Karadeniz Pet

cere nin rengi değişti yardım edin

berkecakil

Meraklı Üye
arkadaşlar 1 yaş üzeri dişi kuşumun ceresi kahverengiydi fakat bugün baktım kahverengi kısım normal rengine dönmüş. birincisi neden cere rengi değişti ikinciside ne yaparsam tekrar kızıştırabilirim.

kuşu fazla kurcalarsan, rahatsız edersen, sitrese girerse, kuş hastalanırsa olabilir

kuşun kızgınlığı geçmiştir, korkmayın, hasta değil yani, mama takviyesi yapın, 3 günde bir mama vermenizi öneririm...

kuşu rahatsız etme durumumuz yok. saat 15:00 dan sonra geliyoruz eve.saat 3 e kadar evde tek başınalar.yalnız yuvaya hala giriyor kızgınlığı geçmesine rağmen

kuşu rahatsız etme durumumuz yok. saat 15:00 dan sonra geliyoruz eve.saat 3 e kadar evde tek başınalar.yalnız yuvaya hala giriyor kızgınlığı geçmesine rağmen

O kısım kahverengi olunca çiftleşecek diye bir kaide yok.. beyaz olsa da yavru alınabilir merak etmeyin fazla rahatsız etmeyin yeter

ustalar yardım ve görüşlerinizi bekliyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:15 -->-> Daha önceki mesaj 18:57 --

yorumları bekliyorum

Son düzenleme:
Benim dişi kuşun da cere si kahverenginden beyaza dönmeye başladı.. kahverengi iken çiftleşmedi belki beyaz uğurlu gelir :D

inşallah kardeşim. benim üzüldüğüm nokta tam eş tutmuşlardı ayrıca dişi yuvalığa giriyordu. gerçi ceresi beyazladıktan sonrada girmeye devam etti. yuvalığa ilgisiz kalır diye üzülüyorum. gerçi yorum yapan arkadaşlardan biri cere renginin önemli olmadığından bahsetti inşallah dediği bizim kuş içinde geçerlidir

Kuşunuzun kızgınlıktan çıkmasına aslında sevinmeniz gerekiyor kızgınlık döneminde olan kuş erkek veya dişi herzaman streslidir ve dengesizlik yababilir
kuşun yumurtlaması yavru büyütmesi ile cerenin kızarmasının bir etkisi yok ceresi koyu kırmızı olup kızgınlıktan mahvolmuş ama yumurtlamayan çiftleşmeyen kuşlarda var dikkatinize

Benim dişi kuşunki bırak kahverengini neredeyse siyah olmuştu. Şu sıralar beyazlaştığını farkettim. Yuvalıkla zaten hiç ama hiç ilgilenmedi. Erkek kuş tüy değiştiriyor. Erkek tüy değiştirirken çiftleşmez diye okumuştum bi yerde.

Bir sorun olmaz benim yeni aldığım dişi kuşumun da ceresi beyaza döndüydü birkaç hafta sonra yeniden kızışmaya başladı.

Geri