Karadeniz Pet

Ceresinde mantar oluştu ama iyileştiremedim

dışkısı şuan böyle

RWpURT.jpg

sadece iç mantarda değil dış mantarda kekik çayı içirmenizi öneririm. Ben yapıyorum çok faydalı oluyor ve canlanıyor resmen 1 yemek kaşığı kekik 2 bardak sıcak suda 15 dk demlendir suluğuna koyacağın kadar üstüne su ekle(yarı-yarıya) 12 saat veya 1 gün bekletebilirsin su yerine

sadece iç mantarda değil dış mantarda kekik çayı içirmenizi öneririm. Ben yapıyorum çok faydalı oluyor ve canlanıyor resmen 1 yemek kaşığı kekik 2 bardak sıcak suda 15 dk demlendir suluğuna koyacağın kadar üstüne su ekle(yarı-yarıya) 12 saat veya 1 gün bekletebilirsin su yerine

teşekkürler

bu arada belirtmek istiyorum ceresinde şişlik olmadan önce normaldi yani öyle sürekli bitkin durup uyumuyordu. şimdi parmağıma alınca kendini kabartıp gözlerini kısıyor.

Eğer elinizde uyumaya başlamışsa tedavi başlamanız gerek. Biteral tablet alıp 1/8’ini toz haline getirerek yarım suluğa karıştırarak verin. Tedavi 7 gün sürecek. Teravinin 4. Günü ve son günü tüm kafesi dezenfekte edin. Vitamin be probiyotik de katın suyuna.

geçmiş olsun. nefes alması normal mi? daha hızlı ya da daha yavaş? hırıltı var mı? bana mantar değil de enfeksiyon gibi geldi. iltihap gibi bişey çıkmış burun deliğinden gördüğüm kadarıyla. sinüs enfeksiyonu olabilir. enfeksiyon varsa antibiyotik kullanmak gerek ve ciğerlerine falan sıçramadan tedavi edilmeli. istanbul ya da izmir'de iseniz kanatlı veterinerleri var. imkanınız varsa götürün. serum fizyolojikle temizleyebilirsiniz sık sık. zararı olacağını sanmam.

geçmiş olsun. nefes alması normal mi? daha hızlı ya da daha yavaş? hırıltı var mı? bana mantar değil de enfeksiyon gibi geldi. iltihap gibi bişey çıkmış burun deliğinden gördüğüm kadarıyla. sinüs enfeksiyonu olabilir. enfeksiyon varsa antibiyotik kullanmak gerek ve ciğerlerine falan sıçramadan tedavi edilmeli. istanbul ya da izmir'de iseniz kanatlı veterinerleri var. imkanınız varsa götürün. serum fizyolojikle temizleyebilirsiniz sık sık. zararı olacağını sanmam.

teşekkürler. normal bir şekilde nefes alıyor , hırıltı çıkamıyor. dediğiniz gibi sinüs enfeksiyonuda olabilir. ceresi şişmeden önce sol burun deliğinde kahverengimsi birşey vardı ve tıkalıydı. ama internetten okuduğumda şişen cere tekrar eski haline dönmeyebilir yazıyordu doğrumu bu? yarın veterinere götüreceğim. veterinere daha öncede götürmüştüm kuş felç geçirir gibi olmuştu. rüzgarda kalmış dedi ve b12 vitamini verdi. bizde suyuna damlattık ve birkaç güne iyileşti. kanatlılardan anlıyor sanırsam.

teşekkürler. normal bir şekilde nefes alıyor , hırıltı çıkamıyor. dediğiniz gibi sinüs enfeksiyonuda olabilir. ceresi şişmeden önce sol burun deliğinde kahverengimsi birşey vardı ve tıkalıydı. ama internetten okuduğumda şişen cere tekrar eski haline dönmeyebilir yazıyordu doğrumu bu? yarın veterinere götüreceğim. veterinere daha öncede götürmüştüm kuş felç geçirir gibi olmuştu. rüzgarda kalmış dedi ve b12 vitamini verdi. bizde suyuna damlattık ve birkaç güne iyileşti. kanatlılardan anlıyor sanırsam.

eski haline döner mi ceresi bilmiyorum. ama su anki durumundan çok çok daha iyi olur diye düşünüyorum. tedavi olursa en kötü ihtimal o taraftaki burun deliği işe yaramaz deformiteden dolayı. ama tek burun deliğiyle de nefes alabilir bence. dün biraz baktım da böyle durumlarda genel olarak üç neden olabilirmiş. herhangi bir yere vurma çarpmadan dolayı olabilir. burun deliğinden yabancı bi nesne girmiş o bölgede yaralanmaya neden olabilir ya da sinüs enfeksiyonu olabilir. hangi neden olursa olsun bana göre o bölgede enfektif bi durum varmış ve içeride oluşan iltihap artık dışarı doğru da çıkmaya başlamış gibi geldi. fakat bu benim düşüncem. belki çok farklı bi mantardır o neden oluyodur bilemem. veterineriniz umarım yardımcı olur. götürün veterinere yarın, sonrasında bizi de burdan bilgilendirirsiniz. çok geçmiş olsun tekrardan.

arkadaşlar dün annem veterine götürdü veteriner mantar olduğunu söylemiş. zimec çözelti sürmüş ceresine ve tüylerine. ama ilaç falan vermemiş birşeyde söylememiş. şimdi bir defalığına sürdüğü şey ceresini iyileştirecekmi?

Bir hafta kullanmışsanız mantar değil O zaman. teramycin sürmeye başlayın. Bir de flagyle şurup başlayın. Sabah akşam birer daml 5 gün süreyle. Eğer enfeksiyonsa teramycin tek başına çözmez. Antibiyotikle takviye gerek.

Bir hafta kullanmışsanız mantar değil O zaman. teramycin sürmeye başlayın. Bir de flagyle şurup başlayın. Sabah akşam birer daml 5 gün süreyle. Eğer enfeksiyonsa teramycin tek başına çözmez. Antibiyotikle takviye gerek.
hocam terramycini aldımda flagly şurubu yazmadı doktor ne yapacağım

Herhangi bir antibiyotik olur aslında. Tetra mezatin , eritrom , neo teramycin , hipradox p , baytril vs vs. Veterinerden genel etkili bir antibiyotik isteyin.

Geri