Karadeniz Pet

Çekoslavak Kuş İçin Soru Soracaktım

Sinsiman

Yeni Üye
Arkadaşlar biz çekoslavak kuşu alalı nerdeyse 1 ay olacak. Şimdi bu kuşu elime alıştıramadım. Neden alıştıramadım ? Aşşağı inmek bilmiyor. Hep yukarda duruyor. Ama acıktığı zaman kafese iniyor girişi buluyor yemeği yiyip dışarı çıkıyor. Bunu hala elime alıştıramadım. Bazen okşuyorum geliyor ama 3-4 sn sonra uçuyor. Elime alıştırmam ve aşşağı indirmem için ne yapmam lazım ? Mesela elimi kafese sokuyorum ama hopp aradan hemen uçuyor kerata. Akşama kadar da girmek bilmiyor :). Elime alışması için ne yapmam lazım ?

Yeni alınan kuşlar ortama ve yeni yuvalarına alışkın olmadıkları için çok fazla rahatsız etmemekte fayda var. Kafese elinizi sokarak , elinize almaya çalışarak daha çok korkutur ve size alışma süresini uzatırsınız. Siz kafese eliniz soktuğunuzda elimizden kaçmak için sağa sola da çarpabilir be kendisine zarar verebilir.
Önce yeni yuvasına , ortama ve size alışması için zaman tanıyın ve Sabırlı olun. Kafesine elini sokarsanız kuşu korkutorsunuz. Sizi hiç bilmediğiniz bir yere götürüp tek başınıza biyere koysalar nasıl hissedersiniz onu düşünün, kuşunuzda aynı şeyleri hisseder, buna emin olun.

Zamanla size güvenecek ve aşılacaktır. Sonra kovsanız da elinizden, omzunuzdan veya kafanızdan inmek istemeyecektir. Ama Sabırlı olmak, kuşu ele alıp sıkmamak, korkutmamak lazım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:02 -->-> Daha önceki mesaj 20:59 --

1 aydir size alismadiysa daha zor alismasi

Hocam ben size katılmıyorum.
insanlar filleri eğitiyor, ayılara takla attırıyor. Sevgi ve Sabırla gayet güzel eğitilir. Evet belki biraz daha zor olur Ama olur. OlmAz diye bir şey yok :) umudunu kırmayalım kimsenin :)

Arkadaşlar biz çekoslavak kuşu alalı nerdeyse 1 ay olacak. Şimdi bu kuşu elime alıştıramadım. Neden alıştıramadım ? Aşşağı inmek bilmiyor. Hep yukarda duruyor. Ama acıktığı zaman kafese iniyor girişi buluyor yemeği yiyip dışarı çıkıyor. Bunu hala elime alıştıramadım. Bazen okşuyorum geliyor ama 3-4 sn sonra uçuyor. Elime alıştırmam ve aşşağı indirmem için ne yapmam lazım ? Mesela elimi kafese sokuyorum ama hopp aradan hemen uçuyor kerata. Akşama kadar da girmek bilmiyor :). Elime alışması için ne yapmam lazım ?

imzamdaki kuşum gofret konusunu inceleyiniz

Geri