Karadeniz Pet

Çarpık bacaklı yavru kuş yardım (Acil)

WhayBee

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar. yaklaşık 10 - 15 günlük yavru kuşun bacakları çarpık. Nasıl bir tedavi uygulamalıyız, doğuştanmı yada anne üstüne yattığı içinmi bilmiyorum. Bezle bağlamaya çalıştık ama çıkarabiliyor. Yardım edermisiniz

Makyaj süngerleri ile yapılan bir tedavi var onu deneyebilirsiniz.

Normal süngerle yaptık şuan doğrumu acaba

Normal sünger yumuşak olduğu için bir arada tutamayabilir bacakları bunun için makyaj süngeri daha uygun olur.

Şuan bu vardı bununla yaptık ama tedavi sanırım 15 gün falan sürüyormuş. dediğiniz süngerden alıp onunla yaparız , teşekkürler

Makyaj süngeri kullanacaksanız dikkatli olun. Sünger kuşun ayağını sıkıyor, kan dolaşımını zorlaştırıyor ve kangren olmasına yol açabiliyor. Ayağını sıkmayacak şekilde ayağına takmanız ve 2-3 güne bir değiştirmeniz gerekiyor. Tabii bu arada kan dolaşımı olsun diye ayaklarını bir süre serbest bırakmak lazım. Ayrıca piyasada bu işe uygun metal kelepçe satanlar var. Bulabilirseniz onlardan da alabilirsiniz. Ben daha önce bez yöntemini kullanmıştım. Gayet verimliydi. Kuş zarar görmemişti ama makyaj süngeri sıkıntı yaratmıştı. Dikkatli olmasam kuşun ayağı kötü olacaktı.

Merhaba arkadaşlar. yaklaşık 10 - 15 günlük yavru kuşun bacakları çarpık. Nasıl bir tedavi uygulamalıyız, doğuştanmı yada anne üstüne yattığı içinmi bilmiyorum. Bezle bağlamaya çalıştık ama çıkarabiliyor. Yardım edermisiniz
ÖNCELİKLE GEÇMİŞ OLSUN KENDİ KUŞUMU SÜNGER TEDAVİSİ İLE TAMAMEN TEDAVİ ETTİM GEÇMİŞ KONULARIMDAN BULABİLİRSİNİZ BİR KAÇ BAŞLIK AÇMIŞTIM.SİZİNKİ BİRAZ GEÇ KALMIŞ 15 GÜNLÜK AMA HİÇBİRŞEY İÇİN GEÇ DEĞİLDİR HEMEN BAŞLAYIN VE 10 GÜN KADAR DURSUN MÜMKÜNSE
BU BAŞLIKTAN BAKABİLİRSİNİZ.
http://www.muhabbetkusu.com.tr/soru...-yaptim-bi-kac-sorum-olacak-yardim-43770.html

UMARIM YARDIMCI OLABİLİRİM.

[MENTION=6112]WhayBee[/MENTION]

Öncelikle çok geçmiş olsun. Umarım düzelir.
Kendime tecrübe etmek amacı ile soruyorum yuvalık tabanında ne vardır?
Talaş ? Kum? v.s ?

Tabanda hiç birşey yok. Sadece 1 kere böyle bişey yaşadım. Sürekli yavru alıyoruz sağlıklı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:48 -->-> Daha önceki mesaj 19:45 --

Ben normal bulasık süngeriyle yaptım bugün, seninki makyaj süngerimi ?

Tabanda hiç birşey yok. Sadece 1 kere böyle bişey yaşadım. Sürekli yavru alıyoruz sağlıklı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:48 -->-> Daha önceki mesaj 19:45 --

Bende yeni eşe attımda tecrübe kazanmaya çalışıyorum. Teşekkür ederim bilgi için.
Tekrardan geçmiş olsun. İnşallah iyi olacak.

evet makyaj süngeri.normal sünger çok çabuk parçalanır makyaj süngeri 3-4 gün dayanıyor.göz kararı bacaklarını toplayabileceği şekilde mesafe ayarla makasın ucu ile süngere delik aç ve geçirmek için biraz genişlet çok sıkmasın.konumda bulunan süngerin en genişliğine bakabilirsin geç kalmadan elinden geleni yapmalısın yoksa o yavru ömrü yettiği yere kadar o şekilde yatmak zorunda kalacak .yavru iken bir nebzede olsa düzeliyor.sonuçlarını bekliyorum.

Ben bandajla yapmıştım ince kesip ayağına göre yapistirmistim süngerden daha iyi oldu gibi süngeri atıyorlar hemen

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:07 -->-> Daha önceki mesaj 19:05 --

Benim yavrum da 15 gunluktu ama tamamen düzelmisti yalnız hergun sık sık kontrol etmelisiniz

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri