petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Çeşmemi damacanamı?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Berkin ESİM tarafından 4 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. Berkin ESİM

Arkadaşlar ben ilk defa kuş besliyorumda kuşun suyu çeşme suyumu konulur yoksa damacanamı yani hangisi daha faydalı olur sizce?

2. Sevtap DERİN

Malum çeşme suyu problemleri yaşandığından dolayı ve karşımızdaki de bir can olduğundan dolayı ben her gün suluklarını yıkayıp damacanadan koyuyorum. Ne olur ne olmaz.

3. H. Mehmet YILDIZ

Su Bursada içilir kardeşim altepe öle diyor :D :D fakat bende damacanadan dolduyorum :D

4. Sevtap DERİN

Gemlik'te içilmez. :)

5. H. Mehmet YILDIZ

Haha :D Gemlikse aman diyim musluktan verme su :D

6. Sevtap DERİN

Yok yok vermiyorum emin ol. :D Versem ölürler heralde pis sudan

7. Berkin ESİM

Bizim burada temiz değil izmirde ya ondan sordum bende damacanadan vercem artık :D

8. muhabbet123

ben bursa merkezdeyim muslktan koyuyorum hayvan taş gibi vallaha :D

9. Dilek M. Dönmez

Eger bulundugunuz bolgede cesme suyunu ıcme suyu olarak kullanmıyorsanız tabıkıde damacana suyu koyun ama kendınız ıcıyorsanız sularınızda bır problem yoksa ıcırebılırsınız bır sorun olmaz.

10. ArTemiS

ArTemiS Guest

Kendiniz içiyorsanız bile çeşme suyu vermeyin. Özellikle kışın kuşun bağışıklık sistemi zayıflar. Çabuk hastalanır.

11. cikiciki

cikiciki Member

Beğenileri:
    0
    cesme suyun klor ihtiva eder ve hayvanin sindirim pH derecesi bozulabilir

12. Onur TOPAL

Onur TOPAL Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Katılıyorum...

13. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Yaa arkadaşlar etmeyin ellemeyin ne söylüyonuz siz :) Bu kuşlar doğasında saf damacan su mu içiyorlardı..Merak etmeyin gönül rahatlığıyla çeşme suyunu verebilirsiniz ne olursa nerde olursa olsun su o çeşmeye geliyorsa sıkıntı olmaz..O kadar insan çeşmeden su içiyor kuşlar mı içmesin..Siz suya takılmayın yeterki sularını günlük değiştirin önlerinde 2 3 gün durup beklemesin..

14. ArTemiS

ArTemiS Guest

Benim kuşlar damacana içmeyince çok çabuk hastalanıyorlar..

15. Mehmet Gündoğdu

ben içme suyu veriyorum damacadan.Banyoluk suyunu bile çeşmeden verirken içim rahat etmiyor onuda içiyor sonuçta bazen..

16. Oğuz Emre

Oğuz Emre New Member

Beğenileri:
    0
    Ben eğer vitamin falan vermişsem günlük değiştiriyorum, yok sadece su vermişsem 2 günde bir değiştiriyorum. Suyunu kesinlikle damacanadan veriyorum. Zaten içtiği su ne ki :)

17. Ömer Tekin

Beğenileri:
    0
    Yaz kış damacana suyu veriyorum. Oda sıcaklığında olduğu için hasta olma ihtimali düşük oluyor.

18. 01 seMiH

01 seMiH Guest

çeşme suyunu dinlendirip verin

Sayfayı Paylaş