Karadeniz Pet

Cere degisikligi

Kubilay karaoglu

Yeni Üye
yine ben beyler bu sefer sorum degisik erkegin yanina bir disi aldim ve aldigimda ceresi kahverengiydi sonra bunlara murekkep baligi kemigi nijer tohumu kus kumu kus mamasi arada sirada havuc elma gibi meyveler verdim vede yalniz sakin ortamda biraktim yuvaliga kalin talaş attim ancak hic bir ilerleme olmadi aksine cere rengi kreme donuyordu bu yuzden gozlem amacli odama aldim hic yuvaliga girmez kusum normalde ve cok kasinirlar sprey skmam gerekiyordu bu yuzden kafese elimi soktum ve disi kus yuvaliga atladi :) :) artik ne zaman kafese yaklassam yuvaliga kacip duruyor bu iyi birsey sanirim tek sıkıntı artik ceresi pembe ve mavimsi resmini atiyorum :) sebebi sizce nelerdir

Eğer dişi korktuğundan yuvalığa kaçmıyor yuvayı sahiplenip hazırladığından orda vakit geçiriyorsa yakında yumurta gelecektir

Korktugundn kaciyor ancak cok fazla murekkep baligi kemigi tuketiyor vede erkegin yanina gidip kafasini sallayarak opusuyor su aralar firsat kolluyorlar tek snti kendi istegiyle girmiyor benim takindim hal bu iken neden ceresi kahveden pembe ve maviye donuyor

İsterse bembeyaz olsun yine yumurtlar sıkıntı etmeyin ve kuşlarınızı pek rahatsız etmeyin maşallah

Korktugundn kaciyor ancak cok fazla murekkep baligi kemigi tuketiyor vede erkegin yanina gidip kafasini sallayarak opusuyor su aralar firsat kolluyorlar tek snti kendi istegiyle girmiyor benim takindim hal bu iken neden ceresi kahveden pembe ve maviye donuyor

Siz yuvalığa girsin diye kafese elinizi uzatmayın herşeyi oluruna bırakıp kendi isteğiyle girmesini bekleyin.

Biraz zayif dis parazit vardir diye auphe ettim cok kasintilari vardi ondan spreylicekdim artik kesin karar ile ellemicem :) sadece yem su bide size bisey daha sorucam k.bakmassaniz benim diger ciftlerimde disi olan erkege yaklasiyor ama erkek ondan kacip vuruyor baska disiye kur yapiyor bu sebeble forumda bir arkadas disiyi ayir bir sure duzelir dedi ayirdim bu seferde disi olan yemligin icine kafasini sokuyor full tavuk gibi eşeliyor hic durmuyor hep tellerde sinir falanmi yapti acaba ? Yem yemiyor karistirip disari dokuyor

Geri