Karadeniz Pet

Çeşmemi damacanamı?

• Konbuyu başlatan Berkin ESİM
  • Başlangıç tarihi
B

Berkin ESİM

Guest
Arkadaşlar ben ilk defa kuş besliyorumda kuşun suyu çeşme suyumu konulur yoksa damacanamı yani hangisi daha faydalı olur sizce?

Malum çeşme suyu problemleri yaşandığından dolayı ve karşımızdaki de bir can olduğundan dolayı ben her gün suluklarını yıkayıp damacanadan koyuyorum. Ne olur ne olmaz.

Malum çeşme suyu problemleri yaşandığından dolayı ve karşımızdaki de bir can olduğundan dolayı ben her gün suluklarını yıkayıp damacanadan koyuyorum. Ne olur ne olmaz.

Su Bursada içilir kardeşim altepe öle diyor :D :D fakat bende damacanadan dolduyorum :D

Bizim burada temiz değil izmirde ya ondan sordum bende damacanadan vercem artık :D

ben bursa merkezdeyim muslktan koyuyorum hayvan taş gibi vallaha :D

Eger bulundugunuz bolgede cesme suyunu ıcme suyu olarak kullanmıyorsanız tabıkıde damacana suyu koyun ama kendınız ıcıyorsanız sularınızda bır problem yoksa ıcırebılırsınız bır sorun olmaz.

Kendiniz içiyorsanız bile çeşme suyu vermeyin. Özellikle kışın kuşun bağışıklık sistemi zayıflar. Çabuk hastalanır.

cesme suyun klor ihtiva eder ve hayvanin sindirim pH derecesi bozulabilir

Eger bulundugunuz bolgede cesme suyunu ıcme suyu olarak kullanmıyorsanız tabıkıde damacana suyu koyun ama kendınız ıcıyorsanız sularınızda bır problem yoksa ıcırebılırsınız bır sorun olmaz.

Katılıyorum...

Yaa arkadaşlar etmeyin ellemeyin ne söylüyonuz siz :) Bu kuşlar doğasında saf damacan su mu içiyorlardı..Merak etmeyin gönül rahatlığıyla çeşme suyunu verebilirsiniz ne olursa nerde olursa olsun su o çeşmeye geliyorsa sıkıntı olmaz..O kadar insan çeşmeden su içiyor kuşlar mı içmesin..Siz suya takılmayın yeterki sularını günlük değiştirin önlerinde 2 3 gün durup beklemesin..

Benim kuşlar damacana içmeyince çok çabuk hastalanıyorlar..

ben içme suyu veriyorum damacadan.Banyoluk suyunu bile çeşmeden verirken içim rahat etmiyor onuda içiyor sonuçta bazen..

Ben eğer vitamin falan vermişsem günlük değiştiriyorum, yok sadece su vermişsem 2 günde bir değiştiriyorum. Suyunu kesinlikle damacanadan veriyorum. Zaten içtiği su ne ki :)

Yaz kış damacana suyu veriyorum. Oda sıcaklığında olduğu için hasta olma ihtimali düşük oluyor.

Geri