Karadeniz Pet

çarpık bacakmı ?

mesut aksu

Yeni Üye
Arkadaşlar resmini koyduğum yavrum çarpık bacakmı , eğer çarpıksa sünger tedavisine hemen başlayayımmı.

Bu şekilde yuva altı kullanmak hiç sağlıklı değil kaygan olur suan daha küçük güncelleyin konunuzu inşaallah değildir

Teşekkürler cevabınız için inşallah dediğiniz gibi çarpık bacak değildir.
altlık derken plastik follukmu kullanmam lazım ?

Yuvanın tabanındaki çukur olmasın,taban düz olsun.

taban cukur olsun bacak carpık duruyor

[MENTION=16690]Mustafa AKÇAKAYA[/MENTION] neye dayanarak taban düz olsun diyorsun anlamadım. [MENTION=16403]mesut aksu[/MENTION] Çukur tabanlı yuvalık ya da en temizi plastik folluklu yuvalık kullanırsan böyle sorunlarla karşılaşmazsın. İnşallah çarpık bacak değildir ama bana öyle geldi.

Fabrikada ana tabanın üzerindeki ince tahtayı daire şeklinde kesip folluğa yerleştiriyorlar incelerseniz farkediliyor.Bazı dişiler sürekli bu parçayı kaldırmakla uğraşıyor.Siz düzeltiyorsunuz kuş kaldırıyor, bu yüzden.Tabi her kuşta yaşamadım bu olayı.

cevaplarınız için ayrı ayrı teşekkür ederim arkadaşlar.
plastik folluk alıp koydum yuvaya ve yavrunun ayaklarını süngerle sabitlemeye çalıştım ama ne yapsam süngeri annesi çıkardı . bnat uygulamasını denemek istiyorum fakat anne yavruya zarar verir diye korkuyorum.

Diğer çiftiminde 3 yavrusu var şimdi büyüdüler onlarda hiç birşey olmamıştı ne çekiyorsam hep bu çiftimden çekiyorum.

cevaplarınız için ayrı ayrı teşekkür ederim arkadaşlar.
plastik folluk alıp koydum yuvaya ve yavrunun ayaklarını süngerle sabitlemeye çalıştım ama ne yapsam süngeri annesi çıkardı . bnat uygulamasını denemek istiyorum fakat anne yavruya zarar verir diye korkuyorum.

Diğer çiftiminde 3 yavrusu var şimdi büyüdüler onlarda hiç birşey olmamıştı ne çekiyorsam hep bu çiftimden çekiyorum.
Mesut inşallah düzelir. İnşallah yanılıyoruzdur, çarpık bacak değildir. Ama sen yinede plastik folluklu yuvalık kullan. Bugüne kadar ne ben, ne de çevremdeki üretici arkadaşlarım hiç sorun yaşamadılar. Hijyen açısından da çok çok daha kullanışlı.

Mesut Bey;

Bana da çarpık bacak gibi geldi. Kuşu elinize aldığınızda da bacakları gergin ve iki yanak açık şekilde duruyorsa çarpık bacaktır. Öyleyse tedaviyi geciktirmeyin derim. Bu zamanlarda uygulanan tedavilerde kuşlarda büyük oranda iyileşme oluyor. Çarpık bacak tedavisine ilişkin konu mevcuttu. Orada süngerle ve bezle tedavi yöntemi vardı. Sünger kuşun ayağı büyüdükçe sıktığından sorun yaratabilir. Sünger yönteminde ben sorun yaşadım. Düzenli kontrol etmesem kuşun ayağını sıktığını görmeyecektim. O yüzden bez dikme yöntemini deneyin. Ben o yöntemi kullanıyorum. Umarım kuşunuz en kısa zamanda iyileşir.

Son düzenleme:
Geri