Karadeniz Pet

Cere yanıltıcı olur mu ??

Yusuf79

Yeni Üye
Meraba arkadaşlar dişi kuşumun ceresinin kahverengiliyi bi buçuk hafta kadar önce kayboldu beyaz ve kremrengi bi hal aldı öğrendiğim kadarıyla dişinin kızgınlıktan çıktığı için öyle olmuş ama dişi bu sürede evdekilerin söylediğine göre yuvalıkla çok ilgilenip girip çıkmaya başlamış cere rengi beyaza yakın olsa bile yumurta alma ihtimalim var mı çünkü kuşları hemen hemen hiç rahatsız etmiyorum iki çiftim var ve sadece sularını tazelemek ve haftada bi yemlerini değiştirmek için yanlarına gidiyorum sizce memnunlar mı bu durumdan ??

Meraba arkadaşlar dişi kuşumun ceresinin kahverengiliyi bi buçuk hafta kadar önce kayboldu beyaz ve kremrengi bi hal aldı öğrendiğim kadarıyla dişinin kızgınlıktan çıktığı için öyle olmuş ama dişi bu sürede evdekilerin söylediğine göre yuvalıkla çok ilgilenip girip çıkmaya başlamış cere rengi beyaza yakın olsa bile yumurta alma ihtimalim var mı çünkü kuşları hemen hemen hiç rahatsız etmiyorum iki çiftim var ve sadece sularını tazelemek ve haftada bi yemlerini değiştirmek için yanlarına gidiyorum sizce memnunlar mı bu durumdan ??
Şayet erkek kusunuzla eslestiyse alirsiniz..Cunku ayni durum bende de var..Disimin ceresi beyazimsi krem ama suanda 5 yumurtasi var..Hesaplamalarima gore Allah nasip ederse agustosun 2 sinde cikmaya baslayacaklar,gun asiri

Teşekkür ederim zaten kuşlarımı alırken bn eşleştirmedim hazır çift olarak aldım ama bu aralar sadece birbirlerini kaşıma görüyorum ben evde oldukça umarım bn evde yokken daha hareketlilerdir☺️☺️

Yumurtlaması cereyle alakalı bir durum değil tamamen dişi kuşa bağlı

Teşekkürler Osman bey bütün gün evde olmuyorum ve bu saatler gibi geliyorum gördüğüm şey dişi kuşun erkeğe yaklaşmaya çalışması ama benim erkek biraz utangaç galiba sadece kaşımakla yetiniyo ☺️☺️

Teşekkürler Osman bey bütün gün evde olmuyorum ve bu saatler gibi geliyorum gördüğüm şey dişi kuşun erkeğe yaklaşmaya çalışması ama benim erkek biraz utangaç galiba sadece kaşımakla yetiniyo ☺️☺️
Zamanla kur yapmaya çiftleşmeye başlar

enelde eşleşme saatleri sabaha karşı 7 - 8 civarı oluyor.. En azından benim kuşlarım öyle..Uyumadığım zamanlarda çok denk geldim..Çok nadir öğlen eşleşiyorlar..elki sizin kuşunuzda sabah eşleşiyordur,siz görmüyorsunuzdur..

İnş dediğiniz gibidir dört gözle bekliyorum ☺️

Kızıştırcı olarak yemlerinde az miktarda Nijer vardı mama takviyesi yapmam lazım mı yoksa kendi hallerine mi bıraksam peki ?

Kızıştırcı olarak yemlerinde az miktarda Nijer vardı mama takviyesi yapmam lazım mı yoksa kendi hallerine mi bıraksam peki ?
Kızıştırıcı yemini sıcak havalarda dozunu fazla kaçırmayın derim..Şayet dişiniz kızışmamışsa o zaman yemlerine kızıştırıcı yem kullanabilirsiniz..Ben yumurtlamadan önce öyle yapıyordum..Aynı zamanda mama takviyeside yapmanız iyi olur..Kuşlarınızın birde popo kısmındaki tüyleri şayet uzunsa ince makas yardımıyla o bölgesini kuşa zarar vermeyecek şekilde keserseniz,böylece eşleşme durumunda rahat eşleşirler..Benim kuşlarım mesela eşleşmelerine rağmen yumurtlamıyorlardı..Bana kesme olayını sölediler ve özellikle dişiyi ilk başta olmak kaydı ile dikkatlice kestim ve ardından yumurtlama operasyonu başladı..Tecrubelerimi sizinle paylaşıyorum ki denemediğim bir şeyi demek istemem..Umarım yakın zamanda sizde yumurta ve yavru alırsınız..

Çok teşekkür ederim İlknur hanım dediklerinizi yazarım aklımın bi köşesine ama tüy kesme işini biraz daha bekletmek isterim dediğiniz gibi olursa yaparım onu yoksa kıyamam ben kuşlarımın tek bi tüylerine bile ☺️☺️

Çok teşekkür ederim İlknur hanım dediklerinizi yazarım aklımın bi köşesine ama tüy kesme işini biraz daha bekletmek isterim dediğiniz gibi olursa yaparım onu yoksa kıyamam ben kuşlarımın tek bi tüylerine bile ☺️☺️
:) peki aklınızda olsun..Oldukca işe yarıyor çünkü..Alt popo kısmındaki tüy kaybı siz pek etkilemez bence..Zaten altları görünmüyor :)

Beceremezlerse eğer o zamn kesmeyi düşünebilirim hani ortada fol yok yumurta yok derler ya tam o durum ortada henüz bi çiftleşmeyi becerememe gibi bi durum yokken strese girsinler istemem kesmeye çalışıp ☺️

Benndeki ingilizler de tık yok yada ben görmüyorum. olmazsa @İlknur_bjkk hanımın tavsiyesine bende kulak vericem gibi

Başka seçenek kalmazsa kesme yöntemine gideriz ama sorun şu ki çiftleşmeyi beceremiyolar mı bilmiyorum görmüyorum çünkü hiç Hollanda kırması olan çiftimin erkeği maşallah çok hızlı sürekli kur yapmalar yem kusmalar ayak atmalar falan gören bi kaç güne çiftleşir dio ama 4 aydan fazla oldu hala yok bişey dişi yuvaya ilgi bile göstermiyo geçenlerde ayırma yöntemini de kullandım ama yine tık yok

benim takımlardan umudumu kestim. elden çıkarıcam

Ben umutluyum inş değiştirme gibi bi düşüncem yok

Bakalım Haftaya cuma yada cumartesi ne gibi safkanlar alıcam belli olacak.