Karadeniz Pet

ceviz :D

pınar

Meraklı Üye
arkadaşlar annem ceviz kırarken kuşta yerde yanına gitti ve paçalanmış cevizlerden yedi bişey olurmu ? Ve yemeğe çok düşkün biz sofradaykan kafesten çıkmaya çalışıyo dışarıda uçuyokende elimizde yiyecek bişey görünce üstümüze saldırıyo :D ne yapmalıyım ?

Sıkıntılı olmaz, zaten mama verirken içine koyuyoruz.
sizinki direk yemiş

nasıl alıştı acaba :D merak ettimmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

valla coks sanslısın o kusun ömrü cok olur ns cok yasar harika bir kusun var olmaıs grerekn de bu dogal seyler yesi az biraz
sıkıntı yok ama tuzlu yaglı sıcak soguk uzak tut

ceviz fındık gibi yağ oranı yüksek maddeleri verirken ayarı kaçırmayın çok yememesine dikkat edin fazlası yağlanmaya neden olabilir

tuzlu aşırı yağlı şeyler ve abur cubur vermezseniz bir şey olmaz fıstık çeviz gibi şeyler verin iyi gelir saten mama ya katıyoruz doğrudur :) benimki kısır bilene yer maşallah :D

ben ilk aldığımda 5. gün salmıştım hep havalarda perdeye konuyodu tavandaki borulara konuyodu bıkmıştım sonra dışarıda oynaması için bi oyuncak aldım ilk kafesine koydum oyuncağı tanısın diye kafeste baya oynadı oyuncakla dışarı çıkardığımdada oyuncağı kafesten çıkarıp koltuğun üstüne koydum oda oyuncağını tanıdığı için hemen yanına gitti koltuğa sonra yere düşürdü oyuncağı hep yere inmeye çalıştı oyuncağı almak için ama bitürlü cesaret edemedi en sonunda indi yerde oynadı oyuncağıyla sonra yere alıştı felan artık koltuktan koltuğa uçuyo hiç kokmadan aslında her yerde alıştırma yöntemlerinde elinizden yem yedirin felan diyo ama benim kuşu ilk günlerinde hep elimi ısırıyodu korkuyodum elimden yem yedirmeye ama artık eskisi gibi ısırmıyo bu arada kuşumu alalı 26 gün oldu :D

Hiçbir sıkıntı olmaz afiyetle de yer Güle güle besleyin