Karadeniz Pet

çarpık bacak olur mu ?

kandemir

Yeni Üye
Merhaba,
Arkadaşlar 2 hafta sonra Allah izin verirse yavrularım muhtemelen olur. Yalnız yuvanın içine kuşum talaş falan koydurmuyor ve yuva çok basit. Altında oyuk yok. anlayacağınız dümdüz tahta. kuşçuya sordum sıkıntı olabilir dedi. anne yavrunun üzerinde yattığı için bacakları çarpık olurmuş. İçi oyuk bir yuva almam gerekirmiş. sizce doğru mudur? yoksa bana yuva satmak için mi yaptı.

yuvanın fiyatı sıkıntı değil. yumurtaları alıp yeni yuvaya koyamam. yumurtaya dokununca yumurtayı yuvadan atıyor. yuvayı nasıl değiştireyim yada ne zaman.

kardeş bence hiç dokunma bidaha ki sefere değiştirirsin yavrulu çıkacak yavrularınıda sık sık kontrol et önlemini ona göre al derim yumurtaların ziyan olmasın

bende öyle düşündüm. peki yavruların hepsini çıkarınca yeni yuvaya alsam yavrulara zarar verirler mi acaba. benim ilk yavrularım olacak. yavruları elime alsam kıskanıp öldürmezler değil mi.

çok kısa olmak şartıyla kontrol amaçlı elinize falan alabilirsiniz sıkıntı olmaz ama yuva değişince anne sıkıntı yapıp yavruya bakmayabilir yumurtlamadan öncebile yuvaya alışmaları zaman alıyor bide dişiler çok agresif olabiliyo bazen kuşunla alakalı açıkcası ama bana sorarsan riske atma

doğru söylüyorsun. ben bir sonraki yumurtlama dönemine yuva alayım. teşekkürler.

yuvanıza plastik folluk sığıyorsa plastik folluk alın onlarda oyuk var

yavruların tamamı cıkınca yeni yuvalıga alırsınız yavruları,

Geri