petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Cevaplarınızı bekliyorum lütfen bi fikir verin

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Muhammed AKKAYA tarafından 13 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. Muhammed AKKAYA

Muhammed AKKAYA New Member

Beğenileri:
    0
    Herkese iyi forumlar öncelikle güzel yorumlarınız sayesinde bilgi kazanıyorum herkes sagolsun varolsun arkadaşlar benim sorum erkegim kur peşinde artık çiftleşmek istiyo ama dişi hazır değil bazen kavgaları oluyo ama iyi anlastıklarını düsünüyorum dişim cok sakin sessiz erkek de bazen onun gibi bazende susmayan bi kur canavarı sizce dişimi değiştirmelimiyim yoksa sabır mı etmeliyim ? Şimdiden tesekkürler

#1 Muhammed AKKAYA, 13 Mart 2014
    Son düzenleme: 13 Mart 2014
  2. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Fotoğraflarını koyarsanız iyi olur bence aceleci davranmayın ne zamandır beraberler?

3. Muhammed AKKAYA

Beğenileri:
    0
    fotolar hazır usta 2 3 haftadır birlikteler

4. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    2 3 hafta çok erken bir zaman yan yana koyduğunuzda ilk izlenimleriniz neler oldu kısaca anlatabilir misiniz

5. Muhammed AKKAYA

Beğenileri:
    0
    Direk öpüşüp koklastılar ama bunların hepsini erkek yapıyo dişi ona bi cilve göstermiyo dişi öyle sabahtan aksama kadar tünekte sessiz ve sakin erkek kıpır kıpır işte o yüzden diyorum dişiyi değiştirmem mi gerek yada varmı böyle bi gerek

6. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Peki hangisi sizin kuşunuz du hangisi daha sonradan geldi? Erkeğin o hareketleri iyidir zaten ben kuşlarımdan izlediğim kadarıyla dişide sorun yoksa ve yavru değilse iyi bir erkekte bitiyor iş çiftleşmeye hazırlıyor dişiyi yavrulamaya zorluyor

7. Muhammed AKKAYA

Beğenileri:
    0
    Dişi olan benm kusumdu erkek sonradan geldi dişim 8 10 aylık ve verdiğiniz bilgi iyi geldi birde erkek tahta tüneklere sürüyo kendini acaba bu da kurmudur

8. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    değişik sesler çıkarıp sürtüyorsa kurdur gözlerinin içi değişiyorsa kabarıyorsa vs.. normal sürtünüyorsa kaşıntıdandır.. Bence kuşlarınıza biraz daha zaman verin eğer her şey anı giderse dişinizi değişirsiniz

9. Muhammed AKKAYA

Beğenileri:
    0
    eyvallah ustam son bişey sorucam sana kusura bakma ama ya bu dişiyi değiştirmek istedgmde erkegi dişilerin arasına atıpmı secmesini saglamalıyım yoksa kızgın oldugu için kızısmıs bir dişi getirsem anlasırlarmı ? Allah razı olsun cevaplar için cok sagolasın

10. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Çiftlerini kendilerine seçtirmeyi öneriyorlar fakat ben hiç öyle yapmadım.. Biraz anlayınca gerek kalmıyor zaten. çok az yanılabiliyorsun.. Ben kafama göre erkek veya dişi seçiyorum tabiki kızışmış mı sağlıklımı dikkat ederek ama bence siz değiştirirseniz öyle bir durum olursa erkeğinize seçtirin. Ayrıca o plastik tünekleri kaldırın tahta tünek takın daha sağlıklı kuşların ayakları açısından sadece bunun için de değil çiftleşmeler de daha verimli olur yumurtaların doluluğunu bile etkiler bu durum

11. Muhammed AKKAYA

Beğenileri:
    0
    Orası geçiçi foto eski ustam şimdi villa aldılar kendilerine :) Çok sagol cvplar için

12. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Rica ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu bilgi paylaşılınca güzeldir.. Bakalım başka büyüklerimiz küçüklerimiz ne cevaplar verecek

13. ensar06

ensar06 Member

Beğenileri:
    0
    sizinki daha yeni ben daha 1 senedir bekliyorum erkek benimdi konuşuyordu dedik yanına bir dişi alayım gittim rastgele bir dişi aldım ama erkek dişinin yanına sürekli gitmesine rağmen erkeği yanından itiyor yem bile yedirmiyor..ayrıca benim dişide üstelik çok kızışkın yuvalığı bağlayınca hemen yuvalığa giriyor ve boş boş yumurtluyor hatta yuvalığın önünü kartonla kapattığım halde gireceğim diye zorluyor kendini,bir türlü bu dişiyi verip başka bir dişi bulamadım ilanda açtım değişen olurmu diyue ama nafile..burada birde benim merakım yumurtlamaya,yuvalığa girmeye çalışan kuşun yuvalığını alsak veya yuvalığa girmesini engellemek kuşa zarar verirmi.?

14. Muhammed AKKAYA

Beğenileri:
    0

Sanırım ben biraz acele ediyorum sizin olaya bakılırsa bende sizin gibi düşünüyordum kızgın bi dişi ama sizin olaydan sonra biraz daha sabır :)

15. Harun DURMUŞ

Beğenileri:
    0
    Mavi Dişi kuş erkekten daha iri ve kaliteli. Dişi kuşta kızışmamış daha.
    Erkek kuş dişi kuştan daha baskın olması lazım. Erkek dişiden ufak bence
    bu dişiye daha yakışır iri bir erkek olması daha iyi olur.

16. Muhammed AKKAYA

Beğenileri:
    0
    Ustam erkegim dişiye göre baskın hatta erkegi sonradan aldım dişinin sesi cıkmıyo erkek sadece biraz bakımsız beslenmiş mamaya cektim inş iyi olacak da bu dişinin erkekten iri olması ne gibi sorun cıkarır

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:31 -->-> Daha önceki mesaj 16:20 --

Evet yokmu bana fikir vericek başka arkadaş

#16 Muhammed AKKAYA, 13 Mart 2014
    Son düzenleme: 13 Mart 2014
  17. Furkan ŞAFAK

Beğenileri:
    0
    İyide dişi kızışmamış ki dostum:) bnm rainbowların ikiside deli gibi kızışkın ama çiftleşme olmuyor zamana bırakacaksın bi bakmışsın ki yumurtlamışlar yumurta almakta ayrı bir heyecan iki kez aldım ama hep boş çıktı bnde erkeği değiştirdim 7 yaşındaydı tahminen erkekte sıkıntı vardı:) iri ingiliz bi kuş aldım hala anlaşamadılar beklemedeyim:)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

18. Muhammed AKKAYA

Beğenileri:
    0
    Hocam kızısmadıgını biliyorum işte bende bunu diyorum konuda aslında erkek cok istekli dişiyi mi değiştirsem kızısmıs bir dişimi alsam iyi olurmu ne dersin ? Bu arada inşallah senn gibi yumurta heyecanı yasarız Allah o günleri göstermek nasip eylerse

19. KAMPANOL

KAMPANOL Guest

kuşlarınız çok güzel

20. Furkan ŞAFAK

Beğenileri:
    0
    Değiştirme kızışır zamanla hem birbirlerinede alışırlar kardeş

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Sayfayı Paylaş