Karadeniz Pet

Çarpık Bacaklı Muhabbet Kuşumuz

muhabbetkusu

Yönetici
Site Yöneticisi
Çarpık bacaklı muhabbbet kuşumuzdan birkaç kare :)

eo8W0m.jpg

xVXnPn.jpg

wv82Xv.jpg

w1DWVA.jpg

wLgzZj.jpg

Kr8k67.jpg

aynısı benim arkadaşinda var uzmanın birine düzeltilirmi diye sordum ban bunun ancak yavru iken düzeltilebileceğini bunun için bir süngerde bacaklarını koyabilecek iki delik açıp ayaklarını içinde bırakmak sureti ile düzeltilebilirmiş bu artı kartlaşmış düzelmez

Son düzenleme:
maşallah çok tatlı.Muhammet abi düzelme şansı varmı?

Bu kuşun artık düzelebilme şansı pek yok gibi :) Ömrünün son anına dek böyle yaşayabilir. Kuşu 8 yaşında çarpık bacaklı olan birini tanıyorum :)

Bakımı ynapıldıktan sonra sorun olmayacaktır. Ki Muhammet beyde olması bir avantaj. Bakacağından şüphe yok.

Zaten uçmasında herhangi bir sıkıntı bulunmuyor. Çok rahat bir şekilde uçabiliyor, fakat kısa mesafeli uçuşlar. Fazla uzun süre uçamıyor. Çarpık bacaklı olduğu için uçmaya başladığı anda peşinden gidiyorum ve tam yere düşecekken havada yakalıyorum. Zaten fazla yükselemiyor :) Eğer yere düşerken yakalamazsam ayaklarının üstüne konamadığı için göğüs kısmı direk yerle temas ediyor buda kuşa ciddi zarar verebilir. Kafes içerisinde çok rahat bir şekilde tellere tırmanabiliyor. Suyunu, yemini gidip rahatlıkla içebiliyor. Bu kuşumuz şuan sitemizde bana ait ilandaki 1 çift kuş ile birlikte bugün yeni sahibine kavuşacak :) Umarım kendiside benim gibi özenle bakabilir bu mubişe.

Abi Allah razı olsun inşAllah güzel bir yere gider ben de çok istiyorum böyle engelli bir kuşa bakmayı fakat Rabbim hiçbirini böyle bırakmasın onlar havada salınırken güzeller :)

ben almak istedim muhammetten ama kısmet değilmiş alan kişi umarım iyi bakar

Çarpık Bacak Yavru

Peki yavru iken ayaklarını bağlamaktan bahsediliyor. o kadar resim baktım yazı okudum bu tedavi uygulandığı için yavru düzeldi gibi birşey göremedim. Düzeliyor mu acaba. iki yavrumuz var ve ikisinin de bacakları aynı. gerçekten moralim bozuk.

ve şunu sormak istiyorum.. bu şekilde devam eder diyorlar. yani yumurtadan çıkacak diğer yavrularda da aynı sorun olacağını söylüyorlar. Genetik midir acaba ?:(

Geri