Karadeniz Pet

Çevremizde kaçan muhabbet kuşlarını yakalamak

ermann

Paylaşımcı Üye
Saksıya ektiğim yemleri kontrol ediyordum.Saksı içinde yeşil bir tüy gördüm.Kaçan bir yeşil muhabbet kuşu ziyaret etmiş.Şimdi acaba yine gelir mi?Gelirse nasıl yakalamalıyım?
tdgcm.jpg

Gelebilir sen saksıya ayık ol! gelince su dok tül at bu şekillerde yakalarsın ancaa

Evet haklısın kafesi yanaştırırsın kuşu ürkütmeden kafese konunca üstüne tül atabilirsin

Güzel taktik bende denicem saksıya yem ekerim balkona koyarım:D

Hocam geçenler de ben yakalamıştım 1 aydan fazla oldu her halde evcil daha duruyor maşallah dişi alacam yakında ona.

Hocam çok iyi taktik Benim saksida ekili yem var ama şans yok :D

Güzel taktik bende denicem saksıya yem ekerim balkona koyarım:D
balkona yada pencere kenarlarına koymak lazım
Hocam geçenler de ben yakalamıştım 1 aydan fazla oldu her halde evcil daha duruyor maşallah dişi alacam yakında ona.

izmirin neresindesiniz
gaziemrdeyim
yüksek yer olması lazım balkon veya pencere önüde açıklıksa kuşlar rahat görebilir

Bizim ektiklerimizide anca serçeler yesin HıHH

Saksıya kuş nasıl gelecek görüpte hocam teyzem gilin çınar ağacı vardı bi tane kuş oraya gelmişti önce su fışkırtmaya çalıştım uzaklaştı. Daha sonra benim evde kafesimi getirdim evin çatısına çıktım kuşlarım ötüyordu sonra kafesi elimmle kaldırdım yavaş yavaş yakınlaştı benim kafeslerin üzerine kondu ve elimle yakalım kafesin içine attım.

Saksıya kuş nasıl gelecek görüpte hocam teyzem gilin çınar ağacı vardı bi tane kuş oraya gelmişti önce su fışkırtmaya çalıştım uzaklaştı. Daha sonra benim evde kafesimi getirdim evin çatısına çıktım kuşlarım ötüyordu sonra kafesi elimmle kaldırdım yavaş yavaş yakınlaştı benim kafeslerin üzerine kondu ve elimle yakalım kafesin içine attım.

Hocam yemler bayağı büyük görülmeyecek gibi bi hali yok serçeler yiyor :mad:

yaz gelince denicem artik havalar soğdu balkono koymak kuşlari biraz sakıncalı ama baya sans gerek dostum... ya. işallah yakarlarsin bitane

Keşke tüm kaçan kuşlar yeni bir yuva bulabilse razıyım kaçmalarına.

Fazla olan kafesimide kullanarak birşey yapabilirmiyim diye düşündüm.Aklıma aşağıdaki sistem geldi.Ben sürekli kontrol edemesem de kuş kafesde ki yem için girip şişeyi aşağıya çekecek ve kafes kapısı kapanacakFakat kapalı kalması içinde bir mandal sistemi olması lazım.
tdlj7.jpg

Bence üst kat yada karşı komşun muhabbet kuşu besliyordur , tülünü falan çırptıysa senin orayadüşmüştür :) Bence boşa heveslenme ..

Bu konuda en şanslı üye ben olabilirim şahsen :D çünkü dişi muhabbet kuşumu balkona koyuyorum ben yaz ayları kızgınlık döneminde 3 ayda 4 erkek muhabbet geldi kafese kaçan bizim evde anlayacağınız :D

Geri