Karadeniz Pet

Çekinik bir kuş. Özellik ve sıkıntıları.

• Konbuyu başlatan beyaban
  • Başlangıç tarihi
B

beyaban

Guest
Arkadaşlar benim çekoslavak kuş:) internetten baktığım kadarıyla çekinik bir erkek muhabbet kuşu. konuşuyor ve ele çok alışık :) hatta insan üzerinden inmiyor

çekinik kuşla ilgili bir kaç bilgim var mesela gözünde iris halkası çıkmaz çere rengi standart yavruluğun da ki gibi kalır, ancak

sorum şu çekinik olması ne tür bir avantaj ve dezavantaj sağlar ? Uzman olan üstadlar ve bilgisi olanlar yardımcı olursa çok sevinirim.. Şimdiden teşekkürler

avantajı petshopcular üreticiler bu çekinik kuşu dişi diye kakalar :)
bence çok güzel kuşlar benimde vardı beyaz cok severdim dezavantajı oldugunu düşünmüyorum

avantajı petshopcular üreticiler bu çekinik kuşu dişi diye kakalar :)
bence çok güzel kuşlar benimde vardı beyaz cok severdim dezavantajı oldugunu düşünmüyorum

:) yaa söylemesi ayıp ama :) geçen adam çekinik kuş nadir bulunur ve konuşuyor diye 600 tl verdi kuşuma :) ancak 600 değil daha fazla verse dahi vermem kuşumu :) abcak çok merak ettim bunun dezavantajı ne olur diye :)

neeeee ben üreticiye çekinik kuşumu verip yerli aldım çünkü bana dişi demişti iddalaşmıştı değiştirmek icin 20 lira talep etti :)

adamın cekinik kuş oldugu için 600 lira verdiğini sanmıyorum konuştugu ve ele alışık oldugu için o fiyatı teklif etmiştir acıkcası bizim burda 100 lerce petshop kuscu var rahatlıkla bulurum gibime geliyo :)

:) yaa söylemesi ayıp ama :) geçen adam çekinik kuş nadir bulunur ve konuşuyor diye 600 tl verdi kuşuma :) ancak 600 değil daha fazla verse dahi vermem kuşumu :) abcak çok merak ettim bunun dezavantajı ne olur diye :)

acayaıp merak ettim şu 600tl lık kuşu resım eklede görelım bakalım

maneviyat olarak emınım eder ama benım olsaydı 1 sn bıle düşünmezdım 600tl veren bırı cıkınca :)

Murat bey haklısınız ancak kuş çocuğumun :) önceden bi maviş kuşum vardı ancak o gidince çocuğum 1 gün ağladı neredeyse inanın onun bi damla göz yaşına değil 600 lira 600 bin lira verilse değilişmez :)

hocam konusturmak ıcın nıjer tohumu gereklı mı ?

eyvallah hocam o konuda hemfıkırız .benım cocuga mezatda tombaladanbır kuş cıktı kanarya 2 denedır bır kere cik demedı ama mecburen beslıyorum sattırmıyor o benım kusum diye .30 tl etmez kuş şimdiye kadar yem ve mama daha fazla tutur:) bizim cocugun hefesi gecene kadar mecburen bakacaz kuşa :)

Ben kullanmadım. İlgi alaka ve tek bir tane kelime ile konuştu. :)

hocam ben konusuyorum kus benı dınlıyo agzını oynatıyo ama ses yok daha 1 haftadır bende kus elıme fılan gelıyo omuzuma gelıyo. acaba ne zaman konusur ama gunduz ıste oldugum ıcın gecelerı saat 10 gıbı ılgılenebılıyorum ıste bu saate kadar pc masamda beraber pc takılıyoruz ama konusmuyor :D

hocam ben konusuyorum kus benı dınlıyo agzını oynatıyo ama ses yok daha 1 haftadır bende kus elıme fılan gelıyo omuzuma gelıyo. acaba ne zaman konusur ama gunduz ıste oldugum ıcın gecelerı saat 10 gıbı ılgılenebılıyorum ıste bu saate kadar pc masamda beraber pc takılıyoruz ama konusmuyor :D

Hocam kusun öğrenmesi icin en uygun vakit sabah erken saatler ve aksam ustu vakitleridir. Ancak sizin kuşunuzun sizi dinlediğine eminseniz ayni eğitime devam edin birgun bakarsınız ki kusunuz size cicikus deyiverir :) tabi bu is sabır ve ilgi isi :) simdi benim kus biseyler diyo :) onuda benim cocuktan öğrendiği icin ne dediğini bende anlamıyorum video da gormussunuzdur :)

Iphone 5s aracılığı ile gönderildi...

Hocam kusun öğrenmesi icin en uygun vakit sabah erken saatler ve aksam ustu vakitleridir. Ancak sizin kuşunuzun sizi dinlediğine eminseniz ayni eğitime devam edin birgun bakarsınız ki kusunuz size cicikus deyiverir :) tabi bu is sabır ve ilgi isi :) simdi benim kus biseyler diyo :) onuda benim cocuktan öğrendiği icin ne dediğini bende anlamıyorum video da gormussunuzdur :)

Iphone 5s aracılığı ile gönderildi...

anladım hocam o zaman eğitime ve sabırlı olmaya devam teşekkürler.

Bendede bi kus var haziranin 8 inden veri bende dişi. Aldigimda 2 aylik felandi. Kuşta ne iris cikti ne çetesi değişti cekinikmidir bu ? Ciflesmesinde bi sorun olurmu ?

Geri