Karadeniz Pet

Çekirdek aile kuşlarımdan kareler

Bence birşey olmaz o kadar korkmayın gözlem altında tutarsanız yaşı biraz geçmiş :D evde kalmış hatta. damızlık altı bir dişi ile uyum sağlayabilir ama kendi seçsin mutlaka güvenilir bir üretici ile temasa geçin uzun vadede yardımcı olabilecek.

Iste surekli evde olamayacagim icin bu sene gozlemlemem pek mumkun olmayabilir. Biraz daha ertelesek sorun olur mu ki? Su an halinden memnun gorunuyor ama bilemiyorum. :/

Iste surekli evde olamayacagim icin bu sene gozlemlemem pek mumkun olmayabilir. Biraz daha ertelesek sorun olur mu ki? Su an halinden memnun gorunuyor ama bilemiyorum. :/
:D geç olur bence siz ona bir dişi alın 6 aylık falan

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:16 -->-> Daha önceki mesaj 15:15 --

Maşallah çok güzeller.
Teşekkür ederim yavuz bey.

:D geç olur bence siz ona bir dişi alın 6 aylık falan

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:16 -->-> Daha önceki mesaj 15:15 --

Teşekkür ederim yavuz bey.

tamam o zaman ben biraz arastirmaya baslayim disi kus. Tesekkur ederim tavsiyeleriniz icin. :)

Hepsine masallah. Keyifli hobiler dilerim.

maşallah hepside birbirinden güzel ;)

Maşallah...

masallah kuslariniza. cok guzel, mutlu, saglikli omurleri olsun. siz madem buyuk aile olmussunuz size sorayim :D bende yavru alma olayina atildim 1 ciftimle. eger yavrulari olursa muhtemelen veremiycem birilerine.ozellikle ilk yavrulara kiyamam. siz bu kardesleri, anne babayi falan nasil tutuyosunuz? yani hepsi buyuk salma gibi biseydeler de yavru isteyince mi ayiriyosunuz anne babayi? yoksa atiyorum iki kardes ayri kafeste, anne- baba ayri kafeste gibi mi tutuyosunuz hep ciftlesmedikleri zamanda? biraz karisik oldu ama :confused:

masallah kuslariniza. cok guzel, mutlu, saglikli omurleri olsun. siz madem buyuk aile olmussunuz size sorayim :D bende yavru alma olayina atildim 1 ciftimle. eger yavrulari olursa muhtemelen veremiycem birilerine.ozellikle ilk yavrulara kiyamam. siz bu kardesleri, anne babayi falan nasil tutuyosunuz? yani hepsi buyuk salma gibi biseydeler de yavru isteyince mi ayiriyosunuz anne babayi? yoksa atiyorum iki kardes ayri kafeste, anne- baba ayri kafeste gibi mi tutuyosunuz hep ciftlesmedikleri zamanda? biraz karisik oldu ama :confused:

Tsk ederim iyi dilekleriniz icin anladim ben sizi ;)
Ciftli salmanin ortasini kapattim bi tarafinda gorundugu gibi anne baba hep duruyor diger taraftada ilk 2 resimdeki yavrularim duruyordu disiyi tek kafese ayirdim.
Tek olan bi yavrum var o tamamen baska bir odada.daha once hic yapmadim ama anaclar yavrudan kalkinca salma seklinde yuvalik ve paravani kaldirip dinlendiricem anaclarimi.
Hepsi bi aradayken yuvalik takilmaz anaclara ozel bagimsiz olmali bolmeniz.elimde bi kac kafes daha var ;) onlari degerlendiriyorum simdilik.salmanin ustu musait ust uste cogaliyorlar bakalim bende kiyamiyorum bi gun kiyicaz ama ;) odamda bana yer kalmiycak

anladim. benimkilerde daha tik yok da yine dusunuyorum nasil yapsam acaba yavrular olduktan sonra hepsi birlikte yasar mi, kavga ederlermi yoksa ayirsam mi diye. bir de yavrular olunca sonucta en az iki kus var butun yavrulari ele alistirabiliyo musunuz? yoksa o ayri odadaki kusu alistirmak icin mi ayirdiniz? yani hep beraber olunca da yavrular alisir mi bana yoksa alismasi icin ayri odalarda tek mi tutmam gerek yavrulari?

anladim. benimkilerde daha tik yok da yine dusunuyorum nasil yapsam acaba yavrular olduktan sonra hepsi birlikte yasar mi, kavga ederlermi yoksa ayirsam mi diye. bir de yavrular olunca sonucta en az iki kus var butun yavrulari ele alistirabiliyo musunuz? yoksa o ayri odadaki kusu alistirmak icin mi ayirdiniz? yani hep beraber olunca da yavrular alisir mi bana yoksa alismasi icin ayri odalarda tek mi tutmam gerek yavrulari?

Çok çaba sarfetmelisiniz ..
benim yeterli vaktim olmadığı için ilk 2 yavruyu alıştıramadım bi türlü ve kendi hallerine bıraktım şuan aşırı yabaniler.
diğer yavruyuda alıştırmak için ayırdım.aynası falan vardı kaldırdım bana ilgisi yoktu çünkü.şuan herşey yolunda.ayırdığım odaya kapatınca sürekli üzerimde ama kapıyı açınca ötekilerin yolunu tutuyo :D biraz orda oyalanıyo onları rahatsız ediyo sonra alıyorum uzaktan falan geliyor kendisi .

pff :/ bu kotu oldu ya. ben en azindan kucukler, elimde buyurler alistiririm diyodum ama neyse artik oldugu kadar. cok tesekkur ederim cevaplariniz icin :)

Çok güzeller hepsi Maşallah Güle güle besleyin.