Karadeniz Pet

Cerenin Kahverengi Olması

Muammer KONUK

Paylaşımcı Üye
Kendi yavrularımdan ayırdığım bi albino dişim var 29/10/2012 doğumlu yaklaşık 3,5 aylık çifthanede yalnız duruyordu. Yuvadan ilk atladığında farkedemedik annesi sabah erken baya hırpalamıştı bende kendime ayırmıştım.
Biraz fazlamı iyi baktık nedir şimdiden ceresi kahverengi olmuş. Acaba erkeklerden birinin yanına atsam mı? yoksa bir iki ay daha bekleteyim mi?

Son düzenleme:
muammer abi bi erkek ayarla ona yavru al

Yavru almayı düşünüyorumda kendisi de daha yavru sayılır, onun için karar veremedim.

Kaç aylık ki? Aylık mı 3,5 yaşında mı anlamadım ama biraz bekleyebilirsiniz en azından biraz daha kızışsın.

3.5 aylık daha tam ceresi kızaramaz,benim dişide 4 aylıkken kahvelenmişti.Biraz daha durun 6 aylık yapın iyice kızışsın eşe atın :)

Bekletecem, ozamana kadarda yanına iyi bi eş ayarlarım yada diğer çiftleri dinlendirirken erkeklerin yanına atarım.

Kuşunuz ceresi verdiğiniz havuçtan yada nijerden olabilir :) Çok iyi bakmışsınız :) 2 aya kadar ona bir eş bulun sonra yanına koyun alışmaları yuvalık,dişi yavrulara bakcakmı falan derken dişi 5,5 aylık olur ve erkekde hazırsa 6 aylıkda çiftleşirler :) Hayrlı forumlar :)

2 ay daha bekleyin şimdi çiftleştirmeniz sağlık açısından iyi olmaz

muammer sen erkeği bulduysan koy yanına zaten birbirlerine alışıpta eşleşiyim diyene kadar 1 yada 2 aydaha geçmiş olur bide bakmışsın çok güzel eş olmuşlar.yok değilse gönder dişiyi bana erkek ayarlayım ona.geri vermem ama

muammer sen erkeği bulduysan koy yanına zaten birbirlerine alışıpta eşleşiyim diyene kadar 1 yada 2 aydaha geçmiş olur bide bakmışsın çok güzel eş olmuşlar.yok değilse gönder dişiyi bana erkek ayarlayım ona.geri vermem ama

Canın sağolsun abi, istersen hemen gönderirim.

Vuu ustam bu ne olmuş böyle ya maşAllah :D ama dünya güzeli bi' gelinmiş :) bence en iyisini yapmışsın usta.

yakın butaraflarda olsanmuammer abiden alırdık bukuşu[QUOTE

Geri