petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

çarpık bacakmı ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve mesut aksu tarafından 10 Haziran 2015 başlatılmıştır.

1. mesut aksu

mesut aksu New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar resmini koyduğum yavrum çarpık bacakmı , eğer çarpıksa sünger tedavisine hemen başlayayımmı.

2. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Bu şekilde yuva altı kullanmak hiç sağlıklı değil kaygan olur suan daha küçük güncelleyin konunuzu inşaallah değildir

3. mesut aksu

mesut aksu New Member

Beğenileri:
    0
    Teşekkürler cevabınız için inşallah dediğiniz gibi çarpık bacak değildir.
    altlık derken plastik follukmu kullanmam lazım ?

4. Mustafa AKÇAKAYA

Beğenileri:
    0
    Yuvanın tabanındaki çukur olmasın,taban düz olsun.

5. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    taban cukur olsun bacak carpık duruyor

6. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    [MENTION=16690]Mustafa AKÇAKAYA[/MENTION] neye dayanarak taban düz olsun diyorsun anlamadım. [MENTION=16403]mesut aksu[/MENTION] Çukur tabanlı yuvalık ya da en temizi plastik folluklu yuvalık kullanırsan böyle sorunlarla karşılaşmazsın. İnşallah çarpık bacak değildir ama bana öyle geldi.

7. Mustafa AKÇAKAYA

Beğenileri:
    0
    Fabrikada ana tabanın üzerindeki ince tahtayı daire şeklinde kesip folluğa yerleştiriyorlar incelerseniz farkediliyor.Bazı dişiler sürekli bu parçayı kaldırmakla uğraşıyor.Siz düzeltiyorsunuz kuş kaldırıyor, bu yüzden.Tabi her kuşta yaşamadım bu olayı.

8. mesut aksu

mesut aksu New Member

Beğenileri:
    0
    cevaplarınız için ayrı ayrı teşekkür ederim arkadaşlar.
    plastik folluk alıp koydum yuvaya ve yavrunun ayaklarını süngerle sabitlemeye çalıştım ama ne yapsam süngeri annesi çıkardı . bnat uygulamasını denemek istiyorum fakat anne yavruya zarar verir diye korkuyorum.

Diğer çiftiminde 3 yavrusu var şimdi büyüdüler onlarda hiç birşey olmamıştı ne çekiyorsam hep bu çiftimden çekiyorum.

9. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Mesut inşallah düzelir. İnşallah yanılıyoruzdur, çarpık bacak değildir. Ama sen yinede plastik folluklu yuvalık kullan. Bugüne kadar ne ben, ne de çevremdeki üretici arkadaşlarım hiç sorun yaşamadılar. Hijyen açısından da çok çok daha kullanışlı.

10. Nevzat Samet BAYKAL

Nevzat Samet BAYKAL Active Member
    Yönetici

Beğenileri:
    77
    Mesut Bey;

Bana da çarpık bacak gibi geldi. Kuşu elinize aldığınızda da bacakları gergin ve iki yanak açık şekilde duruyorsa çarpık bacaktır. Öyleyse tedaviyi geciktirmeyin derim. Bu zamanlarda uygulanan tedavilerde kuşlarda büyük oranda iyileşme oluyor. Çarpık bacak tedavisine ilişkin konu mevcuttu. Orada süngerle ve bezle tedavi yöntemi vardı. Sünger kuşun ayağı büyüdükçe sıktığından sorun yaratabilir. Sünger yönteminde ben sorun yaşadım. Düzenli kontrol etmesem kuşun ayağını sıktığını görmeyecektim. O yüzden bez dikme yöntemini deneyin. Ben o yöntemi kullanıyorum. Umarım kuşunuz en kısa zamanda iyileşir.

#10 Nevzat Samet BAYKAL, 13 Haziran 2015
    Son düzenleme: 13 Haziran 2015

Sayfayı Paylaş