petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Cere rengi ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Seyit KUTLU tarafından 10 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. Seyit KUTLU

Arkadaşlar öncelikle selamun aleyküm , dişi kuşumun cere renginin fazla koyu olduğu söyleniyor böyle birşey var mı ? yoksa hastalık felan olabilirmi ? teşekkür ediyorum

2. Lütfi ÖZER

bence mantar var bu kuşda çünkü bu kadar siyah bi gaga rengi olamaz kızışmış desek bu kadar yine koyu olamaz

3. Seyit KUTLU

gerçektende mantarmıdır tedaviye başlayayım mı ustalardan yardım bekliyorum ?

4. Seyit KUTLU

fikir verebilecek kimse yokmu ?

5. Lütfi ÖZER

mantar ilacı al tedaviye başla o kadar siyah gaga olmaz mantar olduğu kesin

6. Furkan oruc

Mantar ilacına bence gerek yok şimdilik bir adet vazelin işini görür seyit bey sabah aksam yedirin güzelce geçer.

7. Engin DERİM

Normal bir görüntü değil. Mantar ihtimali yüksek.

8. Lütfi ÖZER

dalgamı geçiyon konuya hakim değilseniz yorum atmayın arkadaşım ne vazelini ne neyi mantar ilacı gerek

9. Lütfi ÖZER

mantarın ilk evresinde başlangıç evresinde vazelin kar eder bu çok ilerlemiş durumda kesinlikle ilaç işe yaramaz gaga simsiyah olmuş

10. Seyit KUTLU

mantar ilacı hangisi oluyor kardeş

11. Furkan oruc

Lütfi bey ben dalga geçmiyorum ve konuya hakimim benim kuşum da mantardı vazelin surdum 3 gün sonra geçti.Bu arada siz biraz araştırın isterseniz.

12. Engin DERİM

Vazelin kremin işe yaradığı vakalar mevcuttur.

13. Lütfi ÖZER

bak kardeşim o ilk evresindedir mantarın mantar ilerledimi vazelin fayda etmez ilaca başlanması icap eder bu çok ilerlemiş gaga simsiyah olmuş

14. Seyit KUTLU

bende gaga bu kadar kahve rengi olunca baya kızışmış die almıştım 2 hafta önce yanılmışım ozaman :S

15. Lütfi ÖZER

deep bizol kullanabilirsiniz ben 2 sene önce kullanmışdım

16. Furkan oruc

Fark etmez Lütfi bey ayağa kadar ilerlediği sürece bile kar ediyor.

17. Lütfi ÖZER

bak kardeş vazelin işe yarar yaramaz değil ama o ilk evresinde yarıyo başlangıçda yani ama bunun gibi ilerlemiş bi vakada işe yaramaz gagaya baksana resimde bile nasıl simsiyah

18. Lütfi ÖZER

:)))) araştır bakalım madem öle yarıyomu yaramıyomu

19. Furkan oruc

Ben araştırdım.Gagayı,ayakları,çereyi vs. yayılmış bir kardeşimiz vazelin sürmüş bir hafta da düzelme olmuş.Ama ben fikrimi söyledim bu arkadaşımızın kararı.

20. Lütfi ÖZER

seyit sen deep bizol al ve kullan kardeş faydasını görürsün seninki biraz fazla ilerlemiş ilaç olmadan olmaz simsiyah gaga ..

Sayfayı Paylaş