Karadeniz Pet

Cevabını Öğrenmek istediğim bir kaç soru olacak

• Konbuyu başlatan Tityos
  • Başlangıç tarihi
T

Tityos

Guest
merhaba arkadaşlar bende dişi 1 yaşından büyük muhabbet kuşu vardı kuşumu büyük oldugunu bilmediğimden aldım ve daha sonrada değiştirmedim. Daha sonra yanına erkek 1 yaşından büyük bir Muhabbet kuşu aldım soruma gelirsem forumdada okudugum kadarıyla dişi kuş erkek seçimini kendisi yaparmış kafesin içerisinde kuşlarım sakin ve aynı tünekde yan yana vazıyette duruyorlar lakin birbirinin tüylerini kaşıma ve yem kusma durumlarını hiç gözlemlemedim birde dişi kuşum bazı durumlarda erkek olanı gagalama durumu oluyor ama sadece bir gaga sonra tekrardan yanyana geliyorlar benım diyeceğim kuşlar nasıl anlaşırlar bu durumda anlaşmışlarmıdır ne kadar zaman alır 10 gün kadar oldu birliktelik süreleri
Bir diğer sorum ise kaşınmaları son zamanda çok gibi geliyor bunun için spreylerden kullanmalımıyım.Şimdiden okuyupda cevapladığınız için teşekkür ederim.

Arkadaşım benim kuşlarda yaklaşık 16 gündür birlikteler ve dediğin gibi aynı tunekte duruyorlar dişi kuş arada erkek kuşumu gagalıyor yanına yaklaştırmıyor ama sonra bir şey yapmıyor. 15 gün daha beklerim olmadı dişi kuşumu değiştiricem

Biraz daha bekleyin kavga yoksa iyiye gidiyordur :)
İçinizde bir şüphe varsa sprey kullanın

Geri