petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Cicikuş mu Aşkııım mı kolay öğrenir

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve ab301 tarafından 10 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. ab301

ab301 New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    İlk hangi kelimeyi vermeliyim kolaylık açısından ?

2. Ahmet Behçet

cicikuş bence daha kolay :)

3. Yusufcukh

Yusufcukh Member

Beğenileri:
    0
    cicikuş u hemen öğreniyolar ama onların dilinden söyle :D çiçikuış gibi :D yazmaya çalıstım ama olmadı anladın sen onu :p

4. Duygu GÖKCEN

Duygu GÖKCEN New Member

Beğenileri:
    1
    Muhabbet kuşu denince hep aynı geyik "babacık, cicikuş" klişenin dibine vuruyor millet.

Telaffuz olarak ötüşlerine yakın sesler içeren kelimelerin hepsini çok rahat taklit edebilirler. Aşkım'da dahil.

Yani bence, çık o klişeden cicikuş falan dedirtme​

5. m.ali güler

ilk olarak ağzı alışsın diye cicikuş dedirt.Sonra zor kelimelere doğru geçersin...

6. Ali Sami Ünal

benim öğrettiğim ilk kelimeydi cicikuş, kolayca öğrenmişti :)

7. ab301

ab301 New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Ne kadar sürede öğrendi. Ve ne kadar uğraştınız günlük

8. Ali Sami Ünal

Aldığım günden beri fıstığı cicikuş diye seviyordum, sonra forumda bir konuda okumuştum, sabah erken saatlerde öğretmek daha iyiymiş diye. Gün sayısını tam hatırlamıyorum ama 3-4 gün sabah cicikuş diyip durdum. 4. gün fıstık bana cicikuş dedi :D

9. ab301

ab301 New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Vaay. İlk konuşma 1-2 ay sürüyo deniliyor hep. 3-4 gün ilk kez duydum. Sabahın etkisi sanırım. Deneyecem

10. Ali Sami Ünal

Aldıktan 3-4 gün sonra olmadı, yanlış anlaşılmasın. Yaklaşık iki ay geçtikten sonra öğrettim. Çünkü kelime öğrenmesi için size alışık olması lazım. Şimdi hemen hemen öğrettiğim her şeyi söylüyor :)

11. Kalender Güler

Beğenileri:
    0
    Cici kuş bence :)

12. zuhal emer

merhabalar benimde buna benzer bir muhabbet kuşum vardı 2,5 sene benimle yaşadı 11 gün önce kaçtı balkona bile omzumda gelirdi asla kaçmazdı ben tatile gittim annemle kaldı ve kaçmış çok büyük bir boşluğa kapıldım ve 3 gün önce ingiliz muhabbet kuşu aldım ama yemek ve su içmiyor bazen ele geliyor kendini sevdiriyor ama bir anda tekrardan ürkekleşiyor yemek ve su içmemesi beni çok üzüyor ben elimle verdim mi yiyor ama alıştırmakta istemiyorum bu sefer kendi öğrenemez diye

Sayfayı Paylaş