Karadeniz Pet

Çifleşme Durumu

Fatih Köle

Paylaşımcı Üye
Az önce kuşlarımı gözlemleyim dedim kapı arasından falan :)

Bir baktım öpüşmeler falan sonra dişi kuş erkeğin üstüne çıktı hemen indi yine aynı şeyi yaptı dedim ne oluyor. Sonra bu sefer erkek dişinin üstüne çıktı az da olsa çifleşme oldu gibi gördüm.

Yanlız dişi sanırım erkeğe iş öğretiyor gibi geldi bana bu durum normal mi hani ilk kez yuvalık falan olayı varya çifleşme de ilk olacağına göre dişi acemi erkeğine tecrübe mi yaptırıyor :)

:) ben zannetmiyorum nasıl yapacağını göstereceğini.bundan sonra daha sık gözlemleyeceksin çiftleştiklerini inşallah.önce yumurtalar sonra tatlı mubişlere kavuşman dileklerimle.

İnşallah saolasın. Az video çekecem bakalım sizde görürsünüz :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:45 -->-> Daha önceki mesaj 19:34 --

Arkadaşlar çift kuşlarımın geçen hafta çifleştiklerini gördüm ve yumurta varmı yokmu merak ettim sizce yumurta varmı ? Tekrar konu açmak istemedim bu konudan devam etmek için.

20150321_103844.jpg

Fatih Köle Dostum popo şişmeye başlamış. Kanatlar da düşmeye başlamış. Yakında yumurta gelir. Hayırlısı olsun.

Maşallah evet yakın gibi güzel de bir dişi

Maşallah, bu dişi de yumurta var.
Bugün yarın diyebilirim.

Masaallah, guzel bir anne adayi. Mujdeli haberi bekliyoruz en kisa zamanda insaallah...

Gokhan Ustam, poponun ust kismindaki sislikten mi (kamburluktan mi) belli oluyor yumurta oldugu? Benim disim de ayni durumda
Popodaki şişlik, tüylerin açılması, kanatların aşağı düşmesi gibi etkenler var. Bunları görürseniz sizin kuşta yumurtlayacak demektir.

Popodaki şişlik, tüylerin açılması, kanatların aşağı düşmesi gibi etkenler var. Bunları görürseniz sizin kuşta yumurtlayacak demektir.

Sagol usta... Bahar aylari yaklasinca kuslarimiz uremeye daha istekli galiba :) Insaallah bol bol yumurta, yavru hberleri gelir forumumuza

Maşallah .

Çiftleşmeden sonra 10 gün geçti ve didişi yazarlıktan çıkmıyor yumurta için bekliyor yuvada dogrumudur, rahatsız etmek istemiyorum. Ama yumurta sıkışması olacak diye korkuyorum ama ne yapmak lazım.

Çiftleşmeden sonra 10 gün geçti ve didişi yazarlıktan çıkmıyor yumurta için bekliyor yuvada dogrumudur, rahatsız etmek istemiyorum. Ama yumurta sıkışması olacak diye korkuyorum ama ne yapmak lazım.
Fatih bir şey olmaz. Sıkışmaz yumurta. Her kuşun yumurtası sıkışır diye bir durum yok. O kadar stres yapma. Zaten sıkışırsa müdahale edersin azıcık zeytinyağıyla. Hayırlısı olsun. En kısa sürede yumurta ve yavru alman dileğiyle.

En kısa zamanda güzel haberlerini bekliyoruz şimdiden hayırlı olsun güle güle besleyin :)

Geri