petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Çifleşmiyorlar yardım lütfen

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Hakan ÖZTIRAK tarafından 27 Kasım 2015 başlatılmıştır.

1. Hakan ÖZTIRAK

Beğenileri:
    1
    Arkadaşlar iyi akşamlar öncelikle çift kuşlarım 1 aydır bende fakat hala çifleşmediler dişinin cere rengi kahverengi oldu 1 hafta önce yuvalığı ve yuvalığın tünekliğini kemiriyodu şimdi ondan da vazgeçti yapmıyor artık yuvalığada eskisi kadar ilgisi kalmadı erkekte dişide eskisi kadar ilgilenmiyorlar dişi erkeği sürekli kovalıyor yem yerken dişi kendi yemliğini bırakıp erkeğin yemliğine gidip erkeği kovalıyor erkek dişinin yanına gittiğinde kovalıyor dişi erkekte kaçmak için bahane arıyor sanki anınd kaçıyor ne yapmalıyım kızıştırıcı yem mi vermeliyim biraz ayrı kafestemi tutmalıyım bilmiyorum tecrübeli bilen arkdaşlar lütfen yardım edermisiniz

2. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    267
    Ayırmak için erken bence. 1 ay kısa bir süre ayırmak için. İlk önce haftada 1-2 gün mama yapıp verin, bunun yanında haftada bir kere yemliğine 1 çay kaşığı nijer ekleyerek sonuçlarına göre hareket edilebilir.

3. Hakan ÖZTIRAK

Beğenileri:
    1
    nijer tohumu yoktu onuda aldım bundan sonra ekliyecem ama mamayı 2 3 güne bir yapıp veriyorum iştahla yiyorlar. önceye göre çok durgunlaştılar o garibime gidiyor biraz. arada sırada salıyorum odaya salma sıklığını arttırmam mı lazım yoksa azaltmam mı onuda pek bilmiyorum

4. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    267
    Birbirlerine ilgilerinin artması için salmamak daha uygun olur.

5. Cihan UYĞUR

Cihan UYĞUR Active Member

Beğenileri:
    16
    Dişi yağlanmış gibi duruyor sanki ama Uğur bey'in dediği gibi salmamak Lazım

#5 Cihan UYĞUR, 27 Kasım 2015
    Son düzenleme: 28 Kasım 2015
  6. Hakan ÖZTIRAK

Beğenileri:
    1
    teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. yağını atması için sularına 2 3 damla limon katılmalı diye duymuştum doğrumu acaba

7. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    267
    Yağlanmayı gidermek için sularına 1-2 damla limon damlatmak doğrudur. Yağlanma geçene kadar nijer gibi yağlı tohumları vermeyebilirsiniz. Kızıştırmak için nijer kullanılır ama yağlanma geçene kadar ertelenebilir.

8. Hakan ÖZTIRAK

Beğenileri:
    1
    yaplanma hakkında bilgi edinmek için araştırma yaptım yumurtlama dönemine yakın sürelerde dişide yağlanma normaldir deniyor her hangi bir müdahaleye gerek yokmuş sağlıklı bir yumurtlamadan sonra yağlanmayı atarmış. teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için

9. SAHİN

SAHİN Member

Beğenileri:
    4
    Salam mende de kuslarim ciftlesmiyordu uc gun bundan once bana kizisdirici yem onerdiler ben de aldim Quik adli yem 150qram .simdi surekli onu veriyorum kusumun yuvaliqa ilgisi coaldi yuvaliqa girib cikiyor .ama hayla ciftlesme yok .kiza zamanda olur İnsallah

S308 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10. SAHİN

SAHİN Member

Beğenileri:
    4
    Sizde kizisdirici yemlerden isdifadecede biliersiniz

S308 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş