Karadeniz Pet

ceredeki sorun ?

/kimya/

Paylaşımcı Üye
Cerede herhangi bir sıkıntı yok. Kızışmış dişilerde cereler buna benzer olabiliyor.

Kızışmış dişilerde böyle durumlar söz konusu olabiliyor.Mantardan şüpheleniyorsanız içinizin rahat olması için çok çok az vazelin sürün.

Kızıştırıcı yem vermedim ancak kuluçka evresinde şuanda. ama kızışmış olmadığı yani cerenin beyaz olduğu zamanlarda da böyle bir çıkıntı söz konusu. mantardan şüphelenme kısmı ise ben anlayamıyorum o yüzden sordum mantar olabilir mi diye ?

Kuşunuz mantar değil.

Muhabbet Kuşlarında Mantar Bu Şekilde.

teşekkür ederim [MENTION=4529]muhabbetçi[/MENTION]yiz , bu çok ilerlemiş hali mi içim acıdı :(

teşekkür ederim [MENTION=4529]muhabbetçi[/MENTION]yiz , bu çok ilerlemiş hali mi içim acıdı :(

Evet ilerlemiş hali..

internetten bakabilirsiniz diğer kuslardaki mantar hastalıklarına
sizin kusunuzdaki gibi bir mantar yok :)

kusunuz mantar değil merak etmeyin.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:39 -->-> Daha önceki mesaj 16:36 --

Mantar Tedavisi Şöyledir.

Kuşunuzu öncelikle ölü deri dediğimiz bölgeyi oksijenli su ve kulak çubuğu yardımızla temizlememiz gerekiyor temizlerken de göreceksiniz zaten ölü derinin altında canlı deri çıkacak iyice temizledikten sonra eczanelerde satılan (troysd )mantar kremini kullanmanızı tavsiye ederim. Kremi sürerkende kuşunuzun gaga altında,gaga yanlarına ve özelliklerde ayakların dirsek kısımlarına kadar sürünüz ..
Bu şekilde 4 gün sadece sabah akşam krem sürmeniz yeterli olcaktır 4 gün sonda göreceksinizki kuşunuzun eski sağlığına ve görüntüsüne kavuşmuş olacaktüylerin olmadı yerde yaklaşık 15 ila 20 gün içerisinde tüyler çıkmaya başlayacak. Tedavisinde geç kalınmış kuşlarınız da olsa bu şekilde uygalamanız gerekir onlarda eski sağlığına kavuşur fakat bazı geç kalınmış kuşlarınızda bellibir süre gaga ve tırnaklarını düzenli bir şekilde kesmek zorunda kalabilirsiniz ….

kıozışmır bir dişi sorun yok

arkadaşlar teşekkürler cevaplar için evet şuanda kızışmış ancak normal zamanlarında da cere çıkıntı halinde. resimlerden anlaşılıyor aslında erkeğin gaga ve ceresi birleşik.cere bitiminden hemen sonra gaga var. ama dişinin ceresi kabarık nasıl diyim gagayla temas halinde değil. burdaki sorunum renk değişikliği değil zaten cerenin kaba oluşu.

tabi ki sizler daha iyi bilirsiniz bir şey yok diyorsanız yoktur ancak dışardan bakan bir göz olarak sahip olduğum hiçbir kuşun cere ve gaga birleşimi böyle değil, bu farklı olduğu için bir problem olup olmadığını merak ettim. tekrar teşekkürler

Geri