Karadeniz Pet

Çek ile ingilizin farkları.

ZavaZinGo

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar.şaşkını annem vermedi götüreyim bende yeni bir kuş alacağım ama çok kararsızım.Bu gün şaşkını aldığımız kuşcuya gittim onun kardeşini alacakdım ama yani size sormadan almayayım dedim ingiliz ile çekin farkları nedir ? yerlilerden nasıl ayrıt edilir ?.Şimdiden teşekkürler.

İngiliz iri yapilidir gerdan benekleri daha belirgin. Çek ise daha zayif ve boyu uzundur

İngiliz iri yapilidir gerdan benekleri daha belirgin. Çek ise daha zayif ve boyu uzundur

Kardeşleri şaşkın gibi spangle gerdan beneği yok yani beyaz bizim şaşkın ing çek kırması imiş kardeşleride yerlilerden iri.Ama çek gösterdi birde onlara bakayım dedim çek 40 günlükmüş kuyruğu kanat tüyü uzundu ama bilemedim şaşkının kardeşleride şaşkın gibi sevdiriyor ısırmıyor sizce ne yapmalıyım ? birde yerlilere göre ikiside iri oluyorlar değilmi ? gösterdikleri iriydi ikiside ama ing kırığı boy uzunluğu değilde göğüs olarak çekden daha büyük.şimdi siz olsanız hangisini alırdınız.Bizim şaşkının kuyruğuda çek gibi olmaya başaldı ya hayırlısı :D Bu arada şaşkının babası ing annesi çekmiş bizimki biraz babaya kaçıyor ırilık olarak babayamı benzer gerçi anneside iri çek ama :D ilk defa girdim bu kuş işine.Bu arada uzun oldu kusura bakmayın.

İkisinde yerliden iridir. Zaten ingilizin göğsü cekten iri olur. İkisinde iyi irk kuslardir kendine yakin hissettiğinisahiplen

İkisinde yerliden iridir. Zaten ingilizin göğsü cekten iri olur. İkisinde iyi irk kuslardir kendine yakin hissettiğinisahiplen

Büyük ihtimal şaşkının kardeşlerinden alıcam şaşkın 2 haftadır bizle neredeyse cicikuş şaşkın diyecek :D şimdilik sadece değişik sesler çıkarıp konuşuyor.

Büyük ihtimal şaşkının kardeşlerinden alıcam şaşkın 2 haftadır bizle neredeyse cicikuş şaşkın diyecek :D şimdilik sadece değişik sesler çıkarıp konuşuyor.
ingiliz kusu en ıyı resimlerle anlarsın bu resimdeki sağ kısımdaki kuşlar ingiliz ortadaki iri yerli ki sitedeki bu işin erbabı olmuş arkadaşlar o kuşa yerli desede ben kırık kuş oldugunu düşünuyrm en soldaki yerli :) yardımcı olabildıysem ne mutlu :)

Son düzenleme:
ingiliz kusu en ıyı resimlerle anlarsın bu resimdeki sağ kısımdaki kuşlar ingiliz ortadaki iri yerli ki sitedeki bu işin erbabı olmuş arkadaşlar o kuşa yerli desede ben kırık kuş oldugunu düşünuyrm en soldaki yerli :) yardımcı olabildıysem ne mutlu :)

Benimki biraz iri yerli gibi ama daha 3.5 aylık.Ne zaman tam anlaşılır boyu posu ?

sen resmini at bence bilgili arkadaşlar sana yardımcı olur çünkü boyu posu deil kuş kendini belli eder

72nlvP.jpg

50 tl yi verırken kusun ırkını sordunmu sormadınmı bilmiyrm sen göz yuvarlak oluyo tuy var falan dedın sanırım bakıslardan bahsettın sanırım sana gnderdıgım resımdekı en solda olan kusuda bakısları oyle aynı dedıgın gıbı ben ıngılız kırması dıye 20 tl ye aldım fotolarını cok oldu ama bu sıtede paylastım evet ınglz kırması olabıkır dedıler sana soruyrm o kus ıngz kırmasımı

Son düzenleme:
50 tl yi verırken kusun ırkını sordunmu sormadınmı bilmiyrm sen göz yuvarlak oluyo tuy var falan dedın sanırım bakıslardan bahsettın sanırım sana gnderdıgım resımdekı en solda olan kusuda bakısları oyle aynı dedıgın gıbı ben ıngılız kırması dıye 20 tl ye aldım fotolarını cok oldu ama bu sıtede paylastım evet ınglz kırması olabıkır dedıler sana soruyrm o kus ıngz kırmasımı

Çek ing kırması.

Geri