petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Çarpık ayak

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Emre Emekli tarafından 3 Eylül 2015 başlatılmıştır.

1. Emre Emekli

Emre Emekli New Member

Beğenileri:
    0
    11 günlük yavrumun ayağının çarpık olduğunu farkettim , netten araştırdığıma göre sünger yaptım . Sizce olmuş mu , geç mi kalmışım , tavsiyeleriniz nelerdir ? teşekkürler

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Eğer çarpıksa henüz geç değil. Ayakları birbirine biraz daha yaklaştırmalısın. Şu anki mesafenin yarısı yeter. Süngeri de kenarlarından küçültmelisin. Anne -baba yavruya daha kolay bakabilirler.

3. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    11 gün geç sayılmaz. Süngeri yapmakla iyi etmişsiniz. Olmuş gibi gözüküyor. Yalnız dikkat etmezniz gereken kuşu ayaklarının arkaya gitmemesi. Bu çok önemli. Ayağının üstüne basmalı. Yoksa daha kötü olur ayağını hiç kullanamaz. Eğer düzelmezse de çok üzülmeyin. Benim çarpık bacak kuşum var harika bişey. Hiç engelli gibi değil. Akıllı yemlikten bile yiyor. Vücut yapılarına çabuk adapte oluyorlar.

4. Emre Emekli

Emre Emekli New Member

Beğenileri:
    0
    Teşekkürler mesafeyi kısaltayım inş. düzelir

5. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Merak ettim plastik yuvalık mı kullandınız?

6. Emre Emekli

Emre Emekli New Member

Beğenileri:
    0
    Evet plastik folluk kullanıyorum. Ama ilk defa böle bişeyle karşılaştım.

7. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Ben çok söylüyorum ama biçok kişi inanmıyor. Çarpık bacaklılık genetik faktörlerle çevresel faktörlerin birleşmesiyle olur. Plastik yuvalıkta kuşun ayağı kaymaya daha müsait olduğu için anaçların genlerinde de varsa çarpık bacak olurlar. Tahta yuvalıkta olmaz diye bir iddiam yok ama riski azaltmış olursunuz. En azından plastik yuvalığın altına tahta koyulmalı diye düşünüyorum.

Sayfayı Paylaş