petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Cevap acil kaygılarım var

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Muhammed AKKAYA tarafından 16 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. Muhammed AKKAYA

Muhammed AKKAYA New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar öncelikle merhaba

Kuşum ilk yumurtasını 6 gün önce yumurtladı ve digerlerinide 2 gün arayla bıraktı suanda gözlemlediğim kadarıyla yuvada muhtemelen yatıyor ama sıkca cıktıgını görüyorum 2 3 dakka takılıyo tekrar içeri gidiyo bu normalmi anormal bi durummu sürekli yatmasımı gerek ve kafesleri çok pis oldu rahatsız etmemek için temizlemiyorum ama içimde rahat değil çekmeceli değil sizce ne yapmalıyım bu konuda da biraz uzun oldu herkese tesekkürler

2. mervekcrgl
    Gizli

2-3 dkdan hiçbişey olmaz dışkısını yapıyodur saatlere cevirirse o zaman kork yumurtalar sogur

3. Muhammed AKKAYA

Beğenileri:
    0
    Tesekkürler tabiki saat olursa sogur gözlemlediğim kadarıyla masallahı var keratanın inş yavru nasip olur cok istemiştim Allahım herkese nasip etsn

4. Bedirhan KARAKOÇ

Beğenileri:
    1
    Amin Allah yavrulari gormeyi nasip eylesin İnşaALLAH

GT-S5360 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

5. Muhammed AKKAYA

Beğenileri:
    0
    Amin kardeşim inşallah..

Yokmu yuvayı temizleme konusunda fikri olan ne yapmalıyım ?

6. mervekcrgl
    Gizli

bence hiç temizleme temirlersen dişinin yavruları beslememe ihtimali var dişiler bu konularda takıntılı

7. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    yavalıgın içine bir sey koyuyormusun talaş yada kum ?
    yuvalık cok pis ise yumurtalara dışkı bulasır yavru cıkmaz ama yumurtalara dışkı falan bulaşmadıysa elleme kalsın yavrular cıkınca temızlersın

8. oguzhan_06
    Gizli

Bazen kuşlar 2-3- hatta 4. yumurtadan sonra bile yatmaya başlayabilir. Bu durum yavru çıkarmasını etkilemez. Ayrıca kuşunuz anladıgım kadarı ile rahatlamak için çıkıp geri giriyor yuvalıga. Buda sorun olmadıgını gösterir. Yuvalıgı yavrular çıkana kadar açmamanızı şiddetle tavsiye ederim. Aksi halde yumurtaları kıskanıp kırabilir veya dışarı atabilir. Yavrular çıktıktan sonrada kuşunuz yuvalık dışındayken 2 günde bir kez bakmanızı tavsiye ederim. Buda yavrulukta olan yavrulardan herhangi birisinin ölme riskinde diger kuşlarınızı tehlikeye atmamak içindir. Temizlik konusuna gelince gazete koymayın kesinlikle kuşunuz hasta olabilir. Nylon kesip koymanızı öneririm. temizlik açısından rahat etmeniz için.

Tüyü kadar yavru almanız dilegiyle.!

9. Muhammed AKKAYA

Beğenileri:
    0
    tesekkrler cevap için hocam ama yuvalık için demedm ben kafes pis

Biliyorum yavrular sııkıntı olabilir ama henüz yumurta ve oraya hiç bakmıyorum kafesim pis

Cok sagolun hocam asıl duymak istediğim cevap buydu haklısınız galiba dedikleriniz gayet iyi geldi kafes 1 2 haftadır pis yuvalıgı cıkarıp aksam temizlesem olurmu bişey ???

10. oguzhan_06
    Gizli

yuvalık için geç kalmışsınız . Kuşunuzu rahatsız etmeden kalın talaş veya kafes kumu koyabilirdiniz. Lakin şimdi koysanız bile dişi kuşunuz onu yuvalıgın bir kenarına komple itecektir. Buda onun rahatsız oldugunun göstergesidir.

11. Muhammed AKKAYA

Beğenileri:
    0
    Galiba anlatamadım ben yuvalık tertemiz yeticek kadarda talaş var yuvalıgı cıkartıp kafesi temizlesem sorun olurmu

12. Muammer KONUK

Muammer KONUK New Member

Beğenileri:
    0
    Yuvayı kafesten sökmeden sadece kafesin altını çıkartıp kafesin tabanını temizleyin yuvayı sökmeyin kafesten.

13. Muhammed AKKAYA

Beğenileri:
    0
    İşte hocam karanlıkta bu işi yapsam altıda biraz zor cıkıyor meletin degişicektm kafesi dişim yumurtladı nasip olmadı henüz sorun olmaz heralde degissem

14. Muammer KONUK

Muammer KONUK New Member

Beğenileri:
    0
    Değiştirme kafesi yumurtaya yatmaz, rahatsız etme, sadece altını temizle, karanlıkta yapma kuşların nasıl ürkekmi bilmiyorum ama en azından sana alışıklar, karanlıkta kuşlar pek iyi görmez o nedenle daha fazla ürkütürsün.

15. Burak BİLGİN

Beğenileri:
    0
    kardeş yuvaya hiç dokunma temizleme yavrular büyğene kadar pis kalsın bişey olmaz. girip çıkması normal erkek belki beslemiyordur o yüzden yem ve tuvalet ihtiyacı için girip çıkar fazla kalırsa iyideğil..

16. Muhammed AKKAYA

Beğenileri:
    0
    Eyvallah yorumlarınız için o zaman pis devam yavrular cıkana kadar hepinize tesekkr ettm sagolun

17. Levent Sayar
    Gizli

Bencede pis kalsın :) Bu heyecanını boşa harcamamış olursun.Saglıklı yavruların olur inşallah.

18. Muhammed AKKAYA

Beğenileri:
    0
    Eyvallah ustam tesekkür ettm

19. Mehmet BORUCU
    Gizli

Hadi bakalım kuşlarına şimdiden maşallah

20. Özgür+
    Gizli

Özgür+ Guest

burada anlamadığım bir şey var .

oğuzhan yuvalık takıldığında yuvalığın içine hemen mi talaş katılması gerekli ? yoksa kuş içeriye alıştıktan sonra mı ?

benim kuşum şu an keşfetme aşamasında girip 1-2 saniye durup çıkıyor . içerisine ballı kraker taneleri koymuştum , az önce baktığımda içinden birkaç tanesinin yenildiğini gördüm .

talaş koysam nasıl olur ?

( dediğim gibi kuş yuvalığa tam alışmadı ) [MENTION=8944]mervekcrgl[/MENTION]

Sayfayı Paylaş