Karadeniz Pet

Cere rengi ?

• Konbuyu başlatan Seyit KUTLU
  • Başlangıç tarihi
bu koyuluk kızıştığından değil yani değilmi ?

Ben araştırdım.Gagayı,ayakları,çereyi vs. yayılmış bir kardeşimiz vazelin sürmüş bir hafta da düzelme olmuş.Ama ben fikrimi söyledim bu arkadaşımızın kararı.

kardeşim bak ben vazelin işe yaramıyor demiyorum vazelin çok güçlü bir merhem ve kremdir fakat bu ilerlemiş olan evresi neden anlamak istemiyorsun bak sen daha önce böle gaga rengi gördünmü dişi kuşun cere rengi genelde kahverengi olur bununki simsiyah olmuş bu ilerlemiş bak adam ne diyo 2 hafta önce aldığımdada böleydi ben kızışdığını düşündüm diyo düşün bide 1 hafta başlangıç süresi olur bu mantarın en azından bu hayvanda 3 haftadır mantar var vazelin geçirmez benim önerim deep bizol ama yinede vazelinide denesin geçirmeyeceğine adım kadar eminim .

bu koyuluk kızıştığından değil yani değilmi ?

hayır değil kardeşim kızışmış dişi kuşun ceresi koyulaşır yani koyu kahverengi olurdu ceresi bu siyah renk ve en azından bu hayvanda 3 haftadır mantar var çünkü diyosunki 2hafta önce aldığımdada böleydi ben kızışmış sandım diyon 1haftada bu hastalığın başlangıcı olur azami 3 haftadır bu hayvanda mantar var

peki teşekkür derim ozaman derhal ilacı alıp kullanmaya başlayım peki nasıl sureceğim günde kaç defa ?

Peki Lütfi bey ben sadece fikirlerimi söyledim.

tabiki sizde yardımcı olmak istiyosunuz sonuçda ben size saygı duyarım benim amacım kesinlikle olayı yokuşa sürmek deil arkadaşımıza yardımcı olmak sizde doğru söylüyonuz vazelin kar eder ama bu ilerlemiş olduğu için furkan kardeşim pek yaramıyo ama denesin yani vazelinide denesin bişey kaybetmez

peki teşekkür derim ozaman derhal ilacı alıp kullanmaya başlayım peki nasıl sureceğim günde kaç defa ?

Cere Hastalığı
Genel olarak bir KÜF-MANTAR hastalığıdır. Papağan ve Muhabbet Kuşlarının burun delikleri, dış hava alma organlarıdır. Bu deliklerde de sık sık akciğer ve hava keselerinde olduğu gibi küf mantar hastalığı ortaya çıkabilmektedir. Kuşun burnunda akıntı olması ve şişkinlikler meydana gelmesi, bakteriyel enfeksiyonlarda da olabilir. Bu durumda burun bölgesinde değişiklikler olabilir. Burun deliklerine yerleşen Küf-mantarları, burun deliklerini tahrip ederler ve deliklerin büyümesine neden olurlar. Bu durumda deliklerde biriken tortullar temizlenmelidir.
Bu hastalığın başlıca nedeni A vitamini eksikliğidir. Burunda Küf-Mantarı hastalığına en sık olarak Gri Papağanlarda rastlanmaktadır. Kuşun deliklerinin daima temiz olmasına dikkat edilmelidir.
Kuşun eğer burun bölgesini kaşıyorsa derhal tedaviye başlanıp hastalığın ilerlemesi önlenmelidir. Veteriner hekiminizden veya veteriner kliniklerinden bilgi alınız.

Hormonal bir bozukluk olabilir ustam. Veteriner hekime götürmenizi veya online bir hekim bulup danışmanızı öneririm.

bulunduğum ilde veteriner zor ulunur kaldıki kuştan alayacak :) bir türlü şu dişi kuştan yana şansım gülmedi kızgın die bunu aldık buda olmadı :)

teşekkür ediyorum değiştirme imkanım olursa değiştircem

Mrhb benim iki tane muhabbet kusum var alirken birini erkek digerinide es olsun diye disi aldim ama disi olanin ilk aldigimda burun deliklerinin cevresi beyazdi simdi ise lila gibi morlasmaya basladi kuscuya goturdum sormak icin erkek diye aldigim kusada bunada disi dediler kafamiz karisti cinsiyeti konusunda ne yapacagmizi bilemdik yardimci olursaniz sevinirim beyaz olan disi diye aldigim mavi olanda erkek diye aldigim kus
20171230_162905.jpg
Ekli dosyayı görüntüle 18255

Ekli dosyalar

• 20171230_162459.jpg
    20171230_162459.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 16
Mrhb benim iki tane muhabbet kusum var alirken birini erkek digerinide es olsun diye disi aldim ama disi olanin ilk aldigimda burun deliklerinin cevresi beyazdi simdi ise lila gibi morlasmaya basladi kuscuya goturdum sormak icin erkek diye aldigim kusada bunada disi dediler kafamiz karisti cinsiyeti konusunda ne yapacagmizi bilemdik yardimci olursaniz sevinirim beyaz olan disi diye aldigim mavi olanda erkek diye aldigim kusEkli dosyayı görüntüle 18254 Ekli dosyayı görüntüle 18255
Kuş dişi. Kafanız karışmasın

Geri