Karadeniz Pet

Cere rengi neden tekrar beyaza döner ki?

Arc

Yeni Üye
Dişi Muhabbet kuşum yanında eşi de var ama yumurtlamadı hiç, bir aydır beraberler ve on bir aylık 4 aydır falan ceresi kahverengiydi şimdi beyazlaşmaya( hafif mavi) başladı anlamadım gitti sebebini bilen bir arkadaş var mı

Kardesim resimlerini atarsan kuslarnizin daha iyi yardimci olurlar.cerenin kahve rengi olmasi disi kusunuzun kizginlik döneminde olmasi beyazlamisi ise kizginlik döneminin bitmesiyle alakali

.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Dişilerin kızgınlık döneminde cere rengi koyulaşıp kızgınlık geçince rengi açılır.

Dişilerin kızgınlık döneminde cere rengi koyulaşıp kızgınlık geçince rengi açılır.
Anladım ama şimdi bu üreyemeyeceği anlamına gelir mi ben normalde mamasını hafta da iki kere veriyordum tüye girince dişi kuş hafta da bire düşürdüm ama şimdi Nijer tohumu aldım bir 5 gündür falan kullanıyorum ona rağmen kızgınlığı geçer mi? Eğer öyleyse ne yapabilirim başka

Anladım ama şimdi bu üreyemeyeceği anlamına gelir mi ben normalde mamasını hafta da iki kere veriyordum tüye girince dişi kuş hafta da bire düşürdüm ama şimdi Nijer tohumu aldım bir 5 gündür falan kullanıyorum ona rağmen kızgınlığı geçer mi? Eğer öyleyse ne yapabilirim başka
Ceresi açık olan (kızgın olmayan) kuş üremez anlamına gelmez. Nijer gibi kızgınlaştırıcı yemlerin aşırı kullanılması kuşta yağlanma ve zamansız tüye girmesine neden olabilir. Siz haftada bir gün yemliğine bir çay kaşığı ilave edin.

• Beğen
Tepkiler: Arc
Geri