Karadeniz Pet

Cere rengi değişti

Eydaena

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar. 3 haftalıkken aldım Şakir’i. Şuan 7 aylık oldu. Şimdiye kadar bariz açık mavi şeklindeydi ceresi ve biz erkek olduğuna emindik :D Bir haftadır ceresinin rengi kahverengileşmeye başladı. Genelde okuduklarımda bu durum dişilerin çiftleşmesi için hazır olduğu yazıyordu. Kuşumun da bazı hareketleri dişi kuşlarda gözlenen hareketlerdi. Benim kafamda da acaba kuşum dişi miydi :D yada erkek kuşlarda da bu özellik var mı sorusu takıldı. Lütfen yardımcı olun dişiyse Şakir diyip durmayalım :D

Erkekler de kahverengi cere kızarması olmaz.
Büyük bir ihtimal siz alırken burun deliklerinin etrafında beyazdı kalanı maviydi, asıl burun deliklerinin etrafına bakılmalıydı. Siz ufakken almışsınız sonradan cinsiyet değiştirebiliyor bu da olabilir.

Ekli dosyalar

• 073F4996-BD09-45A1-8B88-9F652DF40A06.jpeg
    073F4996-BD09-45A1-8B88-9F652DF40A06.jpeg
    623.8 KB · Görüntüleme: 148
  • B7468518-C72F-4512-B9B5-2D963B5A3342.jpeg
    B7468518-C72F-4512-B9B5-2D963B5A3342.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 160
İlk resim şuanki hali ikinci resim 2 aylıkken çekilmiş bir fotoğrafı

Yavru halinde ceresinde burun deliklerin oldugu yer Beyaz bu disi demek. 2.fotoda artik kizismaya baslamis.

Avea inTouch 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İki kere veteriner
Dediğim gibi almışsınız 2 aylık halindeki fotoğrafda burun deliklerinin kısmı beyaz gözüküyor.
iki kere veterinere gittik ikisinde de bu kuş erkek değil dişi demedi şuan gerçekten şaşkınlık içindeyim 7 aydır oğlum diye seviyorum sürekli dişi gibi davranıyor diye de gülüyorduk :D

İki kere veteriner

iki kere veterinere gittik ikisinde de bu kuş erkek değil dişi demedi şuan gerçekten şaşkınlık içindeyim 7 aydır oğlum diye seviyorum sürekli dişi gibi davranıyor diye de gülüyorduk :D
Şakirden şakiriye oldu artık :D %100 dişi :D

Hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar yardımcı olduğunuz için gece gece büyük sürpriz oldu

Merhaba arkadaşlar. 3 haftalıkken aldım Şakir’i. Şuan 7 aylık oldu. Şimdiye kadar bariz açık mavi şeklindeydi ceresi ve biz erkek olduğuna emindik :D Bir haftadır ceresinin rengi kahverengileşmeye başladı. Genelde okuduklarımda bu durum dişilerin çiftleşmesi için hazır olduğu yazıyordu. Kuşumun da bazı hareketleri dişi kuşlarda gözlenen hareketlerdi. Benim kafamda da acaba kuşum dişi miydi :D yada erkek kuşlarda da bu özellik var mı sorusu takıldı. Lütfen yardımcı olun dişiyse Şakir diyip durmayalım :D

Benim kuşum da böyle olmuştu erkek diye almıştık oda 3-4 haftalıktı ceresi lacivertti büyüdükçe daha da açılmaya başladı dişi olduğunu anladık . Yavru olduğundan tam anlaşılamıyor.

Arkadaşlar merhaba. Kuşumun ceresinde bir sorun mu var acaba. İki aydır bende ve bu şekilde açık koyu renkler bir arada.
Yardımcı olursanız sevinirim

Ekli dosyalar

• IMG_20190113_235026.jpg
    IMG_20190113_235026.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 108
  • IMG_20190113_235039.jpg
    IMG_20190113_235039.jpg
    2 MB · Görüntüleme: 101
Bir sorun yok maşallah. Kuşunuz parçalı desen olsa gerek. Genelde onlarda bu tarz cere sık görünür. Boydan fotosu var mı?

Tam tahmin ettigim gibi parçalı mutasyon. Bu mutasyonun cere rengi boyle olur. Pembeli mavili.

Geri