Karadeniz Pet

Cesur oğlum :)

Berkan Yetiş

Meraklı Üye
Merhaba,

Bugün benekli ve limon adlı çiftimi sattım ve onların yerine bu güzel yavruyu aldım. Kuşçunun söylediğine göre özellikleri: 1,5 aylık, hollanda, erkek. Erkek olduğuna eminim ve bir sorum var acaba bu kuş rainbow dediklerinden mi?(Koyu renk olan rainbowlardan bahsediyorum.)

Adını cesur koymamın sebebi, eve getirdiğim anda hiç korkmadan elime gelmiş olması :D

Resimler:

Not: Normalde gagasının etrafındaki tüyler beyaz değil hafif sarı bir rengi var. Resimde beyaz çıkmış.

ydW1Qn.jpg

6RBbOl.jpg

W2za54.jpg

385M09.jpg

RyANMY.jpg

NVXNPg.jpg

aqvpW2.jpg

YPyp0k.jpg

Buarada elimde yem varken elime aldım fakat yem yemiyor. Eve yeni geldiğindendir diye düşünüyorum. Ayrıca hafif ishal, yavru kuşlarda normalmiş doğru mu?

Edit:

İnanılır gibi değil şimdiden alıştı bana, Dışarı çıkardım elimde ve omzumda gezdirdim :D

W2zRmY.jpg

385JQA.jpg

RyAR21.jpg

p4AVl0.jpg

krQRmW.jpg

Son düzenleme:
maşallah cok tatlı hayırlı olsun. yenı geldıgı ıcın yem yemıyodur zamanla alısır yer

Ishalde yeni geldigi icindir 1-2 gün içinde geçer. Gerçekten çok güzel maşallah diyelim nazar değmesin güzelim kuşa :D

Nokia 3310 ile gönderildi.

Valla Dişiyede Benziyor Gibi Umarım Mor Olarak Kalır Çeresi 3 4 Ay Sonra Tekrar Konu Açın Bence Resimlerini Atip.Kaça Aldınz?

Maşallah güzel yavru şimdiden eğitimleri başlayın :)

irkek irkek :) güzelmiş kuşun Allah uzun ömürler versin...

maşalahh süper yaa :D

Başladım tabi, başlamam mı? :) Geldiğinden beri "Cesur, Babacık ve cicikuş" diye tekrarlayıp duruyorum :D
Sizce ne zaman konuşmaya başlar?

teker teker öğretin hepsini aynı anda söylemeyin kafası karışır.Bizimki 1,5 , 2 aya öğrendi(CİCİ KUŞ VE BABACIK)

maşallah ne de çabuk gelmiş ele.
yalnız hocam kuşlarla beraber kafesleri de mi değiştiniz, pembe gitmiş bu gelmiş birde dev boy, kafese epey merakınız var anlaşılan :)

maşallah ne de çabuk gelmiş ele.
yalnız hocam kuşlarla beraber kafesleri de mi değiştiniz, pembe gitmiş bu gelmiş birde dev boy, kafese epey merakınız var anlaşılan :)

Pardon yorumunuzu yeni gördüm. Hem pembe kafes hemde sarı kafes evde vardı. Pembe küçük olduğu için onu sadece taşıma kafesi olarak kullanıyorum. Dev boy kafes dediğiniz heralde eski kuşlarımda kullandığım kendi yapmış olduğum kafes, şuan ki sarı kafes orta boy. Kuşların ferah ferah yaşaması için o dev boy kafesi yapmıştım ama etrafında tül olmadığı için evin içinde tüy sorunu oluyordu. Ailemin ısrarıyla o kafesi kaldırmak zorunda kaldım :D

Dev boy kafesin yapılışı :D : http://www.muhabbetkusu.com.tr/kend...s-kafesi-yapimi-ayrintili-dev-konu-20379.html

anneler gene iş başında :)
çok da keyifli bir kafes gibiydi bir kaç eksiğin dışında. sağlık olsun, çiftlemeyi düşünürsen daha iyisini yaparsın artık.