Karadeniz Pet

Cicikuş mu Aşkııım mı kolay öğrenir

ab301

Paylaşımcı Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
İlk hangi kelimeyi vermeliyim kolaylık açısından ?

Muhabbet kuşu denince hep aynı geyik "babacık, cicikuş" klişenin dibine vuruyor millet.

Telaffuz olarak ötüşlerine yakın sesler içeren kelimelerin hepsini çok rahat taklit edebilirler. Aşkım'da dahil.

Yani bence, çık o klişeden cicikuş falan dedirtme​

ilk olarak ağzı alışsın diye cicikuş dedirt.Sonra zor kelimelere doğru geçersin...

benim öğrettiğim ilk kelimeydi cicikuş, kolayca öğrenmişti :)

Ne kadar sürede öğrendi. Ve ne kadar uğraştınız günlük

Aldığım günden beri fıstığı cicikuş diye seviyordum, sonra forumda bir konuda okumuştum, sabah erken saatlerde öğretmek daha iyiymiş diye. Gün sayısını tam hatırlamıyorum ama 3-4 gün sabah cicikuş diyip durdum. 4. gün fıstık bana cicikuş dedi :D

Aldığım günden beri fıstığı cicikuş diye seviyordum, sonra forumda bir konuda okumuştum, sabah erken saatlerde öğretmek daha iyiymiş diye. Gün sayısını tam hatırlamıyorum ama 3-4 gün sabah cicikuş diyip durdum. 4. gün fıstık bana cicikuş dedi :D

Vaay. İlk konuşma 1-2 ay sürüyo deniliyor hep. 3-4 gün ilk kez duydum. Sabahın etkisi sanırım. Deneyecem

Vaay. İlk konuşma 1-2 ay sürüyo deniliyor hep. 3-4 gün ilk kez duydum. Sabahın etkisi sanırım. Deneyecem

Aldıktan 3-4 gün sonra olmadı, yanlış anlaşılmasın. Yaklaşık iki ay geçtikten sonra öğrettim. Çünkü kelime öğrenmesi için size alışık olması lazım. Şimdi hemen hemen öğrettiğim her şeyi söylüyor :)

Cici kuş bence :)

merhabalar benimde buna benzer bir muhabbet kuşum vardı 2,5 sene benimle yaşadı 11 gün önce kaçtı balkona bile omzumda gelirdi asla kaçmazdı ben tatile gittim annemle kaldı ve kaçmış çok büyük bir boşluğa kapıldım ve 3 gün önce ingiliz muhabbet kuşu aldım ama yemek ve su içmiyor bazen ele geliyor kendini sevdiriyor ama bir anda tekrardan ürkekleşiyor yemek ve su içmemesi beni çok üzüyor ben elimle verdim mi yiyor ama alıştırmakta istemiyorum bu sefer kendi öğrenemez diye

Geri