Karadeniz Pet

cennet papağanı mı? sultan papağanı mı?

• Konbuyu başlatan Duranettin ERAYDIN
  • Başlangıç tarihi
D

Duranettin ERAYDIN

Guest
Konuşturma,ele gelme,bakım,besleme,eğitim yönlerinden hangisini önerirsiniz?

tabikide sultan :) ama cennette dışkılama konusunu önemsemiyorsanız çok yavruyken aldığınızda alıştırırsanız çok oyuncu ve zeki hayvanlardır sultanlara göre. ama yavru olmazsa alıştıramazsınız mümkün değil. ikisininde bakımı kolaydır. sultanlar çabuk alışır uysal hayvanlardır.

tabikide sultan :) ama cennette dışkılama konusunu önemsemiyorsanız çok yavruyken aldığınızda alıştırırsanız çok oyuncu ve zeki hayvanlardır sultanlara göre. ama yavru olmazsa alıştıramazsınız mümkün değil. ikisininde bakımı kolaydır. sultanlar çabuk alışır uysal hayvanlardır.

Cennetteki dışkılama konusu ne hocam?

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ikisinide beslemiş biri olarak tabikide sultan.en önemlisi cana yakin ve sessiz.cennetlerde insana güven meselesi var.karar sizin

buarada iki papağan türüde konuşmaz diye geçiyor. sultan bazen konuşabiliyormuş. konuşma mevzusu muhabbette daha fazla. cennet ve sevda türevlerini ise hiç konuşturmaya çalışmayın :)

Belki alışıyordur ama inanin sabirsiz insan işi degl.uzun vaadeli alısiyor.ayrica 20de 1 sans var.ama tabi gòrecelidir bu olay.ben sabirsızımdır..ama siz sabirlısinizdir 4ayda alışir,yada bebek alirsiniz 15gune alışir.tamamen sans işi.ama cinsiyet ayrimi coook zor.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:49 -->-> Daha önceki mesaj 23:48 --

Sevda ve cennetler konusmuyor evet sultaninda erkegi güzel konusuyor.ancak muhabbetler daha cabuk ögreniyor konuşmayı

Anladım. Teşekkür ederim. Yavru arıyorum ben zaten.

Kafama takılan Selehattin Göktaş beyin dediği dışkı konusu. O ne?

bu sizin zevkinize ve sabriniza bağli jako ve sultan papagan insanlara daha cabuk alişiyor ;) ve daha cabuk konuşyolarmiş...

Ya cok sık yaptıklari icin heralde:))))

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:12 -->-> Daha önceki mesaj 00:09 --

Papagan clupta bulabilirsin cennet sevda.üye olursan referansa beni yazmayı unutma.:)))))
Ama bu formuda ihmal etme kizarlar sonra bana serkan beyler.:(((
Arastirilcak güzel bir formdur.lovebird hakkında

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:13 -->-> Daha önceki mesaj 00:12 --

Hmm malatyaymis siz mekan.gönderimde skınti olabilir arkadaşm ya:((

sultan daha kolay fakat sultanlar bazen öle bişe çıkıorki eline götürdün gibi saldırıo ısırıor :D çok beer oluor

Ya cok sık yaptıklari icin heralde:))))

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:12 -->-> Daha önceki mesaj 00:09 --

Papagan clupta bulabilirsin cennet sevda.üye olursan referansa beni yazmayı unutma.:)))))
Ama bu formuda ihmal etme kizarlar sonra bana serkan beyler.:(((
Arastirilcak güzel bir formdur.lovebird hakkında

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:13 -->-> Daha önceki mesaj 00:12 --

Hmm malatyaymis siz mekan.gönderimde skınti olabilir arkadaşm ya:((

Çevre illerden bulursam kolay olur.
Ben o siteye üye olamıyorum. Daha öncelerde de denemiştim kapalı diyor. Son bir kaç gündür de admin onayı gerek diyor.

cennet dışkısı biraz daha sulu ve büyük oluyor bazen kafası kadar hatta :)) sultanların erkekleri konuşur youtubeda videolar var. cennet konuşmaz.

Hmm evet kapatiliyor bazen üye alımı.birkac sorunlu üye vardi atilmisti sonra başka isimle veteriner hekim diye tanitti kendini.ama ı pii adresinden aynı kişi oldugu tespit edildi.ondan ince eleyip sık dokuyorlar üye alımlarını.