Karadeniz Pet

çek ve yerlinin cinsiyeti

ömer aktan

Yeni Üye
xJmNvo.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:02 -->-> Daha önceki mesaj 21:02 --

xJmNvo.jpg

xB3Npg.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:06 -->-> Daha önceki mesaj 21:04 --

evet sarılı küçük sanırım beş aylık

................................................................................................................

Son düzenleme:
selamlar aga mavi dişidir sarı parçalı da erkektir.. bundan emin olabilirsin

Cinsiyet tahminleri doğru, ama konu başlığında çek demişsiniz ben göremedim ...

sarı olan çek hocam

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:38 -->-> Daha önceki mesaj 21:33 --

fotograftan belki anlamamış olabilirsiniz ama sarı olan daha küçük olmasına rağmen mavinin nerdeyse iki katı

Fotodan olmalı o halde, güzel kuş, maşallah ...

aslında çekoslavak ingiliz hollanda gibi sınıflandırmalara gidilir ve bu çok bilinen bir yanlıştır.. temel olarak 2 sınıf kuş vardır ve bunların kırmaları vardır.. bunlar yerli dediğimiz ve pakistan dediğimiz kuşlardır küçük ebattadırlar.. bunun dışında jumbolar vardır çoğu kişi buna ingiiz jumbo der ama bunun adı sadece jumbodur.. sadece 4 kademe büyüklük ölçütü vardır 3. ve 4. kademelere show jumbo adı verilir.. yanı kafanız karışmasın bunlar kırık kuşlardır.. ingiliz veya çek demek kuşlara isim vermekten öteye gitmez

anladım hocam.pek fazla bilgim yok aldığım kişi öyle dedi bende öyle dedim

Geri