık görülür ama dimi?

İnsallah cumartesi 8 civari cikardim digerine gore acayip oynak insallah yasar bide elimle cikartinca daha bi sevdim bunu :)

Aynen cok ciliz kaldi sonradan cikana gore ama kursagi dolu annesi bakiyor

Hayır bu benim anlatmak istediğim zayıflık gibi bir etken değil, sadece elimizle açtığımız yumurtayı anne yadırgayabiliyor ve olumsuz sonuçlar çıkabiliyor karşımıza..Ama bu demek değil ki sağlıksız bir yavru olacak..Gayet sağlıklı bir şekilde büyüyenlerede şahit olduk..

Yok cok sukur annesi bi sorun cikarmadi ilk yuvaya koydum birsey yapmadi sonra bir otmeye basladi sanki sevindi gibi iyide besliyor sukur ama digerleri cikmayacak gibi bunu zor kurtardim digeride sans eseri cikti

Günleri gelmemiştir belki , bence bekleyin ve siz yumurtaları daha fazla elleyip kuşları rahatsız etmeyin..

Yok bekliyorum zaten gunleri var daha ama yarisi bosalmis kurumus diyorlar kac gundur iceeiyi buharli tutmaya calisiyorum tabi hatanin cogu bende yuvayi gunesin altinda cok beklettim galiba zaten bi yavruyu kaybettik buyuk ihtimalle gunu coktan gecti bide 7 yumurta hepside doluydu masallah

internette izlemiştim geniş bir kabın içine çok az miktarda ılık su eklemıstı yumurtarı koymustu ve canlı yumurtalar hareket edıyorlardı burdakı buyuklerıme bı sorun ıstersenız sakıncası yoksa bı deneyın

MaşAllah yaşar inşAllah :) Hayırlısı olsun.

Malesef yasamadi bugun sabah cikarken canliydi aksam gelfim ki ölmus :(

Üzüldüm .. Her şeyde vardır bir hayır.. :/

Aynen öyle hocam eger onu o gün kurtarmaya çalışmasam digerlerini altından alacaktım öldüler diye ama çok şükür iki tane oldu üçüncüde sabaha yolda var bir hayır demekki bunada şükür diger yavrularda bir sorun yok çok şükür...