Karadeniz Pet

Cede Marka Mama Kullanımı

Münadi YALÇIN

Yeni Üye
6PnbmW.jpg

Cede marka mamayı kullanan üstadlar arkadaşlar varmı? Kalitesi,işlevi hakkında bilgisi olan varmı tavsiye edermisiniz ve genelde nasıl kullanılıyor ayrıyeten ek malzeme katılabiliyormu havuç gibi benzeri şeyler.

Selamlar Münadi. Bu kuru mama kuş sayına göre bir kaba koyup üzerine havuç ve yumurta rendeleyerek nemlendirmelisin. 4-5 saat kafeste kalsın sonra mamayı geri alırsın.
Ben başka bir marka kullanıyorum ama prensip aynı. CEDE mama da iyidir.

Selamlar Münadi. Bu kuru mama kuş sayına göre bir kaba koyup üzerine havuç ve yumurta rendeleyerek nemlendirmelisin. 4-5 saat kafeste kalsın sonra mamayı geri alırsın.
Ben başka bir marka kullanıyorum ama prensip aynı. CEDE mama da iyidir.

Aleykum Selam abi kusuruma bakma selamı esirgemişim ekiskliğim.Levent abi saat konusunda biraz sıkıntım var evde senin kuru mama tarifini yaptım tussuz etimek bebe bisküvisi bi baç daha malzeme yapmış oldugum kuru mamaya havuclan nemlendiriyorum abi ama yumarta bırakmıyorum sabah işe gidiyorum aksam geliyorum yumurta bozar diye bu markanında içeriginde yumurta var ordan aklıma yattı abi bide abi kuru mamaya havuc eklediğim zaman işimden dolayı 10-11 saat kalıyor bi zararı olurmu hani yumarta yok sebze de o saate kadar bozulurmu yumurtayı bi tek pazar günü ekliyorum izindeyim diye abi.Kuşlarım hiç mama yemezken abi şimdi senin mama tarifinden sonra azda olsa didikleme başladılar abi buda beni mutlu ediyor abi :)

Kuru mama + havuç sabahtan akşama kalsa zararı olmaz. Akşam geldiğinde de bir yumurta haşlarsın koyarsın önlerine. Sen yatana kadar yiyeceğini yer. (Yumurtayı kafese koyunca yuvalık kontrolü yaparsın. Dişi de kafese geçer yumurtayı bulur.) Işık gece de açık kalsın. Dişi zaten sürekli yuvalıkta.

Kuru mama + havuç sabahtan akşama kalsa zararı olmaz. Akşam geldiğinde de bir yumurta haşlarsın koyarsın önlerine. Sen yatana kadar yiyeceğini yer. (Yumurtayı kafese koyunca yuvalık kontrolü yaparsın. Dişi de kafese geçer yumurtayı bulur.) Işık gece de açık kalsın. Dişi zaten sürekli yuvalıkta.

[MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] abi dişinin yuvalığa hiç ilgisi yok hatırlarsan abi bi erkek kuşum vardı cinsiyet konusunda bir çok kez konu açmıştım bir ay önce hiçbir şeyi yokken öldü yeni erkek bi kuş aldım bir ay oldu anlaşıyorlar şimdilik erkek kuş yem kusuyor dişinin ağzına birbirlerini kaşıyorlar özellikle erkek bu aralar cok kur yapmaya başladı sabahları özellikle ötüşmeler tünekten tüneğe zıplamalar oluyor abi ama dişi hazır değil sanırım mama takviyesiylen dişiyi hazır hale getirmeye çalışıyorum abi bide bu mama bölünmüş olarak 500 gr olarakta satılıyor deneme amaçlı almayı düşünüyorum abi dediğin gibi sabah önlerine bırakırım havuclu sekilde aksam alırım önlerinden.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:26 -->-> Daha önceki mesaj 10:17 --

[MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] abi ayrıca ilgin alakan ve önerin için çok çok teşekkür ederim sağolasın abi.

Son düzenleme:
Ustam bende euro gold marka kuru mama var. Bu marka nasıldır?
9f405b5e33b6e244f368467bdb5e1011.jpg

Geri