cennet papağanım kafese girmeme isyanı başlattı

Konusu 'Cennet Papağanı Evcilleştirme ve Eğitim' forumundadır ve CULT tarafından 28 Ocak 2018 başlatılmıştır.

1. CULT

CULT Bakıp Çıkıcam

Beğenileri:
    0
    Evcil Hayvanı:
    Cennet P.
    Kuş sayısı:
    1 tane
    herkese merhaba.

yaklaşık 1 aydır cennet papağanı sahibiyim. daha önce beslememiştim, şirin yaramazlıklarına ve zekasına hayran oldum. ele veya kendime alıştırma konusunda yüzlerce bilgi okudum bu konuda sabırlı olmam gerektiğini biliyorum. benim sıkıntım kafese alıştırmakla ilgili. ilk başlarda acıktığında kafese giriyordu ama yem alıp geri kaçıyordu ben de fırsat buldukça kafeste yakalayıp kapısını kapatabiliyordum ama ardından resmen isyan bayrağını çekti açlıktan da ölse kafese girmiyor, tünediği yerde saatlerce bekliyor, uyukluyor ben de her seferinde tülbentle yakalamak zorunda kalıyorum kafese koymak için. yaptığım yanlış sanırım ama ne yapabileceğim konusunda da sizlere danışmak istedim.

cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim. :)

2. alpdna

alpdna Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Beğenileri:
    395
    Yer:
    istanbul
    Evcil Hayvanı:
    Cennet P., Monk P.
    Kuş sayısı:
    2 tane
    Selamlar
    Kuşunuz kafesine alışmadan çok fazla dışarıda kalmasından böyle durumlar olabiliyor. Kafese şöyle alıştırabilirsiniz en çok sevdiği yiyeceği tespit edin. Örnek diyelim elma. Kafes içine elmayı koyun mutlaka onun için kafesin içine girecektir. Kafes içine girerken kafese gir gibi bir komut söylebilirsiniz. Ben böyle alıştırmıştım.

3. Nurullah İnci

Nurullah İnci Site Bağımlısı

Beğenileri:
    10
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    1 tane
    Elinize alışmışsa bıkmadan kapısı açık kafese doğru götürebilirsiniz belli süre sonra elbetteki elinizden kafese girmeyi öğrenir.Tülbent vs. ile tutup kafese koymanız kuşu kafesten soğutur.

Sayfayı Paylaş